Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 7. 10. 2021
Líbí se mi

Jak se zbavit celulitidy jednou provždy? Jde to do hodiny a bez bolesti!

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 7. 10. 2021
Líbí se mi
Jak se zbavit celulitidy jednou provždy? Jde to do hodiny a bez bolesti!

Jak se zbavit celulitidy jednou provždy? Jde to do hodiny a bez bolesti!

Po pevné a štíhlé postavě touží snad každá žena. V mnoha případech ani zdravý životní styl nezajistí 100% výsledky. Proti celulitidě a nadbytečnému tuku můžete bojovat i jinak. MUDr. Michael Entner patří mezi průkopníky této metody, která dnes dosahuje skvělých výsledků. Co přesně obnáší?

Liposukce prošla obrovským vývojem

Liposukce znamená odstranění tukových polštářků v místech, kde je tuk nahromaděný. V dospělosti tuková tkáň zaujímá u mužů 15–20 % celkové hmoty a u žen 20–25 %. To se ostatně můžeme dočíst v knize „Manuál estetické liposukce“ od MUDr. Entnera, kterou napsal společně s Václavem Poláčkem a Lubomírem Šmukem. A víte, že odsátá tekutina obsahující naše vlastní hormony může ještě pomoci naší pleti?

Nejúčinnější zbraň proti celulitidě s vedlejšími účinky

Často ke mně chodí pacientky s celulitidou a já jim liposukci vřele doporučuji, protože je účinná. Ženy se často domnívají, že liposukce pomůže zhubnout, odsaje se tuk a ony budou štíhlé. Ale ve skutečnosti dochází především k porušení tukových tkání a vyhlazení kůže. V těchto místech se už celulitida nikdy nevytvoří,“ vysvětluje doktor skutečnost, že tento zákrok podstupují nejen ženy s nadváhou, ale i ty, které jsou štíhlé.

Odsátý tuk obsahuje hormony, které jsou na tukové buňky navázány. Při používání vlastního tuku k ošetření pleti se tyto hormony částečně vstřebají do kůže a tím napomáhají omlazení, dodává MUDr. Michael Entner. Nejedná se o žádnou novinku. Ve Francii si ženy běžně po liposukci berou vlastní tuk domů, kde jej skladují v mrazničce, a dle potřeby aplikují.

Do hodiny a bez bolesti

Měla jsem velkou celulitidu, a i přes to, že jsem štíhlá, mě to dost trápilo. O liposukci jsem hodně četla, ale bála se bolesti,“ popisuje svou zkušenost Lenka. A pokračuje: „Celulitida je u nás v rodině takové prokletí. A je to fakt boj, zkusila jsem úplně všechno, ale výsledek nic moc. Nakonec jsem na liposukci šla, a musím říct, že jsem vůbec netušila, že výsledný efekt je hned dvojitý.“ Lenka byla ze zákroku nadšená, protože bolest nebyla vůbec taková, jak se obávala, a do hodiny bylo hotovo. „Navíc jsem dostala lahvičku vlastních hormonů v tuku, které jsem si měla aplikovat na obličej. A musím říci, že je to neskutečně efektivní. Mám hodně citlivou pleť, a tohle dobře snáším. Tekutina se rychle vstřebá, nevzniká mastný film, je to bez vůně a s odstupem již pár dnů vidím výsledky,“ dodává s nadšením.

Před a po zákroku (foto: archiv ordinace MuDr. Entnera)

„Dříve se pro liposukci používaly ostré sondy o tloušťce malíčku, kterými se tuk vyškrabával, a způsobovaly obrovské modřiny a rány, které se pomalu hojily. Přemýšlel jsem, jak to změnit. Při aplikaci lokálního anestetika, ke kterému se používala tenká sonda, jsem si všiml, že zpátky vytéká tuk. A to mě přivedlo k myšlence navrhnout tenkou sondu s velkým počtem otvorů, která bude dobře odsávat, a zároveň zamezí poškození podkoží,“ vysvětluje. Ve spolupráci se společností Medicon e.G. (SRN) vznikly tenké sondy o velikosti 2–3 mm.

Deset tisíc liposukcí

V současné době patří liposukce k nejčastějším zákrokům estetické medicíny. Je téměř bezbolestná, provádí se ambulantně a pacient může ihned po zákroku odejít domů. „Nejprve s pacientem vše zkonzultuji, abych zjistil, zda je vhodný kandidát na tento zákrok. Poté následuje laboratorní vyšetření. Zjišťujeme, zda je krevní obraz a srážlivost krve v pořádku. Následně se domluvíme na termínu zákroku. Ten probíhá v lokální anestezii. Do místa, ze kterého je třeba odsát tuk, napustíme speciální tumescenční roztok, a za pomoci tenké sondy přebytečnou tekutinu odsajeme,“ vysvětluje MUDr. Michael Entner, který za svůj život provedl více než 10 tisíc liposukcí a pacientky se k němu na jeho smíchovskou kliniku vrací i z Německa, kde vedl řadu let vlastní praxi.

Liposukci nehradí pojišťovna a cena se pohybuje od náročnosti výkonu. Například odsátí tuku z celého břicha stojí 38 tisíc a boků 25 tisíc korun.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 8. 10. 2021

hmm

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 8. 10. 2021

neřeším

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 8. 10. 2021

no tak toto opravdu neřeším

Odpovědět
sipeji
sipeji 8. 10. 2021

Naštěstí mě celulitida netrápí.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 463
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.