Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 4. 2020
Líbí se mi

K hubnutí můžete využít zázračnou sílu skořice a medu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 4. 2020
Líbí se mi
K hubnutí můžete využít zázračnou sílu skořice a medu

K hubnutí můžete využít zázračnou sílu skořice a medu

Hledáte přirozený způsob, jak se zbavit několika kil – ideálně ještě před tím, než obléknete plavky? Odpovědí může být skořice a med. Dopřejte si horký šálek!

Jedno je jisté. Skořici a med má doma téměř každý. A když ne, obojí lze sehnat v každých potravinách. Z jakého důvodu? Skořice čistí tělo a odstraňuje bakterie, houby a parazity v zažívacím traktu. Zároveň pomáhá při stabilizaci hladiny cukru v krvi a zabraňuje ukládání tuku, které je způsobeno vysokou hladinou cukru v krvi. Ve skutečnosti vědci dokázali, že zvyšuje metabolismus glukózy až 20krát. Také zlepšuje funkci inzulínu, urychluje nástup pocitu sytosti a pomáhá tak při hubnutí.

Vůně i účinky? Famózní!

Naproti tomu med je nabitý vitaminy a minerály, jež pomáhají zvyšovat hladinu energie v těle. Tento proces tak může nenápadně potlačit touhu po potravě. Med však není jen tekutým zlatem vhodným do čaje. I on podporuje činnost metabolismu a umožňuje tělu spalovat tuk.

Jeho glykemický index je v porovnání s klasickým cukrem zdravější, což znamená, že jej tělo vstřebává postupně. Med zároveň obsahuje enzymy a antioxidanty, které mají různé přínosy pro zdraví. Studie ukázaly, že u pacientů s diabetem, jež med pravidelně konzumovali, došlo k významnému snížení hladin triglyceridů, cholesterolu a tělesné hmotnosti. Ještě máte pochybnosti o tom, že skořice a med s vaší postavou udělají divy? Připravte si čaj!

Horké potěšení v chladnějších dnech

Budete potřebovat 1/2 šálku vody, 1 tyčinku skořice a 1 polévkovou lžíci medu. Do vroucí vody vložte skořici a nechte asi 10 minut odpočívat, poté tyčinku vyndejte. Čaj dolaďte medem.

Možností je i varianta zeleného čaje, který obohatíte právě medem a skořicí. Mnozí také nedají dopustit na další ingredienci – citron. A kdy vlastně konzumovat nápoj se skořicí a medem? Chce-li zhubnout, tak ráno na lačný žaludek. Nebo mezi jídly tak, abyste omezili své chutě a snížili hladinu cukru v krvi. Vyzkoušejte, která varianta vám bude sedět víc.

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
kosanka
kosanka 23. 9. 2020

mně to nechutná

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 5. 2020

bezvadné );

Odpovědět
beata0063
beata0063 29. 4. 2020

Túto kombinácia milujem

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 28. 4. 2020

bezva rady

Odpovědět
lemur
lemur 27. 4. 2020

Prima tipy.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 467
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.