Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 10. 2020
Líbí se mi

Jak správně odlíčit pleť, aby byla krásná a zdravá

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 10. 2020
Líbí se mi
Jak správně odlíčit pleť, aby byla krásná a zdravá

Jak správně odlíčit pleť, aby byla krásná a zdravá

Základním předpokladem dobře vypadající pleti je její pravidelné čištění, a to ideálně dvakrát denně – ráno a večer. Pokud budete v odličování důkladní, tak se vám pleť za to postupem času odplatí v podobě zářivější a mladistvěji vypadající pokožky.

Najděte čas i ráno

Dobré je odličovat se ráno i večer. Ranní „odlíčení“ je ideální hlavně pro jedince s mastnou pokožkou. Vyčistíte si především mazy a nečistoty, které se na kůži nahromadily během noci.

Večer byste pak měli věnovat očistě obličeje více času. Pokud máte sušší pleť, je vhodné použít hutnější pleťová mléka bez alkoholu, která pleť zbytečně nevysušují. Zbytky mléka pak smyjte vlažnou nebo micelární vodou. Jedinci s mastnou pletí by měly sáhnout spíše po pleťovém toniku.

Není voda jako voda

Velmi dobrým pomocníkem při odličování může být i micelární voda. Jedná se o přípravek, který vzniká kombinací pleťové vody a drobných olejových částeček tzv. micel. Ty působí jako magnet. Při kontaktu s kůží navážou na svůj povrch nečistoty, které následně uzavřou ve svém centru a tím umožňují šetrné čištění pleti bez podráždění.

„Obecně platí, že micelární voda je k pleti velmi šetrná, nedráždivá a nepůsobí alergické reakce a zároveň umožňuje kvalitní odlíčení a očistu. Neobsahuje mýdlo, alkohol ani parfemaci. Vzhledem k tomu, že je na trhu mnoho micelárních vod je vhodné se poradit s ošetřujícím dermatologem, který pomůže vybrat nejvhodnější přípravek. K odličování micelární vodou či jiným přípravkem vždy používáme bavlněné tampónky. Výhodou je, že pleť již následně nemusíte oplachovat vodou, která může kůži podráždit (v závislosti na kvalitě či tvrdosti),“ říká dermatoložka MUDr. Lucia Mansfeldová.

K dokonalé očistě pleti také přispěje jít jednou za rok na chemický peeling. Nejlepší doba je od konce září do jara.

Odličujete se správně?

Odličujeme se zpravidla ve dvou až třech vrstvách. V závislosti na stupni znečištění.

„Nejvíce pozor si dávejte v očních partiích. Zde jen lehce přiložte na několik sekund navlhčený tampónek, kterým pak zachycený obsah jemnými pohyby setřeme do stran. Stírat pokožku je dobré vždy směrem proti gravitační síle, abychom ji nepodporovali. Drhnutí může způsobit zarudnutí a přispívá k tvorbě očních vrásek. Nosíte-li voděodolné řasenky použijte přípravky, které obsahují oleje,“ dodává MUDr. Mansfeldová.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
simikl
simikl 14. 10. 2020

osobne pouzivam najprv odlicovacie mlieko, potom specialne mydlo na necistoty a zavrsujem to tonikom kedze moja plet je dost mastna, zaroven miestami aj dost sucha, takze hrozostrasna zmiesana kombinacia

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 10. 2020

mám odličovací ubrousky vlhčené, micerální vodu...takže pro mě dostačující

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 224
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.