Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 23. 4. 2021
Líbí se mi

Jak zhubnout v bocích? Značka „jednou provždy“!

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 23. 4. 2021
Líbí se mi
Jak zhubnout v bocích? Značka „jednou provždy“!

Jak zhubnout v bocích? Značka „jednou provždy“!

V dokonalém světě bychom si mohli vybrat, kde chceme přibírat a naopak ztrácet na váze. Bohužel, když vaše tělo potřebuje energii, odebírá ji z celého organismu - nejen z boků, přestože vás už vaše široké madla lásky nebaví. Pokud se však konkrétně zajímáte, jak ztratit tuk v oblasti boků, existují určitá doporučení, která lze provést ve vašem stravovacím i cvičebním plánu (nebo ve vašem postoji k zdravému životnímu stylu obecně). Způsob, jak snížit tuk v „madlech lásky“ je stejný proces, jako snížit tuk v pažích nebo v nohách. Musíte snížit celkové procento tělesného tuku. Jak na to? Jen čtěte dál.

1. Zapojte do hry odpružené gumy

Abyste byli schopni určitým způsobem zacílit na boj s tukem ve vašich „madlech lásky“, mějte na paměti, že výsledky vždy budou vidět na celém těle. Největším pomocníkem, jak konkrétně zacílit svou snahu jsou gumy s odporem. Právě ty vám pomohou vytvarovat vaše boky. K dostání jsou v několika silách odporu, takže si může vybrat naprostý začátečník i pokročilý sportovec.

2. Vyměňte kardio za trénink s vysokou intenzitou (HIIT)

Stabilní kardio je skvělým způsobem, jak si udržet fyzičku. Pokud však chcete zhubnout, vyměňte ho za intervalový trénink s vysokou intenzitou. To je jedna z nejefektivnějších a nejpoužívanějších metod hubnutí. Funguje to tak, že po dobu 20 až 30 sekund cvičíte na své maximum (například se pustíte do sprintu), poté zpomalíte a provádíte intenzivní verzi cvičení (například sklapovačky) a tento vzor stále opakujete po dobu 20 minut. 

3. Zaměřte se na posílení středu těla

Cvičení středu těla vám dodá víc síly na jakékoliv cvičení. Posílíte tak například mezižeberní svaly, které jsou velice důležité při shazování tuku na břiše, na zádech nebo právě v bocích. Pomůže vám k tomu například i balanční cvičení. Mnohdy se jedná o velice pomalé, leč velice účinné cvičení. 

4. Jezte více termogenních potravin

Různá jídla generují různé termogenní reakce. Kdykoliv něco jíte, je zapotřebí energie (kalorií), aby se dané jídlo přeměnilo na něco, co můžete metabolizovat. Existují určitá jídla, která metabolizují mnohem více energie, takže vaše tělo pracuje tvrději a pomáhá snížit vás celkový kalorický zisk. Mezi oblíbené termogenní přísady patří kurkuma, česnek, kokosový olej, zelený čaj, skořice, jablečný ocet, chilli papričky, kajenský pepř nebo losos. 

5. Vyhýbejte se dietním potravinám

Držte se dál od položek označených jako nízkotučné nebo bez cukru. Odborníci varují, že většina těchto potravin založených na stravě je vysoce zpracována nebo používá náhražky, které mají velmi malou nutriční hodnotu. Místo toho doporučuje občerstvení na výživných potravinách bohatých na vlákninu, jako jsou surové mandle, mrkev nebo humus. 

6. Jezte více tuků

Studie ukazují, že strava s vyšším obsahem zdravých tuků je pro vás pas lepší. Ořechy, tmavá čokoláda, ryby, chia semínka, avokádo nebo extra panenský olivový olej jsou skvělým zdrojem a energií pro hubnutí nejen v pase. 

7. Nebojte se kofeinu

I když existují dokázané výhody a nevýhody kofeinu, znovu a znovu se ukazuje, že káva může zlepšit váš sportovní výkon. Vypijte svůj oblíbený kávový nápoj několik minut před tréninkem, protože vám dodá tu správnou energickou podporu, která vám pomůže vypořádat se i s těmi nejnáročnějšími pohyby. Ty pak spalují tuky a kalorie.

8. Pijte více vody

Máte hlad? Pravděpodobně jste jen dehydratovaní a trápíte svůj metabolismus. Sledování příjmu vody je obzvláště důležité, pokud jste se rozhodli zhubnout v oblasti pasu. Například i jídlo může být skvělým zdrojem vody. Vezměte si například meloun nebo okurku. Zařaďte je mezi své pravidelné svačiny.

9. Vyzkoušejte lymfodrenáž

Ruční lymfodrenáž je jemnou formou masáže, jež urychluje cirkulaci lymfy - tekutin, které podporují váš imunitní systém - po celém těle. Celulitida je hromaděním toxinů ve vašich tukových buňkách. Váš lymfatický systém eliminuje toxiny a pohybuje se tukem, proto vám lymfodrenáž pomůže snížit celulitidu a rozproudí i vás metabolismus. 

10. Zlepšete svou kvalitu spánku

Správný dostatek kvalitního spánku může zásadním rozhodnutím ovlivnit vaše cíle při hubnutí. Vztah mezi spánkem a hubnutím je vědecky dokázaný fakt. Studie ukazují, že menší spáči mají tendenci mít vyšší indexy tělesné hmotnosti a vyšší procento tělesného tuku. 

Foto: Shutterstock

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 28. 4. 2021

Inspirativní.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 25. 4. 2021

super

Odpovědět
sipeji
sipeji 24. 4. 2021

Boky mě naštěstí netrápí, ale rady použiji dál.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 23. 4. 2021

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 23. 4. 2021

Ráda bych se zbavila boků

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 231
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.