Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 16. 11. 2020
Líbí se mi

Klíčem k úspěšnému podnikání je milovat to, co děláte, říká Tetiana Babchuk, která v Praze otevřela první salon na úpravu obočí

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 16. 11. 2020
Líbí se mi
Klíčem k úspěšnému podnikání je milovat to, co děláte, říká Tetiana Babchuk, která v Praze otevřela první salon na úpravu obočí

Klíčem k úspěšnému podnikání je milovat to, co děláte, říká Tetiana Babchuk, která v Praze otevřela první salon na úpravu obočí

Když přišla s myšlenkou na otevření kosmetického salonu na úpravu obočí, mnoho lidí se jejímu nápadu jen smálo. Dnes The Brow Bar patří na špičku nejnavštěvovanějších kosmetických míst a mladá pracující maminka Tetiana Babchuk otevírá další místa, která ženám přinášejí pocit, že jsou krásné, jedinečné a sebevědomé. Jaká byla její cesta k úspěchu? Jen čtěte dál…

Vzpomeneš si, kdy padla první myšlenka na to otevřít v Praze salon pro profesionální úpravu obočí The Brow Bar?

Byla jsem připravená a nadšená podnikat a dlouho jsem aktivně hledala mezeru na českém trhu v oblasti módy nebo beauty. Původně jsem si vysnila zajímavý koncept beauty studia, ale jednoho dne my zavolala moje maminka z Kyjeva a řekla, že objevila The Brow Bar. Poprosila jsem ji, ať tam zajde a vyzkouší jejich služby. Máma byla nadšená a koncepce se mi moc líbila, takže nic nebránilo přenést tento nápad i do Prahy. Majitelé The Brow Bar v Kyjevě byli nadšeni a během jednoho roku jsem otevřela pražský The Brow Bar. 

V době, kdy jsi otevírala svůj první salon, byla profesionální služba úpravy obočí v Praze naprostou novinkou. Neměla jsi obavy, že si ji Česky nezamilují?

Já osobně jsem obavy neměla. Byla jsme si jistá, že je tento nápad skvělý. Ale rozhodně se to nedá říci o všech ostatních. Nikdo tehdy nechápal, proč otevírám salon jen na úpravu obočí, proč musí být v centru Prahy a jak bych na tom v budoucnu mohla jakkoliv vydělat. Jediné, co jsem tehdy měla byla podpora mých rodičů, kteří mi věřili a to mi naprosto stačilo, abych si byla svým nápadem jistá.

Co si vlastně představit pod pojmem The Brow Bar?

Je to prostor, kde se každá žena cítí dobře. Přichází tam, abychom se postarali o úpravu jejího obočí nebo řas, ale také aby se věnovala sobě. Interiér je vytvořený tak, aby jste se v něm cítili jako doma. Měkká pohovka, hodně dřeva, přívětivý personál, dobrá káva, ale klidně i sklenička prosecca hned po ránu. Cokoliv, co vás udělá šťastnou a dovolí vám zapomenout na starosti všedních dní. Protože trošku toho „guilty pleasure“ ještě nikomu nikdy neuškodilo. V neposlední řadě v The Brow Bar Prague zjistíte, jaké jsou nejnovější trendy v péči o obočí nebo si zde můžete zakoupit výrobky pro domácí péči o řasy či obočí. 

Šlo všechno v začátcích podnikání podle tvých představ?

Ještě jsem nepotkala podnikatele, kterému všechno vyšlo přesně tak, jak si naplánoval. Teď už vím, že pokud máte propočítaný business plán, tak ho můžete klidně vynásobit dvěma a budete mít reálnou částku, kterou utratíte na rozjezd. Při otevření prvního salonu jsem sice měla i zkušenost majitelů The Brow Bar v Kyjevě, ale Češi jsou jiná mentalita. Můj boj zde byl mnohem složitější.

Co bylo při zařizování prvního salonu pro tebe nejnáročnější?

Najít svůj tým a vdechnout do každého jednoho člena víru, že vše bude fungovat, jak má. Protože začátky byly těžké, klientek bylo málo… Ale měla jsem velké štěstí. Několik „brow asistentek“, se kterými jsem začínala se mnou vydrželi dodnes a jsou z nich top „brow artistky“, které mají své diáře plné měsíce dopředu. 

