Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 29. 10. 2021
Líbí se mi

Jak pečovat o duševní zdraví? Odpovědi přinesou listopadové Mental Wellness Days

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 29. 10. 2021
Líbí se mi
Jak pečovat o duševní zdraví? Odpovědi přinesou listopadové Mental Wellness Days

Jak pečovat o duševní zdraví? Odpovědi přinesou listopadové Mental Wellness Days

Ve dnech 2. a 3. listopadu proběhne již potřetí v řadě online konference duševního zdraví Mental Wellness Days, která přinese odpovědi na nejpalčivější otázky, ale i srozumitelné tipy pro psychickou pohodu doma i v práci. Přednášky jedenácti předních psychologů, psychoterapeutů, koučů a mentorů z Česka a Spojených států jsou určené každému, kdo se zajímá o zdravý životní styl a chce pečovat o svou psychickou pohodu. 

Digitální závislosti předběhly kouření i pití alkoholu

Přemýšleli jste, kolik hodin na internetu je už moc? „V přepočtu na hodiny strávené na internetu nebo mobilu je za riziko považováno 36 – 40 týdně, resp. více než 5 – 6 hodin denně,” říká lékař a odborník na závislosti, Adam Kulhánek. Ve své přednášce na Mental Wellness Days objasní, kdy se z nevinné zábavy stává závislost, jak si od technologií efektivně odpočinout nebo na co si v této souvislosti dávat pozor u dětí. „V celé Evropě sledujeme u dětí a mladistvých v posledních sedmi letech pokles kouření, pití alkoholu i užívání marihuany. Hraní online her a užívání technologií naopak výrazně narůstá. Výjimkou u dospívajících bohužel není online hraní hazardních her,” varuje Kulhánek. 

Jak se z okolních změn nehroutit

„V poslední době vidím silnou frustraci a únavu lidí, kteří prochází mnoha změnami. A také strach. Z toho, co přijde a co bude,” říká mediátorka, koučka a mentorka Sandra Fridrichová. Podstatnou část svého pracovního života strávila v prostředí velkých firem a dnes se do něj často vrací, aby pomohla nefunkčním týmům odbourat konflikty, uspět a nevyhořet. „Na změny, které nás ovlivňují, se můžeme dívat z role oběti nebo se na ně můžeme připravit a zaujmout úplně jiný postoj,” nastiňuje Fridrichová obsah své přednášky.

Bolestí ke spokojenějšímu životu? Paradox podložený výzkumem emeritního profesora Yale University

Hlavní hvězdou podzimních Mental Wellness Days je Paul Bloom, psycholog a americko-kanadský profesor z Yale University. Ve své 90minutové přednášce prozradí, proč někdy volíme bolest a utrpení, i když k tomu zdánlivě nemáme racionální důvod. Jak jinak vysvětlit, proč tolik lidí trénuje na vyčerpávající maraton, podstupuje bolest při tetování nebo se účastní závodů v pojídání chilli papriček? Bloom, který je autorem populárních psychologických knih a držitelem mnoha ocenění, bude možná trochu provokovat, ale zcela jistě vás donutí dívat se na smysl života z úplně jiné perspektivy.

Kariéra nebo rodičovství? Skutečně si musíme vybírat?

Dalším silně diskutovaným tématem, o kterém bude na online konferenci řeč, je hledání rovnováhy mezi pracovním a osobním životem, zvlášť v momentě, kdy do našeho života vstoupí děti. Psycholožka Martina Mikesková vás provede největšími úskalími a ukáže, jak rodičovství v kontextu budování kariéry ovlivňuje dynamiku osobních i pracovních vztahů, potřeb, přání a povinností.

Online konference z dílny úspěšného českého startupu

Mental Wellness Days již potřetí pořádá startup Soulmio, jehož zakladatelka Simona Zábržová se svým podnikatelským nápadem na firemní online program psychické péče o zaměstnance zapsala mezi nadějné osobnosti z byznysu, umění a akademické sféry, které pomáhají změnit Česko a svět - Innovators2020

„Obvykle předáváme znalosti našich psychologů, psychoterapeutů a renomovaných odborníků na oblast péče o duševní zdraví pouze zaměstnancům našich firemních klientů,” říká Simona Zábržová. „Protože ale chceme v české společnosti zbořit tabu, že ten, kdo potřebuje pomoc psychologa je blázen nebo nemocný, připravili jsme zajímavé přednášky uznávaných odborníků prostřednictvím akce Mental Wellness Days i široké veřejnosti,” zve na dvě odpoledne plná péče o duševní zdraví. 

Kompletní program najdete na www.mentalwellnessdays.com. Early Birds vstupenky jsou v prodeji jen do 13. 10. 2021.

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
sanakhan sanakhan 9. 11. 2021

This article is very much helpful and I hope this will be useful information for the needed ones. Keep on updating these kinds of informative things... IF you need any type of information regarding Bulk SMS Visit our site https://smssquad.com

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 30. 10. 2021

jak je třeba, tak pečuji

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 30. 10. 2021

myslím si, že duševně jsem OK

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 490
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.