Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 17. 11. 2020
Líbí se mi

Jak vám vlastní tuk může pomoci k věčnému mládí

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 17. 11. 2020
Líbí se mi
Jak vám vlastní tuk může pomoci k věčnému mládí

Jak vám vlastní tuk může pomoci k věčnému mládí

Každoročním žebříčkům nejvíce provedených zákroků podle Mezinárodní společnosti pro estetickou a plastickou chirurgii vévodí operace očních víček, liposukce či augmentace. V posledních letech šplhá nahoru s rostoucí popularitu i tzv. fat grafting neboli přenos vlastního tuku. Tato metoda je stále oblíbenější i v Česku, kde se přenášení tuku například využívá při augmentaci prsou nebo hýždí.

Jedná se o moderní metodu, která využívá speciálně zpracovaný vlastní tuk získaný liposukcí. Tuk k přenosu je možné odsát kdekoliv na těle, nejběžněji ze zásob v oblasti břicha, hýždí či stehen. Zpracovaný je následně aplikován pomocí injekční stříkačky do oblasti, kterou je třeba omladit a vykonturovat.

Proč právě tuk? 

„Fat grafting nebo také lipografting využíváme v různých případech. Nespornou výhodou metody je fakt, že pacientka dostává do těla vlastní tkáň místo umělých materiálů. U zvětšení prsou ale pro optimální a dlouhodobý výsledek raději volím kombinaci augmentace vlastním tukem a implantátem,“ vysvětluje MUDr. Lucie Kalinová, vedoucí plastická chiruržka a ředitelka pražské Brandeis Clinic by Lucie Kalinová a dodává: „Při této operaci je nutné disponovat vlastním tukem, který lze odebrat. Často se nám stává, že pacientky chtějí přenést tuk do prsou, ale z důvodu nedostatku vlastních zásob to není možné.“

Tuk, dříve nechtěná přítěž, je dnes velmi oblíbená varianta výplní

Doktorka Kalinová využívá metodu očištěného přenášeného tuku. To v praxi znamená, že tuk neobsahuje žádné mrtvé buňky či zbytky anestezie. Díky tomu se na novém místě uchytí větší část transplantovaného tuku. „Je nutné počítat s tím, že se část tuku vždy vstřebá. Z odborných materiálů i vlastní zkušenosti mohu říct, že se většinou uchytí a zůstane na místě kolem 60 % transplantovaného tuku, zbytek se vstřebá do těla,“ prozrazuje Kalinová.

Výhodou fat graftingu je to, že klient podstoupí 2 zákroky naráz. Liposukcí lze tělo zbavit nadbytečného tuku a jeho následným přenesením můžeme postavu dokonturovat. Velmi oblíbeným je třeba zákrok „Brazilian Butt Lift“, při kterém se tuk z oblasti břicha nebo tzv. madel lásky odsaje a jeho část se přenese do hýždí. Vydefinuje se tak linie pasu a postava působí souměrně. Hospitalizace se odvíjí od rozsahu zákroku, lze provést i malá ambulantní liposukce a následné omlazení obličeje, to celkově trvá okolo 60 minut a není zapotřebí celková anestezie. U větších liposukcí a přenosů je nutné počítat s jednodenní hospitalizací na klinice a následné rekonvalescenci kolem 2 týdnů. Jizvy se během zákroku nevytváří, pouze malé vpichy, které se během pár týdnu plně zahojí. Zvětšení prsou vlastním tukem vychází na 75 tisíc korun, lipotransfer do oblasti obličeje vyjde zhruba na 20 tisíc korun.

Foto: Shutterstock, archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 20. 11. 2020

no pane jo, to jsou věci, díky za článek

Odpovědět
sipeji
sipeji 18. 11. 2020

velmi zajímavé a určitě přirozenější než botox nebo silikon

Odpovědět
avatar
Lucie Janotová 18. 11. 2020

Naprostý souhlas! Upřímně nic proti botoxu, ale tohle je fakt zajímavá alternativa.

JanouskovaB27
JanouskovaB27 17. 11. 2020

zájímavé

Odpovědět
avatar
Lucie Janotová 18. 11. 2020

To mám opravdu radost, že se vám článek líbil! Děkuji moc!

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 455
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.