Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 11. 2019
Líbí se mi

Za vypadáváním vlasů mohou stát hormony i špatná péče. Přinuťte je znovu růst

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 11. 2019
Líbí se mi
Za vypadáváním vlasů mohou stát hormony i špatná péče. Přinuťte je znovu růst

Za vypadáváním vlasů mohou stát hormony i špatná péče. Přinuťte je znovu růst

Příčin nadměrného vypadávání vlasů můžu být hned několik. Obvykle za to mohou hormony, narušená rovnováha vlasového cyklu nebo prostě a jednoduše špatná péče o vlasy. 

A přestože existuje velké procento případů, kdy je obnova růstu vlasů běh na dlouhou trať, máme pro vás pár tipů, které vám v tomto boji pomohou.

Jsme to, co jíme

Říká se, že jsme to, co jíme. A přestože tato věta celý proces podstatně zjednodušuje, je bez debat pravdivá. Péče o vlasy a vlasovou pokožku totiž opravdu začíná u toho, co jíte. Základem je tedy strava bohatá na ovoce, zeleninu, bílé maso a ryby. Pro vlasy prospěšné potraviny jsou poté konkrétně například sójové produkty, brokolice, fazole, ořechy, játra, pohanka, rýže, avokádo, vejce či skořice.

Jednoduše řečeno, váš jídelníček by měl být pestrý, vyvážený a skládat by se měl z co nejčerstvějších potravin. Naopak, omezit je třeba průmyslově zpracované potraviny, které tělu nedávají nic dobrého, a jejich užitek je nulový.

Masky, které nezklamou

Potraviny však nemusíte jen konzumovat. Z některých z nich totiž můžete udělat i masky na vlasy v pohodlí domova. Účinná je například maska z vajec a zeleného čaje. Tyto dvě suroviny jednoduše smíchejte, naneste na vlasy a nechte alespoň půl hodiny působit pod ručníkem. Při vymývání si ovšem dejte pozor na to, aby voda nebyla moc teplá. Vejce by se tak mohlo srazit a z vlasů byste jej poté dostávali podstatně hůř.

Obdobně působí i maska na vlasy z kávy. Přelijte namletou kávu vodou, sceďte a ponechejte si k užitku jen lógr. Ten poté můžete smíchat například s medem a se skořicí. U skořice ovšem velmi opatrně, ne každý ji na pokožce hlavy snese. Nechte působit opět alespoň 30 minut a poté spláchněte. Pokud se vám nepovede dostat z hlavy všechna zrníčka kávy, nezoufejte. Ze suchých vlasů je poté hravě vyčešete.

Zrychlený růst vlasů a tvorbu nových vlasů zaznamenáte i po pravidelném používání ricinového oleje. Pár kapek můžete přidat do výše zmíněných masek nebo i do vašeho oblíbeného šamponu. Ostatně také vhodně zvolená kosmetika, která je určena pro obnovu vlasů, vám může ke krásným a hustým kadeřím výrazně pomoci.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Tvořilka97
Tvořilka97 19. 11. 2019

Super tipy

Odpovědět
lemur
lemur 19. 11. 2019

Prima rady.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 18. 11. 2019

zajímavé, děkujeme

Odpovědět
Michaela Ž
Michaela Ž 18. 11. 2019

Před lety mi po operaci štítné žlázy padaly vlasy tak moc, že jsem se opravdu začala bát, že se to nezastaví. Pomohly mi běžně dostupné doplňky stravy z lékárny a za dva měsíce už rostly nové vlásky a vše se naštěstí vrátilo k normálu.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 18. 11. 2019

to potřebuji

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 182
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.