Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 11. 6. 2020
Líbí se mi

Jak spolehlivě zatočit s kocovinou

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 11. 6. 2020
Líbí se mi
Jak spolehlivě zatočit s kocovinou

Jak spolehlivě zatočit s kocovinou

Léto patří zahradním večírkům a oslavám, ale důvod, proč si občas vyrazit z kopýtka a dát si jeden, dva (tři, čtyři…) drinky v baru nebo hospůdce, se vždycky najde. A pak ta rána nejsou vždycky nejsvěžejší. Proti „opici“ vyrazte do boje pomalými pohyby a jídlem, které vás z ní dostane dříve, než řeknete kocovina.

Toto jsou ty největší zázraky i na tu největší kocovinu.

Kaše, co postaví na nohy

Vyrazit do boje s kocovinou s jídlem, které je bohaté na tuky a díky němuž vydržíte syté na dlouhou dobu, je velmi dobrá strategie. Ovesné vločky mají vysoký obsah bílkovin, nenasycených mastných kyselin, slizových látek, vitaminů B1, B6 a E, železa a vápníku. Obsahují průměrně 66,5 % sacharidů, 14,4 % bílkovin a 6,8 % tuku. A tak si ráno připravte ovesnou kaši s ovocem, ořechy a medem (na ničem v takový útrpný den nešetřete). Je to zdravý způsob, jak do sebe dostat sacharidy, po nichž tělo po požití alkoholu tolik touží.

Med není jen na kašel

Fruktóza se tráví stejně jako alkohol, takže konzumace zdravé dávky medu během kocoviny nutí vaše tělo rychleji se zbavit alkoholu. Pomáhá také vašemu tělu zotavit se z hypoglykemie (nízké hladiny glukózy v krvi) vyvolané pitím. Přimíchejte ho tedy do kaše a klidně si dejte navrch lžičku medu i do čaje, ať tu léčbu ještě trochu podpoříte.

Poklad pod skořápkou

Vajíčka jsou vlastně taková snídaňová klasika. A máte-li zrovna kocovinu, dopřejte si klidně dvě porce. Vajíčka jsou bohatým zdrojem aminokyselin, jako je cystein, který rozkládá chemické látky způsobující bolest hlavy. Jsou také dobrým zdrojem taurinu, který zvyšuje funkce jater.

Energeťák z přírody

Zapomeňte na sportovní „ionťáky“ nebo jiné energetické nápoje. Sáhněte po kokosové vodě! Ta obsahuje elektrolyty, jako je draslík, stejně jako antioxidanty, které restartují vaše tělo po dlouhé propité noci.

Kyselý lék

Vítem, co je skvělým lékem na následky zběsilého večírku? Nálev z kyselých okurek nebo z jiné nakládané zeleniny. Sice to není favorit každého, ale věřte, že vám tato tekutina pomůže ulevit od vašich strastí. Ocet, sůl a voda, které se nacházejí v nálevu, pomáhají doplnit hladinu elektrolytů a sodíku v těle.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lenin
lenin 4. 12. 2020

Tak to jde mimo mě.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 7. 2020

naštěstí ji nemívám

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 3. 7. 2020

Odpovědět
libka5
libka5 14. 6. 2020

Každému pomáhá něco jiného. Sousedce pomáhalo mléko.

Odpovědět
Ovace
Ovace 12. 6. 2020

Dobré vědět

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 292
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.