Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 11. 9. 2021
Líbí se mi

Nenadělila vám příroda objemnou hustou hřívu? Nevadí! Víme, jak jemným vlasům vrátit lesk a vitalitu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 11. 9. 2021
Líbí se mi
Nenadělila vám příroda objemnou hustou hřívu? Nevadí! Víme, jak jemným vlasům vrátit lesk a vitalitu

Nenadělila vám příroda objemnou hustou hřívu? Nevadí! Víme, jak jemným vlasům vrátit lesk a vitalitu

Příroda nadělila každé z nás jinak a ne každá žena se může pyšnit objemnou a oslnivě zářící hustou hřívou. Mnoho žen se spíše potýká s jemnými, věčně poletujícími vlasy, které brzy plihnou a jdou jen obtížně tvarovat do bohatého účesu.

Vzhledem k tomu, že průměr vlasů jemných je menší než u vlasů normálních, žádají si jemné kadeře speciální střih, styling i péči. S trochou šikovnosti můžete matku přírodu přelstít, přirozeně slabé pramínky posílit a vytvořit si objemný účes.

V hlavní roli geny?

Jemné a příliš choulostivé vlasy jsou jedním z nejčastějších vlasových problémů, se kterými se ženy potýkají. Průměr vlasu je dán geneticky a na to je všechna kosmetika světa krátká. Jemný vlas má zhruba o 25 až 30 % menší průměr, proto mu chybí pevnost, objem a pružnost. Tento typ kadeří se vyznačuje tím, že nedrží tvar ani objem. Takové vlasy jsou méně odolné vůči vnějším vlivům, dají se hůře upravovat a snadno se kvůli tenčí struktuře poškodí.

Mnohdy se zásadních chyb dokonce dopouštíme sami, když používáme nevhodné přípravky, které vlasy zbytečně zatěžují. Dobrá zpráva je, že vhodně zvolenou péčí v kombinaci se střihem a stylingovými pomocníky lze dosáhnout toho, že i jemné vlasy budou vypadat zdravě, upraveně a budou působit vzdušným dojmem.

Vsaďte na střih

Obecně platí, že jemné kadeře by se měly upravovat do kratších délek. Čím delší, tím těžší a neposednější vlasy. Čím je totiž vlas delší, tím větší problém má udržet svou váhu a zachovat objem. O vhodném střihu se poraďte s kadeřnicí, která vám doporučí konkrétní sestřih.

Ideální jsou tupé sestřihy s maximální délkou po ramena, s lehce prostříhanými konečky. Prostříhané konečky vlasům ulehčí a přidají na objemu. Zbavíte se tím zároveň nehezkých roztřepených konců a vlasy budou vypadat lehčí a zdravější. Vlasům také opticky přifouknou objem i některé barvy a úpravy, např. světlé melíry nebo jemná trvalá.

Jak je to se šamponem

„U jemných vlasů je největší problém ten, že se pro svou křehkost častěji trhají, lámou, jsou sušší a obecně mnohem náchylnější k poškození. Hůře snášejí časté fénování a žehlení – vlasové vlákno se tím ještě více ztenčuje a ztrácí na objemu,“ vysvětluje vlasová expertka Renáta Gacká.

„Je nutné volit přípravky s lehkým složením, které vlas jemně čistí, ale nezatěžují. Základním produktem je pochopitelně vhodný šampon, nejlépe obohacený o vitaminy a minerály, které vlasy posilují a přispívají k jejich posílen a zhuštění,“ pokračuje Gacká a doplňuje: „Z praxe mohu doporučit šetrnou kosmetiku s obsahem keratinu, který vlasy vyplňuje a zpevňuje.“

Pozor na škodlivé zlozvyky

Problém s jemnými vlasy můžete ještě zhoršit používáním nevhodných kosmetických přípravků. Nikdy neaplikujte žádný přípravek v nadměrném množství a pohlídejte si také složení. Vyhněte se všem zatěžujícím složkám, jako je například alkohol. Ze svého kosmetického arzenálu vyřaďte šampony pro uhlazený efekt a lesk. Veškeré tyto přísady jsou pro vlasové vlákno zatěžující, vlas neprodyšně obalí a ten pod tíhou chemických látek ztěžkne. Kondicionéry nanášejte výhradně do délek, nikoli přímo k vlasové pokožce.

Jemné vlasy také nikdy nesplachujte příliš horkou vodou. Vysoká teplota vody povzbuzuje mazové žlázky k nadprodukci a ještě více oslabuje křehký vlas. Po důkladném vypláchnutí všech přípravků vyfénujte vlasy v předklonu. Budou vzdušnější a efekt plného účesu vydrží déle. Na fénu si nastavte spíše chladnější proud vzduchu.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 13. 9. 2021

Bohužel nemám husté vlasy

Odpovědět
potkanek
potkanek 12. 9. 2021

u mě to jsou geny, ale dělám co můžu

Odpovědět
potkanek
potkanek 12. 9. 2021

u mě to jsou geny, ale dělám co můžu

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 12. 9. 2021

mám jemné vlasy

Odpovědět
sipeji
sipeji 12. 9. 2021

Já mám extra jemné vlasy a všechny typy mohu jen potvrdit, ale jemné zkrátka zůstanou.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 249
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.