Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 9. 2019
Líbí se mi

Je nejvyšší čas napravit škody, které na vlasech zanechalo léto

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 9. 2019
Líbí se mi
Je nejvyšší čas napravit škody, které na vlasech zanechalo léto

Je nejvyšší čas napravit škody, které na vlasech zanechalo léto

Většina z nás si parné léto užívá a vnímá ho jako příjemné období plné zábavy a oblíbených radovánek. Naše vlasy to však vidí jinak. Zatímco my se po létě cítíme odpočatí a plní energie, vlasy naopak působením UV záření a slané či chlorované vody trpí a všechnu vitalitu pozbývají. 

Vyčerpaným vlasům je třeba s příchodem babího léta dopřát intenzivní ozdravnou kúru, která je vrátí zpátky do formy. Jak na to?
Ideální je věnovat vlasům dostatek péče ještě předtím, než se teploty vyšplhají k letnímu maximu, během dovolené a bezprostředně po ní, ale pokud jste speciální kosmetickou péči podcenili, nyní máte nejvyšší čas na zjednání nápravy. Abyste jim mohli dopřát tu nejlepší péči, je třeba důkladně porozumět jejich potřebám a vědět, co vlasům dlouhodobě namáhaným sluncem a koupáním vlastně chybí.

Proč vlasy v létě trpí

Základní stavební látkou, která tvoří každý vlas až z 90 %, jsou proteiny.  Většinu vlasové hmoty tvoří keratin. Keratin je organická látka přirozeně se vyskytující ve vlasech, nehtech a v kůži. Jde o protein, který tvoří jejich základní stavební jednotku a dodává vlasu pevnost, sílu a odolnost. Právě při jeho nedostatku vlas pozbývá vnitřních i vnějších ochranných vlastností, vlasové vlákno slábne, křehne a má tendenci se lámat. Zbytek vlasů pak tvoří tuky, minerály, barevné pigmenty a voda.

Intenzivní sluneční záření obsahující škodlivé UVA a UVB paprsky proniká povrchem vlasu až do vnitřní struktury, kde narušuje proteinovou výstavbu. Pokud dojde k narušení hloubkové vnitřní struktury, vlasy se stávají křehčími, lámavějšími, ztrácejí pružnost a rychleji stárnou. Letní parno také způsobuje odpařování vody z vlasových vláken, které je tam už tak nízký podíl. Ztrátou přirozené vláhy se vlasy vysušují, krepatějí a stávají se nepoddajnými. Potřebnou hydrataci, pevnost a lesk jim navrátí intenzivní ozdravná kúra, která je vyživí do hlubších struktur.

Péče masek a olejů

Vlasy na konci léta přímo volají po intenzivní hydrataci a výživných kondicionérech, maskách a bezoplachové péči. Správnou volbou ucelené kosmetické péče můžete dosáhnout viditelného zlepšení kvality vlasů a vyčerpané vlasy proměnit opět v zářící živou hřívu plnou lesku a vitality.

Začleňte do regenerační péče i přípravky na olejové bázi. Obsahují vysokou koncentraci blahodárných účinných látek. Ty pronikají až do hloubkové struktury vlasu, kde pomáhají zacelovat a vyplňovat vzniklé ranky a trhlinky. Vlas se tak regeneruje od základu.

Rychle pod nůžky

Po návratu z dovolené by měla každá z nás vyhledat kadeřnici a namáhaným vlasům ulevit od zničených a odumřelých konců. Pravidelné zastřihávání konečků je důležité pro udržení zdravých vlasů. Zdravé vlasy rostou rychleji mimo jiné proto, že nemusí spotřebovat spoustu energie na záchranu poničených částí, které se beztak dávají dohromady jen velmi těžko.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Ovace
Ovace 11. 9. 2019

Používám kokosový olej

Odpovědět
lemur
lemur 10. 9. 2019

Dávám si po umytí na vlasy masku.

Odpovědět
beata0063
beata0063 9. 9. 2019

presne tak...aj ja cítim,že sú moje vlasy momentálne poškodené viac ako zvyčajne,preto čo najbližšie plánujem dopriať im nejaké domáce masky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 422
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.