Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 8. 2. 2019
Líbí se mi

Jak se zbavit celulitidy jednou provždy? Jde to do hodiny a bez bolesti!

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 8. 2. 2019
Líbí se mi
Jak se zbavit celulitidy jednou provždy? Jde to do hodiny a bez bolesti!

Jak se zbavit celulitidy jednou provždy? Jde to do hodiny a bez bolesti!

Po pevné a štíhlé postavě touží snad každá žena. V mnoha případech ani zdravý životní styl nezajistí 100% výsledky. Proti celulitidě a nadbytečnému tuku můžete bojovat i jinak. MUDr. Michael Entner patří mezi průkopníky této metody, která dnes dosahuje skvělých výsledků. Co přesně obnáší?

Liposukce prošla obrovským vývojem

Liposukce znamená odstranění tukových polštářků v místech, kde je tuk nahromaděný. V dospělosti tuková tkáň zaujímá u mužů 15–20 % celkové hmoty a u žen 20–25 %. To se ostatně můžeme dočíst v knize „Manuál estetické liposukce“ od MUDr. Entnera, kterou napsal společně s Václavem Poláčkem a Lubomírem Šmukem. A víte, že odsátá tekutina obsahující naše vlastní hormony může ještě pomoci naší pleti?

Nejúčinnější zbraň proti celulitidě s vedlejšími účinky

Často ke mně chodí pacientky s celulitidou a já jim liposukci vřele doporučuji, protože je účinná. Ženy se často domnívají, že liposukce pomůže zhubnout, odsaje se tuk a ony budou štíhlé. Ale ve skutečnosti dochází především k porušení tukových tkání a vyhlazení kůže. V těchto místech se už celulitida nikdy nevytvoří,“ vysvětluje doktor skutečnost, že tento zákrok podstupují nejen ženy s nadváhou, ale i ty, které jsou štíhlé.

Odsátý tuk obsahuje hormony, které jsou na tukové buňky navázány. Při používání vlastního tuku k ošetření pleti se tyto hormony částečně vstřebají do kůže a tím napomáhají omlazení, dodává MUDr. Michael Entner. Nejedná se o žádnou novinku. Ve Francii si ženy běžně po liposukci berou vlastní tuk domů, kde jej skladují v mrazničce, a dle potřeby aplikují.

Do hodiny a bez bolesti

Měla jsem velkou celulitidu, a i přes to, že jsem štíhlá, mě to dost trápilo. O liposukci jsem hodně četla, ale bála se bolesti,“ popisuje svou zkušenost Lenka. A pokračuje: „Celulitida je u nás v rodině takové prokletí. A je to fakt boj, zkusila jsem úplně všechno, ale výsledek nic moc. Nakonec jsem na liposukci šla, a musím říct, že jsem vůbec netušila, že výsledný efekt je hned dvojitý.“ Lenka byla ze zákroku nadšená, protože bolest nebyla vůbec taková, jak se obávala, a do hodiny bylo hotovo. „Navíc jsem dostala lahvičku vlastních hormonů v tuku, které jsem si měla aplikovat na obličej. A musím říci, že je to neskutečně efektivní. Mám hodně citlivou pleť, a tohle dobře snáším. Tekutina se rychle vstřebá, nevzniká mastný film, je to bez vůně a s odstupem již pár dnů vidím výsledky,“ dodává s nadšením.

Před a po zákroku (foto: archiv ordinace MuDr. Entnera)

„Dříve se pro liposukci používaly ostré sondy o tloušťce malíčku, kterými se tuk vyškrabával, a způsobovaly obrovské modřiny a rány, které se pomalu hojily. Přemýšlel jsem, jak to změnit. Při aplikaci lokálního anestetika, ke kterému se používala tenká sonda, jsem si všiml, že zpátky vytéká tuk. A to mě přivedlo k myšlence navrhnout tenkou sondu s velkým počtem otvorů, která bude dobře odsávat, a zároveň zamezí poškození podkoží,“ vysvětluje. Ve spolupráci se společností Medicon e.G. (SRN) vznikly tenké sondy o velikosti 2–3 mm.

Deset tisíc liposukcí

V současné době patří liposukce k nejčastějším zákrokům estetické medicíny. Je téměř bezbolestná, provádí se ambulantně a pacient může ihned po zákroku odejít domů. „Nejprve s pacientem vše zkonzultuji, abych zjistil, zda je vhodný kandidát na tento zákrok. Poté následuje laboratorní vyšetření. Zjišťujeme, zda je krevní obraz a srážlivost krve v pořádku. Následně se domluvíme na termínu zákroku. Ten probíhá v lokální anestezii. Do místa, ze kterého je třeba odsát tuk, napustíme speciální tumescenční roztok, a za pomoci tenké sondy přebytečnou tekutinu odsajeme,“ vysvětluje MUDr. Michael Entner, který za svůj život provedl více než 10 tisíc liposukcí a pacientky se k němu na jeho smíchovskou kliniku vrací i z Německa, kde vedl řadu let vlastní praxi.

Liposukci nehradí pojišťovna a cena se pohybuje od náročnosti výkonu. Například odsátí tuku z celého břicha stojí 38 tisíc a boků 25 tisíc korun.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Elenifer
Elenifer 20. 2. 2019

Na celulitidu je nejlepší dostatečný pohyb, dobrý pitný režim a přiměřený jídelníček!

Odpovědět
konatovka
konatovka 17. 2. 2019

Já jsem se zbavila celulitidy díky krémům, určeným přímo na tento problém. Nikdy bych tomu nevěřila, pokud bych si to sama nevyzkoušela a to i v mých pokročilých letech (jsem 11 let v důchodu). Velice se mi osvědčily krémy od naší značky Dermacol.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 13. 2. 2019

Odpovědět
lemur
lemur 13. 2. 2019

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 2. 2019

tak s tímto problémem jsem nikdy nebojovala...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
85 204
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.