Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 21. 6. 2021
Líbí se mi

Jak spolehlivě opravit a ošetřit poškozené vlasy

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 21. 6. 2021
Líbí se mi
Jak spolehlivě opravit a ošetřit poškozené vlasy

Jak spolehlivě opravit a ošetřit poškozené vlasy

Letní počasí je jako stvořené k zábavným účesům všeho druhu. Můžete si je zaplést do francouzského copu, vyzkoušet falešný culík nebo ledabyle rozcuchaný drdol. Jeden den je super vyrazit do práce v lehkých vlnách a druhý den zase vlasy můžete vyžehlit do rovného stylu. Jediným předpokladem pro všechny tyto skvělé letní účesy je kvalita vašich vlasů. Nadměrný styling a sluneční paprsky vlasy neuvěřitelně zatěžují a mohou je snadno oslabit. Jak předejít nebo opravit jejich poškození? Máme pro vás pár tipů… Jen čtěte dál!

1. Teplota na minimum

Fén, kulma, žehlička - mocné nástroje při tvorbě jakéhokoliv stylu vašich vlasů. Milujeme je, ale….!!! Právě tyto přístroje většinou stojí za největším poškozením vašich vlasů. Díky teplu jsou totiž sušší, křehčí a mají tendenci více se krepatět. Největší chybou většiny žen je, že jsou jejich přístroje zapojené na nejvyšší možnou teplotu nastavení. Snižte jejich výkon a vždy použijte přípravek s termo ochranou. Tyto přípravky vytvoří na vlasech ochranný tepelný štít, který vlasy chrání před vysokou teplotou a přehřátím při nejrůznějších úpravách. Kromě toho ulehčují styling a mnohé z nich obsahují i další účinné látky s vyživujícími či regeneračními účinky. Dodávají tak vlasům lesk a zdravější vzhled. 

2. S mokrými vlasy zacházejte opatrně

Vaše vlasy jsou nejzranitelnější, když jsou mokré. A potenciál poškození se opravdu zrychluje, pokud jsou vaše vlasy jemné, kudrnaté nebo přirozeně křehké. Většina profesionálů doporučuje k rozčesání mokrých vlasů hřeben se širokými zuby. Když vystoupíte ze sprchy, nikdy vlasy intenzivně netřete o sebe. Místo toho je jemně osušte ručníkem. Tím se zabrání tření, které může vlasy poškodit. Nikdy vlasy mokré nesvazujte do drdolu nebo culíku, protože tím je můžete přelámat.

3. Vyberte si produkty, které vlasy ošetří

Kvalitní šampon či kondicionér jsou základem každé péče. Důležité je ale pravidelně zařadit do své kosmetické rutiny i produkty, které obsahují vysoké koncentrace účinných složek. Nový Schwarzkopf Gliss 7 sec je expresní péčí, díky které budete mít vlasy lesklé a vyživené doslova na počkání. Během aplikace se přípravek přemění v jemný krém, který usnadňuje rozčesávání a nezatěžuje vlasy. Regenerační péče Schwarzkopf Gliss 7 sec se aplikuje na předem umyté vlasy a rovnoměrně se nanáší do délek i konečků. Stačí nechat působit 7 sekund a pak vlasy důkladně opláchnout. 

4. Nechte si zastřihnout konečky

Chcete-li na prvním místě zabránit roztřepení konečků, musíte vlasy udržovat hydratované a silné pomocí kvalitní péče. Pokud se i tak vaše konečky vymkly kontrole, navštivte svého oblíbeného kadeřnického specialistu a nechte si vlasy o pár milimetrů nebo centimetrů zkrátit. Jedině tak dosáhnete opět zdravých, silných a uhlazených konců. 

5. Nenechte své vlasy žíznit

Všichni dobře víme, že suchá pokožka vypadá popraskaná a matná. A pokud mají žízeň i vaše vlasy, efekt může být hodně podobný. Kromě dodržování pitného režimu (ten je důležitý nejen pro vaše vlasy, ale i pro vaši pleť nebo tělo), je proto důležité používat přípravky, které vlasům zajistí optimální vlhkost. 

Foto: Shutterstock, archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 22. 6. 2021

já musím fénovat, a vlasy to nemají rády

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 22. 6. 2021

díky

Odpovědět
sipeji
sipeji 22. 6. 2021

Vlasy si nikdy nefénuji, to hodně pomáhá.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 455
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.