Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 10. 2020
Líbí se mi

Jak vypadat skvěle s pomocí obyčejného česneku

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 10. 2020
Líbí se mi
Jak vypadat skvěle s pomocí obyčejného česneku

Jak vypadat skvěle s pomocí obyčejného česneku

Česnek je zdravý a jeho častá konzumace se jen doporučuje. Svede ale divy i tehdy, když vsadíte na jeho vnější použití? Samozřejmě. Postavte ho do boje proti lupům, vráskám nebo striím a přesvědčte se sami!

Je tolik důvodů, proč mít česnek stále po ruce. A ne, všechny nesouvisí jen s jídlem, i když je pravda, že právě při vaření se toto koření využívá asi nejčastěji. Každopádně bychom na něj neměli zapomínat ani tehdy, když jde o odstraňování usazeného vodního kamene. Česnek působí také jako insekticid, proto efektivně odpuzuje mšice, které okupují venkovní i pokojové rostliny. Uplatní se i při opravě poškrábaného dřevěného nábytku, neboť dokáže vyplnit rýhy a škrábance. Nezešlechtí však jen stoly a lavice, ale i váš zevnějšek. Jaké trable s jeho pomocí můžete vyřešit?

Vzpruha pro unavenou pleť

Zřejmě nejvyhledávanější ochucovadlo, jakým česnek bezpochyby je, obsahuje poměrně širokou škálu antioxidantů. Ty neutralizují volné radikály, které mimo jiné nevratně poškozují i kožní buňky, čímž ničí kvalitu pleti a urychlují její stárnutí. Zakomponujte tuto aromatickou ingredienci do pravidelné kosmetické péče – třeba tak, že rozmělněný stroužek promícháte s trochou olivového oleje. Jako elixír mládí nemá tahle povedená dvojka konkurenci!

Ach, ty strie

Někdo má strie jako vzpomínku na těhotenství, zatímco pro jiného jsou následkem prudkých váhových výkyvů, hormonálních změn nebo abnormalit v tvorbě kolagenu. Buď jak buď, trhliny ve vazivové vrstvě kůže rozhodně nebývají vítanou ozdobou. I tady ale může zasáhnout jmenované koření, které sníží jejich viditelnost. Vmíchejte ho do svého oblíbeného tělového nebo masážního mléka. Čím častěji ho budete aplikovat, tím lepších výsledků se dočkáte.

Ukažte lupům, kdo je tedy pánem

Místo máslo na hlavě? Kdepak, lepší bude česnek. Díky jeho antifungálním vlastnostem totiž zastavuje tvorbu lupů a jako bonus urychluje růst vlasů. Proč tedy trochu tohoto rozmačkaného pokladu nepřidat do dávky šamponu při běžném mytí? Pokožka hlavy i vlasové kořínky budou plesat blahem. Ostatně, vy také, až ty otravné lupy konečně zmizí…

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
dasenaK
dasenaK 3. 12. 2020

Nevím česnek na obličej bych se bála

Odpovědět
sipeji
sipeji 29. 10. 2020

Určitě zkusím ten trik na lupy

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 249
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.