Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 17. 8. 2021
Líbí se mi

Jak se nejlépe starat o zralou pleť podle dermatologa

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 17. 8. 2021
Líbí se mi
Jak se nejlépe starat o zralou pleť podle dermatologa

Jak se nejlépe starat o zralou pleť podle dermatologa

S přibývajícím věkem u mužů i žen začíná díky ubytku kolagenu viditelně stárnout pokožka. Větší nevýhodu mají dámy. U těch díky menopauze dochází po padesátce i ke ztrátě estrogenu a pleť ztrácí na své hydrataci a elasticitě. 

Péče o pokožku v mládí se vyplatí…

Péče o pokožku ve dvaceti či třiceti letech je především z pohledu vrásek a stárnutí pleti investicí do budoucnosti. Protože po čtyřicátem roce se na pleti začínají výrazněji objevovat nejen genetické predispozice, co se týká vrásek, ale i naše dosavadní „hříchy“. Jako je například kouření, ponocování, nadměrné slunění i špatná kosmetická péče, jako je nedostatečná hydratace pleti nebo časté neodličování pokožky. 

30 vs. 50

Vizuálně začíná pleť stárnout po třicítce. „V těchto letech často ještě přetrvávají problémy s pozdní formou akné, pleť bývá často smíšená, se suššími a mastnějšími oblastmi. Dochází k tvorbě prvních vrásek, zejména kolem oči, na čele a mezi obočím. V padesáti letech je pleť vlivem hormonálních změn spíše suchá, dehydratovaná. Ve větší míře se tvoří vrásky a záhyby v celém obličeji. Pokožka je povadlá, dochází k poklesu kontur a ztrátě objemu. Přibývají pigmentace, různé výrůstky na kůži nebo nerovnosti pleti,“ říká dermatoložka MUDr. Lucia Mansfeldová z Perfect Clinic Dermatology.

Důkladná péče

S nadsázkou by se dalo říct: Co vám projde ve 20ti, ve 40ti se objeví na pokožce. Nepodceňujte proto každodenní péči. Důležité je pravidelné čištění pleti ráno a večer, jednou týdně použit vhodné pleťové masky na hydrataci a zejména důsledná ochrana na slunci. UV záření totiž velmi urychluje procesy stárnutí kůže. Na noc je doporučeno aplikovat výživnější krémy nebo séra s antioxidanty.  Vhodné jsou i krémy s vitamínem C, E, retinolem, kyselinou hyaluronovou nebo glutationem. Větší efekt docílíte aplikací těchto látek např. mezoterapeutickým ošetřením nebo mikroneedlingem.

Jak na hluboké vrásky? 

„Po padesátce je důležitá hloubková hydratace, pouze krémy ale často nestačí. V tomto období jsou vhodná ošetření laserem či odstranění vrásek botulotoxinem. V případě vzniku hlubších vrásek, povadlosti kontur a ztráty objemu je nejefektivněji absolvovat dermokosmetické ošetření pleti, například injekční výplně kyselinou hyaluronovou nebo hydratující a vypínající elixír pro pleť v podobě Skinboosteru. Kdy je možné řešit jak povrchové změny na pleti, tak doplnit ztraceny objem a obnovit tvorbu kolagenu,“ říká dermatoložka MUDr. Lucia Mansfeldová z Perfect Clinic Dermatology.

Dejte pozor na velkou citlivost

U zralé pleti často dochází je vzniku přecitlivělosti na kosmetiku, a to i na dosud běžně používanou. Je proto vhodné používat kvalitní hypoalergenní krémy dle typu kůže. Není proto dobré příliš časté střídání kosmetických přípravku a neuvážené experimentování s dermokosmetikou. Než použijeme nové krémy na celý obličej, je lepší je nejdřív několikrát otestovat v malém množství na místě, kde je jemná kůže např. na vnitřní straně zápěstí. Rizikem je i používání dlouho otevřených krému po expiraci. Kosmetické procedury by zase měly byt prováděny pouze zkušeným odborníkem, který garantuje použití certifikovaných kvalitních přípravku a přístrojů.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
potkanek
potkanek 17. 8. 2021

stárnutí nezastavím, ale snažím se

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 17. 8. 2021

vrásky nemám, pečuji, jak umím, al enepřeháním to

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 17. 8. 2021

sázím hlavně na kvalitní krém, jinak děj se vůle...

Odpovědět
sipeji
sipeji 17. 8. 2021

Ano, nyní je už vhodná jiná a důkladná péče, ale věk i tak nezastavíme.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.