Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 30. 4. 2021
Líbí se mi

Nemůžete spát? Povolejte do boje sílu přírody

Michaella
Michaella
Vloženo 30. 4. 2021
Líbí se mi
Nemůžete spát? Povolejte do boje sílu přírody

Nemůžete spát? Povolejte do boje sílu přírody

Asi není nikdo, koho by někdy nepřekvapilo, že se v noci budí a nemůže spát. V dnešní době je běžné, že se trápíme a jsme vyčerpani z práce, ze školy, z povinností a ze všeho kolem nás, pak se to odráží i na kvalitě spánku. Jak se říká, za vším hledej stres a starosti. Jsou spouštěčem různých problémů a je třeba jim nepodléhat.

Jak na to? Udělejte si bylinkový čaj nebo relaxační koupel

Jelikož jsem příznivec hledání řešení v přírodě, tak vám dnes doporučím bylinky, které můžete využít do koupele, jako vonné esence nebo je oceníte formou čaje. Příroda je úžasná ve své rozmanitosti a nabízí spoustu možností, jak si poradit s čímkoli potřebujete.

Meduňka

Uklidňuje vyšší frekvence mozkové činnosti (beta vlny), je výborná proti nespavosti, navozuje relaxační stav a regeneraci. Je vhodná při poruchách centrálního nervového systému, neurastenii, psychoneurotických obtížích, bušení srdce a nespavosti. Má účinky jako antidepresivum a sedativum. Uvařte si před spaním šálek meduňkového čaje. V klidu si jej vypijte a uložte se ke spánku, třeba s dobrou knížkou, za chvíli usnete.

Heřmánek

Má vysoký obsah hořčíku, vápníku, draslíku, zinku, manganu, železa a vitamínu A. Uklidňuje nervový systém, odstraňuje úzkost. Pomáhá při nervozitě, bolestech hlavy, hysterii, křečích, nespavosti i menstruačních potížích. Heřmánkový čaj je výborný během dne nebo i na večer. Je příjemný, má jemnou uklidňující vůni a pro naše zdraví i psychiku velmi prospěšný.

Bazalka

Uklidňuje a je vhodná při nespavosti, migréně, psychické vyčerpanosti a některých formách deprese. Použijte čerstvě nasekanou bazalku do zeleninového salátu z rajčátek, okurek, paprik, ředkviček a cibulky s trochou olivového oleje. Nebo si uvařte odvar ze sušené bazalky a klidu jej pomalu vypijte.

Majoránka

Má silně tišící vliv na nervovou soustavu. Využívá se při rozčilení, stresech, nespavosti, migréně. Údajně léčí lidský smutek a nešťastnou lásku. Použijte ji k dochucení pokrmů, nebo si připravte z ní odvar a popíjejte jej během dne.

Čaj z květů černého bezu

Je považován za relaxační a uvolňující od nervů, je navíc velmi příjemný. Je dobrý při nervovém přetížení a psychickém tlaku. Jeho účinků se využívá především v kombinaci s B-komplexem nebo koenzymem Q10.

Rozmarýnový odvar

Pomáhá při stavech melancholie a depresích. Bylo prokázáno, že rozmarýnová kyselina aktivuje část mozku a pomáhá snižovat stres.

Kozlík lékařský

Výborné sedativum a příjemný uspávač. Působí při neklidu a nervozitě, také při poruchách nálady, slabém třesu, epilepsii. Je vhodný při hysterických stavech, při migréně a v menopauze. Pozor na vyšší dávky, mohou způsobit bolesti hlavy, halucinace a křeče. Je dobré ho užívat jen 3 dny a pak si dát přestávku na 3 dny.

Mučenka

Je skvělá bylinka proti nespavosti, především pokud se v noci často budíte a nemůžete usnout. Má zklidňující účinky. Pomáhá při bolestech nervového původu, stresu. Využívá se při psychickém vyčerpání, kdy se cítíte být úplně na dně. Navrací zpět duševní rovnováhu, klid a pohodu.

Chmel

Rychle působící sedativum, uvolňuje úzkosti, hysterie, ale také upravuje trávení. Můžete si z něj uvařit čaj nebo připravit nálev do koupele. Uklidňuje rozrušení a neklid, uvolňuje od celodenního napětí.

Levandule

Výborné sedativum, uklidňuje, snižuje nervozitu, napětí, depresi, pomáhá proti nespavosti. Dá se použít v podobě čaje, i jako olej do koupele nebo se hodí jako vonná esence do aroma-lamp.

Jaká je vaše oblíbená bylinka, bez které se neobejdete? Napište nám!

 

Autor: Blogerka Michaella

(zdroj obrázků: pixabay.com, zdroj informací - knihy, osobní zkušenosti, informace od babiček)

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
evca9
evca9 3. 5. 2021

dobré rady

Odpovědět
Michaella
Michaella 3. 5. 2021

Děkuji

hudlenka
hudlenka 2. 5. 2021

prima, díky za tipy

Odpovědět
Michaella
Michaella 3. 5. 2021

Děkuji

Kahomar
Kahomar 30. 4. 2021

se spánkem naštěstí problémy nemívám

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 422
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.