Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 6. 2020
Líbí se mi

Jak pečovat o kudrnaté vlasy, aby byly plné života

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 6. 2020
Líbí se mi
Jak pečovat o kudrnaté vlasy, aby byly plné života

Jak pečovat o kudrnaté vlasy, aby byly plné života

Kudrnaté a vlnité vlasy jsou bezesporu krásné a sní o nich mnoho žen, kterým se vlasy ne a ne zvlnit. Ženy, které se jimi však naopak pyšnit mohou, vám kolikrát povědí, že péče o ně není žádný med. Kudrnaté vlasy jsou totiž nepoddajné, nepředvídatelné, náročné na styling a jsou často suché. Jak o ně tedy pečovat?

Kartáč raději ne...

Při vhodné volbě šamponu a ostatních vlasových produktů lze docílit toho, že vlasy vydrží bez mytí klidně i týden. Tím poté zamezíme tomu, aby se konečky vlasů vysušovaly a lámaly. Obecně se snažte používat co nejméně prostředků najednou, které lokny jenom zatěžují a vlasy poté působí splihlým dojmem.

Po mytí vlasy nikdy netřete ručníkem ani je nefénujte na vysoké teploty. Pokud vám i přes aplikaci masky či kondicionéru nejde vlasy rozčesat, je dost pravděpodobné, že používáte nevhodný hřeben. Zapomeňte na kartáč a pořiďte si dřevěný hřeben s širokými zuby, který vlasy pomůže jen lehce rozčesat.

Regenerujte, regenerujte, regenerujte

Pokud se vám po pár dnech vlasy zdají mdlé a unavené, zkuste zvolit hydratační spreje, které vlasy ochraňují před nadměrným vysycháním a které jsou speciálně navrženy pro ochranu a regeneraci vlnitých vlasů. Většinou je vhodné je aplikovat ráno na suché vlasy.

Pomáhá také, když si budete na noc svazovat vlasy do copů. Nejprve svažte vlasy z horní a postranní části a poté z části dolní. Ráno vlasy jen prohrábněte prsty a můžete vyrazit ven.

Svěřte se odborníkům

Správný sestřih je pro majitelky kudrnatých vlasů stěžejní. Je vhodné je pravidelně sestříhávat a prostříhávat, aby byly vlasy odlehčené a vlnitá struktura viditelnější.

U střihu je také důležité věnovat zvýšenou pozornost směru růstu, vyhnete se tak nekontrolovatelnému vlnění. Každý zkušený kadeřník by však toto měl vědět, svěřte se tedy raději do rukou odborníků.

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 9. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 7. 2020

bezva

Odpovědět
lemur
lemur 1. 7. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 417
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.