Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 13. 7. 2020
Líbí se mi

Jak správně čistit pleť krok za krokem

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 13. 7. 2020
Líbí se mi
Jak správně čistit pleť krok za krokem

Jak správně čistit pleť krok za krokem

Odevšad slýcháme, jak je čištění pleti důležité a jak bychom jej neměli odbývat, ale věnovat mu náležitou pozornost. Ovšem ruku na srdce – opravdu v tomto ohledu o svou pleť pečujete tak, že by z vás měli radost i odborníci na zdraví pokožky? Nebo občas „ujedete“ a čištění trochu odfláknete? Pak se vás na následujících řádcích pokusíme přesvědčit, že se tím připravujete o jeden z nejdůležitějších postupů vedoucích k bezchybné, zdravé a krásné pleti.

Jak si vlastně pleť správně čistit a proč je to tak důležité?

Čistá, ale plná nečistot?

Pojďme nejprve najít odpověď na druhou z otázek, tedy proč vlastně věnovat čištění pleti takovou pozornost. Je to jednoduché – celý den (a ostatně i celou noc) se nám na obličeji usazují nejrůznější nečistoty, které mohou ucpávat póry, přispívat k zánětům či jiným podrážděným reakcím pokožky. Ať už se jedná o nečistoty ze znečištěného prostředí, nejrůznější mikroby, jež si na pleť naneseme sami, když se nevědomky dotýkáme obličeje, nebo make-up apod., pokožce rozhodně nesvědčí a je třeba se jich zbavit. Když tomu připočítáte maz, který pleť produkuje, pot nebo šupinky kůže, je jasné, že bez pomoci to naše pleť nezvládne.

Mimochodem, nejspíš kvůli historickým předsudkům vynechávají velmi často jakékoli čištění obličeje muži (aneb „mně stačí mýdlo a voda“) a také některé ženy, jež se nelíčí, a tak mají pocit, že jejich obličej čištění nepotřebuje, a nanejvýš jej opláchnou vodou (což ovšem – i vzhledem k tomu, co jsme popsali výše – rozhodně nestačí). Vězte ale, že nezáleží, jakého jste pohlaví nebo zda používáte make-up. Čištění pleti by měl provádět každý.

Jen večer nestačí

Většina lidí, pokud už svou pokožku pravidelně čistí, tak činí večer před spaním. Na tom není nic špatného, naopak, jenže to vůbec nemusí stačit. Ačkoli doma v ložnici na nás nepůsobí tolik znečištěné prostředí (i když žijete-li ve městě nebo v dosahu nějaké továrny apod., dalo by se o tom diskutovat), neznamená to, že pleť nedostává „zabrat“. I v peřinách na ni číhá spousta nečistot (ostatně někteří odborníci doporučují lidem s problematickou pletí měnit každý den povlak na polštář), pokožka tvoří maz, potíme se… A tak bychom jí měli dopřát vyčištění i po ránu.

A ještě malá poznámka k večernímu čištění pleti – nemusíte jej nechávat až na samotný odchod do postele. Pokud přijdete z práce a víte, že už stejně budete jen doma, rovnou v koupelně, když si myjete ruce, očistěte i obličej. Čím dříve necháte pokožku oddechnout a zbavíte ji nečistot, tím lépe.

Jak na to?

Pro dokonalé vyčištění pleti se vyplatí dodržovat několik kroků. Tak předně je třeba říct, že klasické mýdlo a voda určitě nejsou vhodným prostředkem. Takže se v drogerii či na internetu podívejte pro nějakých speciálních produktech k čištění pleti. A ano, množné číslo je správné. Aby bylo čištění opravdu efektivní a dokonalé, budete potřebovat více pomocníků. Ideálně si je vybírejte s ohledem na svůj typ pleti.