Jakou nejlepší radu jsi v životě ohledně podnikání dostala?

Nikdy jsem nelítala s hlavou v oblacích a nemyslela jsem si, že podnikání je něco, kam investuješ jednou a do konce života ti to bude přinášet peníze. Můj táta podnikal a já už jako malá holka viděla všechny jeho pády i vzestupy. V podnikání mě baví svoboda a 100% odpovědnost za všechno, co uděláš. Když se otočím zpětně a zamyslím se nad radami, které mi dával táta, tak asi nejdůležitější bylo: nezapomínat žít. Když podnikáš, tak totiž nevidíš nic jiného kromě své vize, jenže většinou kolem sebe máš rodinu a přátele a svůj život mimo podnikání. A je škoda, jestli veškerý svůj čas věnuješ jen podnikání samotnému. Všechny peníze světa ti nevrátí čas s rodinou.

Jaké služby salon The Brow Bar nabízí?

Nabízíme úpravu a barvení obočí (henna nebo barva). To je naše nejpopulárnější služba. Děláme ale i lifting nebo velvet řas - tato služba zafixuje řasy klientky v hezkém tvaru, přidáme jim trochu živin díky botou a na konci dáme i péči na doma. V neposlední řadě také líčíme. Naše brow artistky jsou i výborné vizážistky. Express líčení, denní nebo večerní líčení, vše podle představ a požadavků klientek. Taky nás klientky často žádají o rozbor kosmetické taštičky, a malou ukázku toho, jak se nalíčit s tím, co v kosmetické taštičce mají.

Co může hezké obočí každé ženě přinést?

Sebejistotu. Jsem o tom absolutně přesvědčena. Protože pokud máte hezky upravené obočí, a díváte se na sebe do zrcadla, klidně nenalíčená, po ránu, líbíte se sama sobě. Připadáte si mladší, atraktivnější, sebevědomější.

Dnes patří svůj salon mezi nejnavštěvovanější místa v Praze. Většina žen touží „mít obočí“ právě od vás. Co je tajemství úspěchu The Brow Bar?

Řekla bych, že neustálá práce na zdokonalování. Nad novinkami pro klientky, nad servisem. Pokud to zobecním, tak je prostě důležité milovat to, co děláte. Pokud je v tom láska, klient to cítí a chce se vrátit znovu a znovu. Láska je ve všem: v tom, jak brow artistky milují svou práci, jak používají štětce, jak umí vykouzlit dokonalý tvar obočí, jak si administrátorka pamatuje, jakou kávu máte jako pravidelná klientka ráda a donese ji hned bez zbytečných otázek… Celý tým včetně mě je tu od toho, aby dal všem našim klientkám to nejlepší.

Před rokem jsi otevřela v Praze už svůj druhý salon. Čím se RE: Beauty Studio liší?

Je to absolutně nový koncept, který v Praze nemá obdoby. Express služby jsou další mezerou na českém trhu. RE: je vytvořen pro moderní ženu, která nemá čas ztrácet čas. Pracuje, možná má děti, má své koníčky, ráda chodí ven s kamarádkami…. Zkrátka potřebuje dobře vypadat i na pracovní schůzce, stejně tak jako na premiéře nové hry, kam po práci vyráží. V RE: jí uděláme manikúru i pedikúru najednou, klidně ji ještě během manikúry vyfoukáme vlasy nebo ji nalíčíme. I přesto, že nemáte času na rozdávání, můžete si dopřát jedinečnou péči o sobe samotnou.

Proč jsi se rozhodla zaměřit na express služby? 

Myslím si, že není nic vzácnějšího než náš čas. Sama jsem jako pracující maminka takové služby postrádala. Když jsem třeba dostala pozvání na večírek nebo důležitou pracovní schůzku a věděla jsem, že si nutně potřebuji umýt a vyfoukat vlasy, nalíčit se, sama jsem nevěděla, kam zajít. V RE: tohle všechno není problém. Navíc v opravdu krátké době.

Jaké procedury patří v RE: Beauty Studio k nejpoptávanější?

