Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 3. 9. 2021
Líbí se mi

Aloe Vera: spása pro vaši problematickou pleť

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 3. 9. 2021
Líbí se mi
Aloe Vera: spása pro vaši problematickou pleť

Aloe Vera: spása pro vaši problematickou pleť

O sukulentní bylině aloe vera se říká, že je zázračná. Její fanoušci vědí, že kromě jiného napomáhá blednutí jizev. Ovšem poradí si i s jizvami, třeba těmi po akné?

Aloe vera přirozeně stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu v pokožce a ukázalo se, že pomáhá snižovat výskyt jemných vrásek a strií. Jenže některé hlubší jizvy jsou tak nějak tvrdohlavější. Vždy záleží na jejich konkrétním vzhledu.

Udává se, že na keloidní jizvy, což je jizva tvořená kolagenem, která vystupuje nad okolní tkáň a v průběhu času se zvětšuje i přes rozsah původního zranění, je aloe vera krátké. U jiných druhů jizev je však tato sukulentní bylinka nesmírně užitečná. Koneckonců, působí i proti tmavým skvrnám či zánětlivé hyperpigmentaci. Je však třeba aloe lokálně aplikovat na kůži čtyřikrát denně po dobu dvou týdnů. Co se týče dalších kosmetických výhod, tak i ty nejsou zanedbatelné. Žádný pupínek si nemůže být jistý!

Lepší než kortikoidy?

Aloin, sloučenina, která se přirozeně nachází v rostlině aloe vera, kterou nejdřív poznali Egypťané, pak Řekové a Římané, má protizánětlivé vlastnosti, jež jsou nápomocné při hojení kůže. Jistá studie dokonce prokázala, že je tenhle přírodní zázrak ještě účinnější než hydrokortizonový krém (steroid, který se běžně předepisuje, aby potlačil řadu zánětlivých kožních problémů). A to je moc dobrá zpráva. Stejně jako to, že se léčba pupínků díky pichlavému sukulentu dá výrazně zkrátit.

Maximální výsledky v rekordním čase

Aloe vera přirozeně obsahuje kyselinu salicylovou, o které je známo, že snižuje produkci mazu, což ve výsledku zanechává čisté póry. Podle výzkumu je kyselina salicylová skutečně považována za jednu z nejlepších kyselin pro léčbu běžných jizviček po akné. A co víc, její účinky se maximalizují ve spojení s retinoidy. (Retinoidy, kosmetické látky odvozené od vitaminu A, lze aplikovat na pleť v podobě krémů, gelů či sér.)

Jako bonus pružná pleť

Kolagen je hlavním strukturním proteinem v kůži. Zajišťuje sílu a pružnost. Pokud jde o jizvy po akné, zvýšení produkce kolagenu může pomoci vyhladit povrch kůže. Tak už jste zkoušeli rozříznout list a gel si aplikovat na tvář?

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 5. 9. 2021

to potřebuji

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 4. 9. 2021

díky za radu, vyzkoušíme

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 9. 2021

kosmetiku s AV ráda používám

Odpovědět
sipeji
sipeji 4. 9. 2021

Tak to určitě s dcerou vyzkoušíme.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 441
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.