Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 14. 9. 2019
Líbí se mi

Konečně máte postavu snů. Jak si ji ale udržet?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 14. 9. 2019
Líbí se mi
Konečně máte postavu snů. Jak si ji ale udržet?

Konečně máte postavu snů. Jak si ji ale udržet?

Po týdnech či měsících dřiny máte konečně postavu, po jaké jste na začátku svých dietních snah toužila. Může se zdát, že ta nejtěžší část konečně skončila. Do jisté míry to sice platí, ale to neznamená, že teď už bude vše jen procházka růžovým sadem. Občas totiž bývá pěkný oříšek si vysněnou postavu udržet.

Stačí přitom znát pár osvědčených tipů. Které rozhodně nepodceňovat?

Chce to plán

Během hubnutí jste svůj jídelníček dodržovala podle určitých pravidel. Spousta žen ale – jakmile zhubnou – dostane pocit, že žádná pravidla už nejsou potřeba, a spadnou do svých starých návyků (a za nějaký čas bohužel hrozí, že spadnou i do staré konfekční velikosti).

Takže nějaké plánování vás čeká i nyní. Plánujte si na každý den, co budete jíst. Pokud chodíte do práce, noste si s sebou krabičky s jídlem, nebudete v pokušení skočit s kolegy do nedalekého fastfoodového řetězce nebo samoobsluhy pro rohlík s vlašákem…

Žádné odbývání se v peřinách

O tom, že spánek je pro lidské zdraví nesmírně důležitý, se ví už pěkně dlouho. Ovšem informace, že je spojencem i pro hubnutí a udržování zdravé hmotnosti, už patří k těm novějším. Je totiž prokázáno, že jako nevyspalí toho spořádáme mnohem víc, než když si dopřejeme doporučenou porci spánku.

A co víc, když máme nočního odpočinku nedostatek, svádí nás to k mlsání (vyčerpané tělo požaduje rychlý přísun energie – proto míváte takovou chuť na čokoládu nebo chipsy).

Jídlo jako událost

Ať už jste vyznavačem režimu, kdy jíte malé porce šestkrát denně, nebo si dopřáváte klasicky tři chody, nikdy neberte jídlo jen jako doplněk toho, co právě děláte. Příkladem mohou být třeba chipsy, které chroupete k televizi. Bezmyšlenkovitě vkládáte do úst jeden brambůrek za druhým a najednou jste na dně balení, které vám mělo vydržet minimálně na tři večery. Pokud se totiž nevěnujete jídlu i v myšlenkách, sníte toho mnohem víc. A to je nebezpečný zlozvyk…

Chytré zásoby

Těšila jste se, že jakmile skoncujete s dietou, dopřejete si zase své oblíbené kulinářské neřesti? Pak pamatujte, že nic se nemá přehánět – přece se nechcete vrátit k postavě, ve které jste byla nešťastná. V podstatě platí, že jídlo, které si nekoupíte, nesníte. Takže svou lednici a spižírnu nadále zásobujte zeleninou, ovocem, celozrnnými potravinami… Jistě, můžete občas přidat i nějakou dobrotu, za kterou by vás dietolog nepochválil, ale nedělejte si jí zásoby.

Pohyb nepodceňujte

Spousta žen (ale i mužů) bere sport jen jako nutné zlo, které patří k hubnutí, zatímco jiným snahy o vysněnou postavu otevřou dveře k lásce k pohybu. Patříte spíše k té první skupině? Pak pro vás máme špatnou zprávu – úplně bez pohybu se nejspíš neobejdete. Zkuste si ale najít takový, který vás baví. Nemusíte lámat rekordy, ale pravidelně byste cvičit měla.

Nový život, nové radosti

A když už jsme u toho, co vás baví a co máte ráda… Nezapomeňte se občas odměnit! Klidně si někdy dopřejte kus čokolády, k obědu si dejte hranolky nebo si během „dámské jízdy“ objednejte sladký koktejl. Budete-li si občas povolovat takové malé hříšky (s důrazem na slovo občas), pak nehrozí, že se vrátíte k nezdravému životnímu stylu. Navíc život není jen o odříkání!

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 15. 9. 2019

Souhlasím, často je lehčí vysněné váhy dosáhnout než to si jí následně udržet

Odpovědět
konatovka
konatovka 14. 9. 2019

Článek je velmi pravdivý, znám to z vlastní zkušenosti a s postavou jsem i v pokročilém důchodovém věku moc spokojena. Bez pohybu jako bych nebyla, neumím si to bez něho představit, sportuji v přírodě. Přesto, že mám sníženou funkci štítné žlázy, tak díky vhodně stravě se dá dobře zhubnout. Takže možná dávám naději i ostatním lidičkám, kteří chtějí hubnout. Zdraví je pro mě nadevše, tak se snažím vše konzultovat i s odborníky, jde to bez problémů. Každému přeji hodně zdravíčka.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 316
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.