Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 4. 4. 2021
Líbí se mi

Jak pečovat o pleť v době rouškové? Pozor na "maskné"

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 4. 4. 2021
Líbí se mi
Jak pečovat o pleť v době rouškové? Pozor na "maskné"

Jak pečovat o pleť v době rouškové? Pozor na "maskné"

Od roušek a respirátorů jsme si skoro neodpočinuli už rok. Pod ochranou dýchacích cest se ale mnohým často tvoří akné, opary, suchá kůže, či ekzém. Tomu se dá zamezit správnou péčí o pleť. 

Při dýchání vylučujeme malé kapénky, které způsobují navlhnutí roušky a následně pak zapaření obličeje. Pokud máte roušku jen na omezenou dobu, jako je nákup či návštěva doktora, nemusí to být takový problém. Máte-li roušku po celou dobu, co jste v práci, nejedná se o ideální situaci. Díky teplu a vlhku se více tvoří bakterie a vznikají i zánětlivá místa. Aknózní pokožka se může velmi rychle zhoršit. 

Dalším možným rizikem je tření pleti o roušku či respirátor. Vzniká tzv. mechanické odírání, které se může projevit šupinkami, začervenáním, zaníceními místy až „maskné“. Maskné je nové akné, které vzniká z masky, roušky či respirátoru. Toto akné bohužel zasahuje i jinak bez problematickou pleť,“ upozorňuje Michaela Vítková, produktová specialistka ze Staybio.cz 

Nepříznivě může působit i změna pH či pokud máte citlivou nebo problematickou pokožku. Větší obtíže mohou očekávat i lidé trpící růžovkou, seboreou či dermatitidou. 

Jak tedy pečovat o pokožku?

„Je důležité dodržovat základní kroky v péči o pleť,“ upozorňuje Michaela Vítková a radí, jak na to:

Čištění: Je prvním a nejdůležitějším krokem v péči o pleť. „Čistěte pleť alespoň dvakrát denně, tedy ráno i večer. Vmasírujte čisticí gel, mléko či jiný výrobek do navlhčené pokožky a důkladně opláchněte vodou. Pleť jemně vysušte ručníkem, není vhodné pleť dřít,“ radí Vítková.

Tonizace: Na umytou pleť aplikujte tonikum. Tonikum nejenže pomůže dočistit vaši pleť, ale také zatahuje póry, tudíž se dovnitř nedostanou další nové nečistoty.

Extra péče: Pod pojmem extra péče si můžete představit séra, masky, peeling a jiné. Zde určitě vyzkoušejte pleťovou masku například na bázi jílu, který pokožku zklidní, vyčistí do hloubky a zregeneruje ji. Masku používejte maximálně 3x do týdne. 

Hydratace: Posledním krokem je hydratace. Hydratujte nejenom zevnitř, ale i vně pokožky. Zde je vhodnější použít krémy typu voda v oleji než olej ve vodě. Hutnější a olejové krémy nemusí vyhovovat každému, ale lépe chrání pokožku před nepříznivými vlivy. 

Pak už zde platí pravidla, která jsou v dnešní době jasná a samozřejmá

Myjte si ruce. Platí hlavně pro případ, kdy si saháte na obličej. „Doporučuji si ruce umýt, než si sednete k práci. Za hodinu si až 25krát sáhneme na obličej,“ radí Vítková. 

Mějte čistou roušku/respirátor. Pokud si dokonale vyčistíte ráno pleť a následně na to nasadíte špinavou roušku, je vám vaše pečlivé čištění k ničemu. Čistá rouška rozhodně uškodí méně než ta týden nošená.

Nechte pokožku dýchat. Je-li to možné, sundejte si respirátor a nechte pokožku dýchat. 

Relaxujte. Jistě se vám stalo, že když jste byli ve stresu, tak se to projevilo i na vaší pokožce. Ať už pupínky, či suchými místy. Dnešní doba může být velmi stresující. Nezapomeňte si udělat čas na sebe například při dlouhé koupeli nebo skleničkou vína se svým partnerem. 

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 7. 4. 2021

Je to velmi nepříjemné

Odpovědět
sipeji
sipeji 5. 4. 2021

Rouška je pro mojí pleť peklo, nikdy nebyla v takovém stavu jako teď a to jí věnuji opravdu hodně péče.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 4. 4. 2021

roušku nosím minimálně, 1-2x do týdne tedy do obchodu a v práci ve společných prostorách, ale to nedá denně více jak 10 minut, takže neřeším

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 4. 2021

Je pravda, že sama pleť si řekne o zvýšenou péči

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 674
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.