Rozhodně manikúra a pedikúra najednou. Šetří to klientkám spoustu času. A můj oblíbený RE: morning packale (mytí a foukání, maska pod oči a express líčení), potom vyběhnout do světa s nádherným pocitem.

Jak často ty sama chodíš na úpravu obočí?

První dva roky po otevření salonu jsem spíš byla modelkou pro novou brow artistky nebo jsem na sobě zkoušela nové barvy a odstíny pro barvení obočí. Takže to bylo docela často. (Směje se). Teď už máme stabilní a profesionální tým, takže si úpravu obočí můžu dovolit užít alespoň jednou měsíčně. The Brow Bar je pro mě hlavně práce a jakmile tam přicházím, moje obočí je to poslední na co myslím.

Jaké další procedury nechybí v tvé každoměsíční rutině?

Nejsem beauty maniak, ale jsem si jistá, že o svůj vzhled je potřeba pečovat. Jednou měsíčně rozhodně manikúra a pedikúra, kosmetika a facebuilding, obočí a kadeřník alespoň jednou za dva měsíce pro zachování zdravého vzhledu.

Rok 2020 je pro všechny podnikatele díky koronavirové situaci více než náročný. Jak ho vnímáš ty?

Je to výzva a zkouška vytrvalosti. Cítím velkou podporu svých zaměstnanců a všech s kým přicházím do podnikatelského styku. Každý rád pomůže a to je to nejvzácnější, co si chci pamatovat. Svým způsobem jsem vděčná za toto období, které určilo správné životní hodnoty a vyzdvihlo je.

Jsi pracující maminka. Je těžké skloubit podnikání s péčí o malého chlapečka?

Není to těžké. Je třeba naladit rozvrh, ve kterém se budete cítit komfortně. Můj syn už chodí do školky, proto ráno spolu snídáme, vezu ho do školky, pak vím, že do 16 hodin mohu bez obav pracovat. Plánuji si v tomto období všechny důležité schůzky. Málokdy dělám výjimky a řeším pracovní otázky po páté hodině. Tou dobou se totiž chci věnovat synovi, hraju si s ním, povídáme si u večeře a já se pak snažím jít brzy spát. Podnikání je pro mě velmi důležité, syn ale rozhodně také. Nemyslím si, že je nutné si vybírat mezi kariérou a mateřstvím. Dítě potřebuje šťastnou maminku, a já bych rozhodně nebyla šťastná pokud bych neměla své podnikatelské ambice a cíle.

Co nikdy nechybí ve tvé kabelce?

Kabelky nosím výhradně velké. Nedokážu si představit, že bych celý svůj svět nosila jen v psaníčku (Směje se). Většinou mám s sebou v kabelce počítač, rozhodně pár autíček mého syna, krém na ruce (nedávno jsem si oblíbila ten z & Other Stories), balzám na rty od L’Occitane, olejniček na nehty od OPI (ten se dá zakoupit v salonu RE, dezinfekci na ruce a několik roušek pro jistotu. 

Jak nejraději relaxuješ?

Nejvíc síly a energie čerpám doma u svých rodičů. Žádná dovolená nebo lázně mi nenahradí útulný večer s rodinou. Taky miluji řízení. Ten pocit, kdy jsem sama v autě, pouštím si oblíbenou hudbu, nad ničím nepřemýšlím a zpívám. Hodně nahlas!

Tvé životní motto:

Pamatujete si písničku Jona Bon Jovi „It’s my life“? Myslím si, že od roku 2000 mi natolik sedla, že doteď ty hlavní věty beru jako své životní motto: 

It’s my life

It’s now or never

I ain’t gonna live forever

I just want to live while I’m alive

Nečekám na vhodná příležitost, na lepší časy. Pokud něco chci, tak pracuji na tom, dosáhnout toho, co nejdřív.

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 20. 11. 2020

bezva

Odpovědět
sipeji
sipeji 17. 11. 2020

Opravdu originální nápad a takové mají velkou šanci na úspěch.

Odpovědět
avatar
Lucie Janotová 18. 11. 2020

To mám opravdu radost, že se vám článek líbil! Děkuji moc!

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 455
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.