Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 14. 11. 2020
Líbí se mi

Kdy je nejvyšší čas vyhodit oblečení nebo kosmetiku

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 14. 11. 2020
Líbí se mi
Kdy je nejvyšší čas vyhodit oblečení nebo kosmetiku

Kdy je nejvyšší čas vyhodit oblečení nebo kosmetiku

I když k některým věcem máte osobní vztah a nechcete se jich vzdát, den, kdy poputují z domu, přece jen dřív nebo později přijde. Poznáte, kdy vyhodit řasenku nebo notebook?

Užívání oblíbených předmětů denní potřeby pochopitelně podléhá zubu času. Holt všechno má svůj životní cyklus. Nejen oblečení musí do koše! Kdy rozhodně není prostor na emoce a s čím se ihned rozloučit?

Džíny, podprsenky a tenisky

Kvalitní džíny vydrží 2 až 4 roky, v závislosti na opotřebení. Podprsenky udrží svůj tvar a funkčnost asi tak 8 měsíců, nicméně ty sportovní zhruba o 2 měsíce méně. Vždy však záleží na správné péči. Pokud fandíte joggingu, nespoléhejte se na to, že tenisky stále ještě vypadají dobře. Opotřebené bývají po 500 až 800 kilometrech běhu a chůze. Taková obuv už netlumí nárazy, bez ohledu na to, že na vzhledu neutrpěla žádnou újmu.

Dekorativní kosmetika

Podle štítku nějak nemůžete odhadnout, jak dlouho tu maskaru máte. Věc se má tak, že řasenka postupně vysychá a šupinatí. To se děje tak po dvou až třech měsících používání. Laky na nehty už obvykle neplní svůj účel po roce, rtěnky by se měly vyhodit po dvou letech, oční linky po třech měsících.

Štětce na líčení a houbičky jsou samostatnou kapitolou. Potřebují se každý týden čistit, jinak se v nich usazují bakterie. Nevydrží víc jak dva roky. Prošlé produkty přitom mohou způsobit alergické reakce, pleti škodit, nebo na ni přenést rozmnožené bakterie.

Vlasová kosmetika

Šampon a kondicionér patří do koše za dva roky, lak na vlasy za tři (obsah alkoholu dobu použitelnosti prodlužuje). U vlasové kosmetiky obecně dbejte na správné uzavírání. Pokud se do lahviček dostane voda, produkty se mohou zkazit mnohem dřív. Nic není nesmrtelné, to znamená, že ani kartáč na vlasy. Štětinky jeví známky opotřebení asi tak za rok.

Domácí potřeby

Matraci je nutné vyměnit po pěti až sedmi letech. Zubní kartáček již neplní svoji funkci po třech až čtyřech měsících, notebook přestane sloužit zhruba za tři až čtyři roky (navíc potřebuje správný servis a péči). Co se týče mobilního telefonu, tak podle spotřebitelů má smartphone životnost 23 měsíců. Přijde vám to hodně, nebo naopak málo?

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 15. 11. 2020

Tak to bych měla vyhodit některé džíny.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 249
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.