Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 10. 7. 2020
Líbí se mi

Káva dokáže snížit riziko mrtvice a posílit vaši imunitu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 10. 7. 2020
Líbí se mi
Káva dokáže snížit riziko mrtvice a posílit vaši imunitu

Káva dokáže snížit riziko mrtvice a posílit vaši imunitu

Právě si říkáte, že je vhodná chvíle na kafe? Dejte si ho s vědomím, že tím chráníte svůj mozek před poškozením a posilujete imunitu. Na dně šálku vás však čekají i další benefity, stejně jako pocity štěstí a optimismu!

Káva je oblíbeným nápojem i vzpruhou, která dobíjí baterky mnohým z nás. Je také hned po ropě druhou nejobchodovanější komoditou na světě, přičemž se denně vypije více než dvě miliardy šálků. Aromatický životabudič, jehož první stopy sahají do 14. století, platí i za chutného léčitele, který vám prospěje od hlavy až k patě. Doslova.

Záruka dobré nálady. V každé kapce

Je zima, takže u kdekoho „zazvoní“ špatná nálada s tím, že se chvíli „zdrží“. Víte o tom svoje? Pak by vás mohla zajímat jedna z posledních amerických studií uskutečněná Harvardskou univerzitou. Její závěry informují o tom, že černé zlato bezprostředně po konzumaci navozuje pocity štěstí.

Tamní odborníci na základě výzkumu, do něhož bylo zahrnuto 200 tisíc jedinců, odvážně tvrdí, že uvedený „tekutý medikament“ je natolik účinný, že do značné míry přispívá ke snížení počtu sebevražd. Pokud se ptáte na optimální dávkování, držte se tří šálků za den. To je prý ta správná míra, jež podle expertů zaručí nevyčerpatelný optimismus! A ještě něco navíc…

Prevence mrtvice, co funguje na jedničku

Voňavý nakopávač blahodárně zapůsobí na mozek i jiným způsobem. Ne, teď nemluvíme o tom, že jeho složení napomáhá koncentraci, myšlení a paměti, což je vědecky potvrzený fakt. Poznatky průzkumu publikované v magazínu Journal of the American Medical Association naznačují, že každodenní kávové občerstvení omezuje pravděpodobnost mozkové mrtvice o celých 20 %. A to je vítaná informace!

Aby toho nebylo málo, lékaři se rovněž domnívají, že nadšení spotřebitelé jmenovaného dopingu každou „porcí“ zvyšují své šance na dlouhověkost. Sluší se dodat, že káva jako taková je spojována s rychlejším hubnutím, silnější imunitou, útlumem svalových bolestí i zpomaleným procesem stárnutí. Už se vám vaří voda?

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
smolda3
smolda3 27. 11. 2020

Odpovědět
Skipinka
Skipinka 17. 7. 2020

Šálek kávy chutná nejlépe v dobré společnosti

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 15. 7. 2020

super, kávu piji

Odpovědět
lemur
lemur 11. 7. 2020

Kávu pijeme 2x denně.

Odpovědět
Ovace
Ovace 10. 7. 2020

Kávu moc nepiju

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 414
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.