Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 12. 2020
Líbí se mi

Kila navíc můžete schovat i s pomocí líčení

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 12. 2020
Líbí se mi
Kila navíc můžete schovat i s pomocí líčení

Kila navíc můžete schovat i s pomocí líčení

Snad každá žena občas řeší nějaké to kilo navíc. Většinou se snažíme vybrat takové oblečení, které nějaký ten špíček zamaskuje. Ale napadlo by vás, že s touhle „kamufláží“ může pomoci i make-up?

Pokud totiž přitáhnete pozornost například ke svým očím nebo opticky zúžíte obličej, nikoho ani nenapadne, že se třeba trápíte (často ovšem zbytečně) kvůli jiným partiím svého těla. Jak tedy na to?

Začněte u očí

Jak už jsme zmínili, oči hrají v líčení zásadní roli. Jsou tím prvním, co na člověku přitahuje pohledy druhých. Tak proč toho nevyužít?

Zkuste zvolit (samozřejmě v závislosti na příležitosti a denní době) výraznější líčení, třeba kouřové. Pamatujte, že ve vnitřním koutku oka by měl být stín nejsvětlejší, ve vnějším pak nejtmavší – tím se oči opticky otevřou a zvětší. Nezapomeňte také pěkně nalíčit řasy.

Vaším spojencem je také výrazná oční linka – ideálně na vnějších koutcích oka zvednutá do „křídel“. Tím opět oči nejen zvětšíte, ale také opticky zúžíte obličej. Jen pozor, ne pro všechny příležitosti se taková linka hodí…

Nezapomeňte na obočí

A ještě jednou oči, respektive obočí. Jeho křivku sice ovlivňuje hlavně to, jaký máte tvar obličeje, nicméně jeho úpravou můžete také mnohého dosáhnout. Zapomeňte na uzoučkou linku – vsaďte raději na přirozený vzhled. Nebojte se obočí zvýraznit – přitáhnete díky tomu pozornost k vrchní části obličeje.

Jak na rty

Naopak ke spodní části své tváře pozornost příliš nepoutejte – chcete, aby prim hrály oči. Ostatně obecné pravidlo říká, že zdůrazňujete-li právě svůj pohled, na rty byste se příliš soustředit neměla. A v našem případě to platí také. Takže rty nechejte pěkně přirozené, případně pro ně zvolte nějakou světlou rtěnku.

Tvářenka a kontury jako spojenec

Řada žen při líčení zapomíná na tváře. A přitom právě tvářenka je skvělým pomocníkem, jak obličej opticky zúžit. To samé platí i o konturování. Obojí se opět odvíjí od tvaru vašeho obličeje, a tak neexistuje žádná univerzální rada, jak tyto dva „nástroje“ využít – pokud si nejste jistá, jak na to, najdete na internetu spoustu návodů a videí, jež se budou hodit přímo pro vás.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 8. 1. 2021

nikdy jsem se skoro nelíčila...

Odpovědět
konatovka
konatovka 31. 12. 2020

Jsem moc ráda, že nemám kila navíc, takže ani v sedmdesáti letech je nemusím schovávat. Pěkný článek, který ocení určitě hodně žen.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 30. 12. 2020

make.upu moc nedám, ale chápu tyhle rady

Odpovědět
sipeji
sipeji 29. 12. 2020

Velmi zajímavé, ale je jasné, že když přitáhneme pozornost na krásný obličej, odpoutáme jí od jiných nedokonalostí.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 654
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.