Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Jacqueline Kennedy Onassisová: manželka prvního muže Ameriky, která učarovala světu.

Líbí se mi
Jacqueline Kennedy Onassisová: manželka prvního muže Ameriky, která učarovala světu.

Jacqueline Kennedy Onassisová: manželka prvního muže Ameriky, která učarovala světu.

Jacqueline se narodila s přáním být reportérkou, nakonec se stala manželkou prvního muže Ameriky. Lidé si ji pamatují jako módní ikonu, velkou intelektuálku a v druhé půlce života podle mnohých možná až příliš pragmatickou žena.

S Kennedym se potkala, když s ním připravovala rozhovor pro Washington Times Herald. On byl mladý a nadějný, ona byla nesmírně vzdělaná, kultivovaná a na úrovni. Do roka byli svoji. On byl jedním z nejdůležitějších mužů na světě, ona mu hrdě sekundovala. A Američané ji milovali. Překřtili ji na Jackie a pokaždé, když vystoupil prezident Kennedy bez ní, všichni se na první dámu ptali. Kennedy dokonce jednou zavtipkoval, když na zahraniční návštěvě pronesl: „Jsem muž, který doprovází Jacqueline Kennedyovou na cestě do Paříže.

Čím se v životě řídila žena, která okouzlila celý svět?

Jsem především žena.

Moc dobře věděla, že si to může dovolit. A to se vším, co to přináší. Věděla, že může měnit názory, být extravagantní a klasická zároveň, náladová i svá. Vždy byla neuvěřitelně ženská a ženskou energii uplatňovala všude, kam přišla. Měla neuvěřitelnou úroveň a vliv na prostor, ve kterém se pohybovala a který neváhala zvelebovat.

Z Bílého domu udělala kulturní památku, centrum kultury a mekku pro literáty a umělce. Když v televizním pořadu prováděla reportéra zrekonstruovaným Bílým domem a mluvila o restaurování svým distingovaným hlasem, v televizi ji sledovalo 56 milionů lidí.

Poprvé se vdáváte z lásky, podruhé pro peníze a potřetí z přátelství.

Kennedyho milovala a statečně a bez veřejných komentářů snášela jeho záletnické manýry. Jeho smrt ji zastihla mladou, se dvěma malými dětmi a naprosto nepřipravenou. Přesto byla nesmírně silná a tehdejší zaměstnanci Bílého domu svorně tvrdili, že právě její síla po atentátu uchránila všechny před zhroucením.

Podruhé se provdala několik let poté za Aristotela Onassise, řeckého miliardáře. Po svatbě s malým a zavalitým Onassisem si Jackie vyslechla spoustu kritiky za svůj údajný pragmatismus. Ona reagovala slovy, že jí šlo hlavně o zabezpečení a bezpečí jejich dětí. Za Onassisem utekla do Řecka, aniž by si nechala do čehokoliv mluvit.

Po pár letech Onassis zemřel a ona se vrátila do New Yorku ke svým kořenům a věnovala se redaktorské práci a životu s posledním mužem, obchodníkem s diamanty Mauricem Tempelmanem.

Perly jsou vždy vhodné.

O jejím stylu se dodnes vypráví legendy a módní časopisy ji nepřestávají uvádět jako vzor nadčasového, elegantního stylu. Velké tmavé brýle, perly takřka ke všemu a dokonale střižené kostýmky – tomu všemu spolehlivě zařídila absolutní nadčasovost. Stejně tak jednoduchému tričku a kalhotám. O jejím módním vlivu svědčí i fakt, že falešné trojřadé perly, které nosila, se vydražily za neuvěřitelných 211 tisíc dolarů a dodnes má v muzeu ve Washingtonu výstavu své garderoby.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 5. 9. 2021

byla překrásná

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 3. 9. 2021

První dáma, kterou potkalo štěstí, láska, i neštěstí

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 3. 9. 2021

smutný osud JKO

Odpovědět
potkanek
potkanek 2. 9. 2021

neměla to snadné

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 358
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.