Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 12. 2020
Líbí se mi

Jak velké množství šamponu nebo krému byste měli používat

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 12. 2020
Líbí se mi
Jak velké množství šamponu nebo krému byste měli používat

Jak velké množství šamponu nebo krému byste měli používat

Sérum, denní nebo noční krém, ale i šampon nebo čisticí gel. Všechny tyto produkty (a mnohé další) používá pravidelně většina z nás. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, jak velké množství kosmetických přípravků bychom ale měli na pleť či vlasy nanášet?

Někdy tento údaj najdete přímo na balení daného výrobku, ale někdy musíte „improvizovat“. I proto jsme pro vás připravili malá tahák.

Čisticí gel pro pleť jako z porcelánu

V péči o pokožku je tento pomocník nezastupitelný. A tak není divu, že ho docela výrazně ubývá. Ovšem možná ho používáte zbytečně moc. Úplně stačí, když k vyčištění obličeje použijete množství gelu o velikosti lískového oříšku.

Hydratační krém pro doplnění vody

Po pečlivém vyčistění si pleť zaslouží pořádnou porci hydratace. Jak velkou? Dopřejte jí množství hydratačního krému odpovídající asi dvěma rozinkám (ano, opravdu to stačí).

Noční krém pro pokožku bez vrásek

Před spaním na pokožku naneste oční krém. Spousta žen tento výrobek ignoruje, což je škoda – noční krémy jsou hutnější, obsahují jinou strukturu živin a působí jinak než krémy denní. Tak si ho pořiďte! Nebudete ho večer potřebovat víc než borůvku.

Oční krém pro zářivý pohled

Jemné vrásky kolem očí spoustě žen sluší, ale ne každá se s nimi smíří. A tak je dobré jim předejít používáním očního krému. Kolem každého oka aplikujte množství o velikosti přibližně jednoho slunečnicového semínka.

Sérum pro dokonalou výživu

Séra jsou v touze po krásné a vyživené (tedy zdravé) pleti skvělými pomocníky. Pokud už jste jim také propadla, pak také víte, že není radno s nimi plýtvat (nejen kvůli jejich vyšší ceně, která se ale vyplatí, vezmete-li v úvahu, jak moc je po používání séra pokožka vyživená). Nepoužívejte množství větší než hrášek!

Šampon pro lokny jako z pohádky

Jeho množství samozřejmě záleží na délce vašich vlasů, nicméně platí, že pokud máte prameny přibližně po ramena, úplně vám stačí množství šamponu o velikosti ostružiny. Pokud váz zdobí dlouhé lokny, pak si dopřejte množství šamponu odpovídající přibližně jahodě.

Kondicionér pro zdravé a krásné vlasy

A když už jsme u vlasů, nesmíme zapomenout na kondicionér. Krátkovlásky by neměly použít více než množství odpovídající třešni, dlouhovlásky si vystačí s přibližně dvojnásobným množstvím.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 8. 3. 2021

super, díky.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 3. 1. 2021

Velmi užitečné

Odpovědět
potkanek
potkanek 2. 1. 2021

dobré vědět

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 30. 12. 2020

Používám spíš malé množství, jen tak, abych si namazala obličej nebo tělo...vlasy umyla přiměřeným množstvím šamponu, atd.

Odpovědět
sipeji
sipeji 28. 12. 2020

To je opravdu užitečné, třeba moje dcera používá opravdu hodně šamponu, stále jí říkám, že to je zbytečné.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 424
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.