V prvním kroku je třeba zbavit pleť těch největších nečistot – make-upu, prachu apod. K tomu se skvěle hodí například odličovač nebo univerzální a pro čištění pleti nenahraditelná micelární voda (někteří lidé také nedají dopustit například na odličovací oleje, u nich jen pozor, pokud máte mastnou pleť, nemusí vám vyhovovat každý; u suché či velmi citlivé pleti platí to samé u některých odličovacích vod apod.). S pomocí vatového tamponku (nebo ekologičtějšího pratelného, případně speciální houbičkou apod.) a vybraným „čistidlem“ tedy pleť zbavte všech viditelných nečistot nebo líčení.

Pak přichází na řadu krok druhý, kdy pokožku vyčistíte dalším přípravkem, například pěnou, gelem, speciálním olejem apod. Některé nečistoty (zvláště s vrstvou make-upu) totiž nezachytí ani sebelepší odličovač, a tak se vyplatí vsadit na pomocníka číslo dva.

Zatímco někteří lidé (především ti s bezproblémovou pletí) mohou po druhém kroku přejít rovnou k ošetření pleti krémem apod., máte-li přece jen pokožku citlivější, mastnou nebo se sklonem k akné, věnujte jí ještě chviličku a dočistěte ji s pomocí pleťového tonika nebo pleťové vody (opět takové, jež je určena pro váš typ pleti). Teprve pak naneste pečující přípravky.

Ráno samozřejmě nemusíte pokožku odličovat, a tak ji stačí jen vyčistit v jednom kroku (třeba micelární vodou nebo tonikem) a pak ošetřit.

Vyzkoušeno za vás

Jak je z výše napsaného patrné, nejdůležitějším pomocníkem je přípravek, který v prvním kroku čištění zbaví pleť největších nečistot. Od něho se pak totiž odvíjí celý koncept čištění, ale i následné péče o pleť. A tak byste jeho výběru měli věnovat náležitou pozornost. Ideálním prostředkem je micelární voda, která dokáže doslova chytit a držet v sobě veškeré nečistoty a make-up, jež se vyskytují na pokožce. A po které sáhnout? Skvělým tipem je micelární voda Purezza od italské značky N.A.E. Je obohacená o vodu z organické damašské růže a organickou aloe vera. Šetrně čistí a zklidňuje pokožku a zanechává ji příjemně hebkou a jemnou na dotek. Navíc obsahuje 99 % ingrediencí přírodního původu a 10 % z nich pak pochází z organického farmářství. A aby toho nebylo málo, má veganskou recepturu.

Na vlastní kůži ji v našem testování vyzkoušely i naše testerky. A jak se jim N.A.E. Purezza osvědčila?

Vynikající prostředek i pro tu nejcitlivější pokožku. Dokonale očistí jemnou pleť obličeje od všech nečistot i make-upu. Díky přírodnímu, šetrnému složení nedráždí pokožku ani oči. Má jemnou nevtíravou vůni. Elegantní balení je praktické, snadno vezmete s sebou na cesty. Veganská receptura bere ohled také na životní prostředí, což velmi vítám. Doporučuji,“ chválila testerka Renata.

Oceňuji čistě přírodní složení, krásnou jemnou vůni. Používám s odličovací žínkou a funguje perfektně. Po ošetření pleť není mastná, ale ani vysušená. Používám i na citlivé oči s kontaktními čočkami a vyhovuje. Zvládne i dlouhodržící make-up,“ přidala se testerka Markéta.

Jsem nadšená, protože micelární voda Purezza pěkně odstraňuje nečistoty z obličeje. Zůstává hebká a hladká pleť. Hezký voní a také se mi moc líbí obal této micelární vody. Určitě ji budu nadále používat a doporučím ji i svým kamarádkám,“ neskrývala nadšení testerka Irena.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Ema777
Ema777 31. 8. 2020

Dobrý den. Super. Já také jsem se teď naučila používat více druhů přípravků při péči o pleť - teď používám vše z Larens viz https://www.tvaratelo.cz/ a mohu jedině doporučit.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 18. 7. 2020

Musím se na to zámerit

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 15. 7. 2020

super

Odpovědět
lemur
lemur 14. 7. 2020

Super.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 518
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.