Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 13. 2. 2020
Líbí se mi

Káva snižuje riziko mrtvice a posiluje naši imunitu, překvapují vědci

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 13. 2. 2020
Líbí se mi
Káva snižuje riziko mrtvice a posiluje naši imunitu, překvapují vědci

Káva snižuje riziko mrtvice a posiluje naši imunitu, překvapují vědci

Právě si říkáte, že je vhodná chvíle na kafe? Dejte si ho s vědomím, že tím chráníte svůj mozek před poškozením a posilujete imunitu. Na dně šálku vás však čekají i další benefity, stejně jako pocity štěstí a optimismu!

Káva je oblíbeným nápojem i vzpruhou, která dobíjí baterky mnohým z nás. Je také hned po ropě druhou nejobchodovanější komoditou na světě, přičemž se denně vypije více než dvě miliardy šálků. Aromatický životabudič, jehož první stopy sahají do 14. století, platí i za chutného léčitele, který vám prospěje od hlavy až k patě. Doslova.

Záruka dobré nálady. V každé kapce

Je zima, takže u kdekoho „zazvoní“ špatná nálada s tím, že se chvíli „zdrží“. Víte o tom svoje? Pak by vás mohla zajímat jedna z posledních amerických studií uskutečněná Harvardskou univerzitou. Její závěry informují o tom, že černé zlato bezprostředně po konzumaci navozuje pocity štěstí.

Tamní odborníci na základě výzkumu, do něhož bylo zahrnuto 200 tisíc jedinců, odvážně tvrdí, že uvedený „tekutý medikament“ je natolik účinný, že do značné míry přispívá ke snížení počtu sebevražd. Pokud se ptáte na optimální dávkování, držte se tří šálků za den. To je prý ta správná míra, jež podle expertů zaručí nevyčerpatelný optimismus! A ještě něco navíc…

Prevence mrtvice, co funguje na jedničku

Voňavý nakopávač blahodárně zapůsobí na mozek i jiným způsobem. Ne, teď nemluvíme o tom, že jeho složení napomáhá koncentraci, myšlení a paměti, což je vědecky potvrzený fakt. Poznatky průzkumu publikované v magazínu Journal of the American Medical Association naznačují, že každodenní kávové občerstvení omezuje pravděpodobnost mozkové mrtvice o celých 20 %. A to je vítaná informace!

Aby toho nebylo málo, lékaři se rovněž domnívají, že nadšení spotřebitelé jmenovaného dopingu každou „porcí“ zvyšují své šance na dlouhověkost. Sluší se dodat, že káva jako taková je spojována s rychlejším hubnutím, silnější imunitou, útlumem svalových bolestí i zpomaleným procesem stárnutí. Už se vám vaří voda?

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Vlajdula
Vlajdula 16. 2. 2020

Jsem stoprocentní kafař

Odpovědět
lemur
lemur 15. 2. 2020

Máme rádi kafe.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 14. 2. 2020

Mám ráda vůni kávy

Odpovědět
Skipinka
Skipinka 14. 2. 2020

Káva, má práce, koníček , potěšení. Též vylučuje serotonin (hormon štěstí)

Odpovědět
beata0063
beata0063 14. 2. 2020

káva je môj elixír radosti a relaxu

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 238
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.