Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 31. 10. 2019
Líbí se mi

Jenom krémy nestačí. Ke krásné pleti se musíte i projíst

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 31. 10. 2019
Líbí se mi
Jenom krémy nestačí. Ke krásné pleti se musíte i projíst

Jenom krémy nestačí. Ke krásné pleti se musíte i projíst

Říká se, že člověk je to, co jí. A platí to nejen o zdraví, ale také o kráse. Stav naší pleti, vlasů či nehtů ovlivňuje velmi výrazně vše, co si nakládáme na talíř. A to v dobrém i zlém. Jaké potraviny byste rozhodně měli zařadit na jídelníček, toužíte-li po zdravé a krásné pokožce?

Nekvalitní strava se může nepříznivě podepsat na vzhledu vaší pleti. Vybírejte a konzumujte takové potraviny, které vám pomohou udržet vaši pleť zdravou. Po kterých sáhnout?

Ryby

Ryby jsou vynikajícím zdrojem bílkovin, které vaše tělo potřebuje k tvorbě kolagenu a elastinu. Navíc obsahují omega-3 mastné kyseliny, které jsou pro zdraví pokožky velice prospěšné. Tyto látky zvýší její pružnost, zabrání jejímu poškození zvenku, a navíc ji pomůže udržet vodu ve spodní vrstvě kůže. Tyto zdravé tuky jsou nejvíce obsažené v mastnějších rybách, jako jsou losos nebo pstruh. Proto neváhejte a dopřejte si rybu klidně dvakrát do týdne.

Zdroje „dobrých“ sacharidů

Pokuste se ze své stravy vyloučit rafinované „bílé“ cukry, které na sebe vážou bílkoviny z buněk a ničí kolagenová vlákna v pleti. Tyto škodlivé cukry nahraďte „dobrými“ sacharidy, jakými jsou zelenina, ovoce, fazole a celozrnné potraviny. Když budete konzumovat tyto zdravé sacharidy s nižším glykemickým indexem, snížíte celkové množství cukru ve vaší stravě. Nejen pokožka vám za tento krok poděkuje.

Sytě zbarvené ovoce a zelenina

Velké množství sytě zbarvených druhů ovoce a zeleniny získává většinu své barvy ze sloučenin nazývaných karotenoidy. Některé z nich mohou být přeměněny na vitamin A, který je nezbytný k reprodukci vašich kožních buněk. Tato funkce je opravdu nesmírně důležitá, neboť vaše tělo vyprodukuje 30 000 až 40 000 kožních buněk denně.

Plno druhů ovoce a zeleniny jsou také dobrým zdrojem vitaminu C, které vaše tělo potřebuje k výrobě kolagenu. Karotenoidy a vitamin C působí navíc jako antioxidanty a pomáhají bojovat proti tvorbě škodlivých volných radikálů.

Ořechy a semínka

Plody stromů, jako jsou mandle nebo vlašské ořechy, a lněná a chia semínka, poskytují tělu zdravé omega-3 tuky. A některé ořechy, zejména ty z Brazílie, jsou vynikajícím zdrojem selenu – minerálu, který působí také jako antioxidant.

Voda

Aby se živiny mohly dostat do vašeho těla a škodlivé látky byly vyloučeny, vaše kožní buňky (a všechny buňky ve vašem těle) potřebují tekutiny. Neperlivá voda je nejlepší volbou, ale dobře poslouží i zelený čaj. Ten je také významným zdrojem antioxidantů. Pitný režim obzvláště dodržujte v letních horkých měsících.

Tip na závěr

Odbornice na krásu a výživu Susan Bowerman přidává tento osvědčený trik: Pro zdravý vzhled pleti doplňte do vašeho proteinového šejku několik gramů lněných nebo chia semínek, které obsahují omega-3 mastné kyseliny. Kousky manga vám dodají vitamin C a pár lístků baby špenátu zase karotenoidy. Vaše pleť se vám odvděčí mladistvým vzhledem a zářivým dojmem.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
beata0063
beata0063 3. 11. 2019

presne tak

Odpovědět
avatar
Michaela Nováková 2. 11. 2019

Na pleť je dobrý i vitamín E

Odpovědět
lemur
lemur 1. 11. 2019

Vše je dobré.

Odpovědět
gustawka
gustawka 31. 10. 2019

Všechno mám ráda

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 631
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.