Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 9. 2021
Líbí se mi

Svůdné kudrny: jak pečovat o vlnité vlasy

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 9. 2021
Líbí se mi
Svůdné kudrny: jak pečovat o vlnité vlasy

Svůdné kudrny: jak pečovat o vlnité vlasy

Kudrnaté a vlnité vlasy jsou bezesporu krásné a sní o nich mnoho žen, kterým se vlasy ne a ne zvlnit. Ženy, které se jimi však naopak pyšnit mohou, vám kolikrát povědí, že péče o ně není žádný med. Kudrnaté vlasy jsou totiž nepoddajné, nepředvídatelné, náročné na styling a jsou často suché. Jak o ně tedy pečovat?

Kartáč raději ne...

Při vhodné volbě šamponu a ostatních vlasových produktů lze docílit toho, že vlasy vydrží bez mytí klidně i týden. Tím poté zamezíme tomu, aby se konečky vlasů vysušovaly a lámaly. Obecně se snažte používat co nejméně prostředků najednou, které lokny jenom zatěžují a vlasy poté působí splihlým dojmem.

Po mytí vlasy nikdy netřete ručníkem ani je nefénujte na vysoké teploty. Pokud vám i přes aplikaci masky či kondicionéru nejde vlasy rozčesat, je dost pravděpodobné, že používáte nevhodný hřeben. Zapomeňte na kartáč a pořiďte si dřevěný hřeben s širokými zuby, který vlasy pomůže jen lehce rozčesat.

Regenerujte, regenerujte, regenerujte

Pokud se vám po pár dnech vlasy zdají mdlé a unavené, zkuste zvolit hydratační spreje, které vlasy ochraňují před nadměrným vysycháním a které jsou speciálně navrženy pro ochranu a regeneraci vlnitých vlasů. Většinou je vhodné je aplikovat ráno na suché vlasy.

Pomáhá také, když si budete na noc svazovat vlasy do copů. Nejprve svažte vlasy z horní a postranní části a poté z části dolní. Ráno vlasy jen prohrábněte prsty a můžete vyrazit ven.

Svěřte se odborníkům

Správný sestřih je pro majitelky kudrnatých vlasů stěžejní. Je vhodné je pravidelně sestříhávat a prostříhávat, aby byly vlasy odlehčené a vlnitá struktura viditelnější.

U střihu je také důležité věnovat zvýšenou pozornost směru růstu, vyhnete se tak nekontrolovatelnému vlnění. Každý zkušený kadeřník by však toto měl vědět, svěřte se tedy raději do rukou odborníků.

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
moly
moly 28. 11. 2021

Mladší dcera má a je to teda náročné

Odpovědět
Li
Li 23. 9. 2021

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 10. 9. 2021

hezké, já nosím krátké vlasy

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 10. 9. 2021

krásné vlasy

Odpovědět
sipeji
sipeji 10. 9. 2021

Vždy jsem si přála kudrnaté vlasy,

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 463
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.