Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 11. 2020
Líbí se mi

Jak zatočit s bolestmi hlavy i bez prášků

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 11. 2020
Líbí se mi
Jak zatočit s bolestmi hlavy i bez prášků

Jak zatočit s bolestmi hlavy i bez prášků

Prášky, které mírní bolesti různého původu, má doma téměř každý. Ovšem to pořád ještě neznamená, že není jiná možnost úlevy! Už jste zkusili třeba mátu, heřmánek nebo citron se zázvorem?

Bolesti hlavy? Jeden by řekl, že jsou banalitou, nad kterou se může mávnout rukou. Ovšem odborníci mají docela jiný názor. Podle nich představují nejen zdravotní, ale i závažný socioekonomický problém, neboť jimi trpí až pětina evropské populace. I vás tahle svízel občas naprosto vyřadí z běžného denního provozu? Pak by se vám mohly hodit přírodní prostředky, které si s ní dokáží poradit. Konkrétně tyhle se vyplatí mít v pohotovostním záchranném šuplíku!

Mátový čaj neprospívá jenom žaludku

Že máta peprná zabírá na nevolnosti i problémy se zažíváním, to by potvrdil nejeden lidový léčitel. Vylučuje to ale jiné možnosti využití? Kdepak! Odborníci, kteří se opírají o poznatky mnoha studií, upozorňují i na jiné benefity. Podle nich je mátový čaj efektivním řešením při jakýchkoli bolestech, neboť funguje srovnatelně s aspirinem – jedním z nejznámějších ulevujících léků. Kromě toho svědčí i mozkovým funkcím, osvěží dech a uvolní svalové napětí.

Citron, zázvor a med jako svatá trojice

Citron, zázvor a med poskytují skvělou první pomoc, když vám není dvakrát „do skoku“. Nastrouhejte kousek kořene čerstvého zázvoru, přidejte k němu lžičku medu, šťávu z poloviny citronu a vše zalijte vroucí vodou. Tenhle recept pochází z tradiční čínské medicíny, jejíž zastánci tvrdí, že jmenovaná šlamastyka je vždy zapříčiněná žaludečními potížemi. Jakmile si tedy po pár doušcích srovnáte zažívání, pravděpodobně se konečně zbavíte i otravného bolehlavu.

Dejte šanci heřmánku

Heřmánek neboli kamilka či rumánek, alespoň tedy podle lidového názvosloví, je často spojován s navozením ospalosti a kvalitnějším spánkem. Málo se však hovoří o tom, že mírní i migrény, protože velkou měrou přispívá ke svalové relaxaci a působí protizánětlivě. Sluší se zmínit, že šálek heřmánkového čaje také reguluje cholesterol, urychluje léčbu chřipky a bývá doporučovaným nápojem při poruchách menstruace.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
potkanek
potkanek 22. 11. 2020

užívám prášky, asi to změním

Odpovědět
sipeji
sipeji 22. 11. 2020

Já se k práškům uchyluji jen ve stavu totální nouze, často pomůže i pouhá procházka.

Odpovědět
lemur
lemur 22. 11. 2020

Všechny bylinky používám do čaje.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 457
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.