Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 13. 6. 2018
Líbí se mi

Jak chránit pokožku před stárnutím a jak docílit potřebné hydratace?

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 13. 6. 2018
Líbí se mi
Jak chránit pokožku před stárnutím a jak docílit potřebné hydratace?

Jak chránit pokožku před stárnutím a jak docílit potřebné hydratace?

Pro zdraví a krásu každého typu pleti je důležitá správná péče. Obzvláště lidé se suchou a velmi suchou pokožkou by si měli pečlivě vybírat tělovou kosmetiku. Ta by měla zajistit dostatečné zvlhčení a obnovu kůže, aby nedocházelo k jejímu vysušování a hrubnutí. 

Pokud pokožka ztrácí v průběhu let schopnost tvořit lipidy a vázat vodu, postupně hrubne, vysychá a začíná se olupovat. Často se pak na ní může objevovat například zarudnutí, popraskání, nepříjemné pnutí a šupiny. Suchá a velmi suchá kůže bývá také náchylnější ke vzniku vrásek a celkovému stárnutí pokožky. Proto je důležité o ni pravidelně pečovat. 

Jak často používat tělová mléka?

Každý typ pleti vyžaduje jinou péči. Důležité je zvolit vhodný přípravek právě pro daný typ. Pokud je pleť mastná, je vhodné zvolit tělová mléka „lehká“, hydratační, bez přídavků oleje. Naopak pro pokožku se sklony k vysoušení jsou vhodné regenerující přípravky například s ureou.

Co ovšem platí všeobecně v péči o pokožku je pravidelnost. Doporučujeme tedy použít tělové mléko každý den – ideálně po večerní koupeli.

Jak často mohu používat sprchové gely?

Sprchové gely slouží pro každodenní použití – jsou šetrnější náhradou mýdla.

Výhodou kvalitních sprchový gelů je, že zabraňují vysušovaní pokožky, která tak neztrácí hydrataci a nedochází k pocitu pnutí, jako u většiny tuhých mýdel. Důležitým faktorem je zvolit přípravek vhodný dle typu pokožky, jehož složení je upraveno dle specifických požadavků dané pleti.

Co konkrétně hydratuje pokožku?

U kosmetiky, kterou používáte, záleží na obsahu hydratačních látek. Urea je jednou ze základních hydratačních látek. Její podíl klesá u suché pokožky až o 50 %. U starších osob a lidí trpících například atopickým ekzémem je tato ztráta ještě výraznější. Kyselina mléčná patří mezi další přirozené hydratační látky. Pomáhá udržovat kyselý ochranný obal kůže. Má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Používání hydratačních přípravků obsahujících kyselinu mléčnou a čistou ureu napomáhá účinné rehydrataci svrchních vrstev pokožky.

Pokud vyzkoušíte výrobky Lactovit z řady Lactourea, vaše suchá pokožka bude v té nejlepší péči. Díky 10 % Lactourey, speciální kombinaci kyseliny mléčné a čisté urey, napomáhají hydrataci a regeneraci pokožky. Kyselina mléčná působí na kůži antibakteriálně a protizánětlivě, čistá urea zase podporuje její zvlhčení a obnovu. 

Lactovit zároveň přichází se svou nejnovější a revoluční inovací sprchových gelů a tělových mlék. Enkapsulační technologie přináší zcela nový a unikátní komplex mikrokapslí LACTOSOMAS pro ještě vyšší přidanou hodnotu kosmetických produktů Lactovit.

Mikrokapsle LACTOSOMAS v sobě obsahují účinné složky mléka (minerály, vitamíny, proteiny…). Díky své velikosti a struktuře proniknou i do nejhlubších vrstev pokožky a vyživují ji zevnitř. Účinné látky působí přesně tam, kde je to skutečně zapotřebí – pronikají hluboko do pokožky a proaktivně o ni pečují. Při pravidelném používání těchto produktů bude vaše pokožka hladší, pružnější a viditelně zdravější.

Není úplně od věci, že značka Lactovit se v roce 2017 stala hlavním partnerem Spolku Ichtyóza. U pacientů s tímto kožním onemocněním neustále dochází k rohovatění pokožky, jejímu šupinatění a tvrdnutí. Ztvrdlé vrstvy se musí neustále promazávat, hydratovat a pravidelně odstraňovat. Přípravky Lactovit se pacientům osvědčily jako velmi účinná pomoc.

I ŽENY s.r.o. vyzkoušely regenerační sprchové gely a tělová mléka Lactovit Lactourea, které Vám vřele doporučují.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.