Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 3. 1. 2020
Líbí se mi

Jak se starat o zralou pokožku, aby byla krásná a nic jí nechybělo

CathB
CathB
Vloženo 3. 1. 2020
Líbí se mi
Jak se starat o zralou pokožku, aby byla krásná a nic jí nechybělo

Jak se starat o zralou pokožku, aby byla krásná a nic jí nechybělo

Stejně jako muži, i ženy s věkem zrají jako víno. Když už je vám něco přes třicet, máte spoustu životních zkušeností a více času sama pro sebe. Bohužel – věk se na nic neptá a nemilosrdně se každým rokem zakousne do kůže zase o něco víc. Pojďte se spolu s námi podívat, jak můžete své pokožce prospět, aby byla stále zdravá a krásná. 

Přiznejme si to – světem hýbe nemilosrdný kult mládí. Zdravá pleť bez vrásek je v dnešní době považována za nutnost a takřka samozřejmost. Odevšad na vás útočí reklamy s nejrůznějšími krémy proti vráskám, které často prezentují děvčata, která ještě ani neopustila lavice středních škol. 

Můžete tedy poměrně lehce získat pocit, že pro vás, jakožto pro vyzrálou ženu s životními zkušenostmi, není na světě místo. Pleť začíná ztrácet na hutnosti, kontury nezřídka začínají ztrácet svůj původní tvar a po celém těle se projeví veškeré nedostatky v péči z předchozích let. Není tedy divu, že ženy mohou začít trpět představou, že je nutné své tělo zakrývat a zcela rezignují na svůj vzhled. 

My si ovšem myslíme, že každá žena je bohyně. A ta, která dosáhla životní moudrosti, především. Jediné, co pro ni musíte udělat je, že jí dovolíte dostat se ven. A to třeba právě tím, že budete vědět, jak o sebe pečovat co nejlépe tak, aby vaše pokožka nijak nestrádala.

Jak se postarat o zralou pokožku co nejlépe? 

Po 35. roce života se v našem těle začne dít celá řada nezvratných procesů – pokožka ztrácí hutnost a pružnost v důsledku ochabování kolagenových vláken a vrásky po těle i ve tváři začínají být zřetelnější. Přidejte kapku přecitlivělosti, rozšířené žilky a barevné nerovnosti a máme zde zaručený recept na snížené sebevědomí.

Je důležité si uvědomit, že aby bylo vaší pokožce opět dobře, budete toho pro ni muset udělat o trochu více, než když vám bylo dvacet. A to především proto, že zralá pleť je mnohem náročnější. Když se však o její potřeby dobře postaráte, mnohonásobně vás odmění.

První pomoc

Pro zralou pokožku obecně platí, že jí činí problém vázat na sebe vodu. Díky tomu působí vysušeně a ochable. Aby byla opět krásná, je potřeba ji neustále hydratovat. Nejvíce jí prospějete, když si opatříte krém přímo určený pro zralou pleť. Jejich účinnost tkví v ingrediencích, jakými jsou například kyselina hyaluronová nebo koenzym Q10, které navrací pokožce pevnost a pružnost. 

Ve vaší koupelně by tedy neměl chybět denní krém, noční krém a hutnější tělový krém. V tomto věku byste také měla sáhnout po očním krému, který se postará o citlivé oční okolí. V dnešní době již existují takové, které si dokáží poradit i s případnými otoky.

Koncentrovaná síla 

Protože jen noční krém často pleti nestačí, na nočním stolku by vám nemělo chybět pleťové sérum. Pleťová séra mají oproti krémům vyšší podíl účinných látek, takže pro vás pracují, zatímco vy spíte. Správně byste měla aplikovat několik kapek séra na vyčištěnou pleť těsně před nanesením nočního krému. 

Mějte na paměti, že aby byla péče o pleť co nejúčinnější, měl by krém i sérum pocházet od stejné kosmetické značky a ze stejné řady. Jen tak budete mít jistotu, že jsou látky v obou přípravcích zcela kompatibilní. 

Ochrana před sluncem 

Nezáleží na tom, zda se jdete opalovat nebo jen vyřídit pochůzky do města. Před odchodem z domu byste neměla zapomínat na ochranu před slunečními paprsky. A to i za ne zcela slunečného dne. Sluneční paprsky obsahují nebezpečné UVA a UVB záření, které poškozuje pokožku celého těla. Výsledkem je přesušená kůže plná vrásek. Optimální OF faktor se liší dle ročního období, v jarních a zimních měsících by se však měl pohybovat kolem hranice 15 a v letních alespoň okolo 30. Pokud pro sebe chcete udělat ještě něco navíc, neměla byste zapomínat na pokrývku hlavy.

Správné čištění

I zralá kůže si zaslouží správné čištění. Z koupelny byste tak měla vyřadit veškeré přípravky s obsahem alkoholu a sáhnout po těch šetrnějších, jakými jsou nejrůznější oleje a mléka. Na poličce by vám také neměl chybět obličejový a tělový peeling, který vám pomůže z pokožky odstranit již odumřelé buňky. Nezapomínejte však, že příliš hrubé přípravky by mohly napáchat více škody, než užitku a pleť by mohly zbytečně podráždit. Sáhněte tedy spíše po jemnějších produktech, které vaší pleti nijak neublíží. Výsledkem vám bude projasněná a hebká pleť i pokožka celého těla.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 23. 4. 2021

Používám arganový olej

Odpovědět
Svata
Svata 16. 2. 2020

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 6. 2. 2020

dobrá doporučení

Odpovědět
Konstantin
Konstantin 10. 1. 2020

Používám kvalitní, kyslíkovou kosmetiku,od hlavy až k patě.

Odpovědět
Hkohoutice
Hkohoutice 9. 1. 2020

take pouzivam sera

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 441
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.