Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Jacqueline Kennedy Onassisová. Manželka prvního muže Ameriky, která učarovala světu.

Líbí se mi
Jacqueline Kennedy Onassisová. Manželka prvního muže Ameriky, která učarovala světu.

Jacqueline Kennedy Onassisová. Manželka prvního muže Ameriky, která učarovala světu.

Jacqueline se narodila s přáním být reportérkou, nakonec se stala manželkou prvního muže Ameriky. Lidé si ji pamatují jako módní ikonu, velkou intelektuálku a v druhé půlce života podle mnohých možná až příliš pragmatickou žena.

S Kennedym se potkala, když s ním připravovala rozhovor pro Washington Times Herald. On byl mladý a nadějný, ona byla nesmírně vzdělaná, kultivovaná a na úrovni. Do roka byli svoji. On byl jedním z nejdůležitějších mužů na světě, ona mu hrdě sekundovala. A Američané ji milovali. Překřtili ji na Jackie a pokaždé, když vystoupil prezident Kennedy bez ní, všichni se na první dámu ptali. Kennedy dokonce jednou zavtipkoval, když na zahraniční návštěvě pronesl: „Jsem muž, který doprovází Jacqueline Kennedyovou na cestě do Paříže.

Čím se v životě řídila žena, která okouzlila celý svět?

Jsem především žena.

Moc dobře věděla, že si to může dovolit. A to se vším, co to přináší. Věděla, že může měnit názory, být extravagantní a klasická zároveň, náladová i svá. Vždy byla neuvěřitelně ženská a ženskou energii uplatňovala všude, kam přišla. Měla neuvěřitelnou úroveň a vliv na prostor, ve kterém se pohybovala a který neváhala zvelebovat.

Z Bílého domu udělala kulturní památku, centrum kultury a mekku pro literáty a umělce. Když v televizním pořadu prováděla reportéra zrekonstruovaným Bílým domem a mluvila o restaurování svým distingovaným hlasem, v televizi ji sledovalo 56 milionů lidí.

Poprvé se vdáváte z lásky, podruhé pro peníze a potřetí z přátelství.

Kennedyho milovala a statečně a bez veřejných komentářů snášela jeho záletnické manýry. Jeho smrt ji zastihla mladou, se dvěma malými dětmi a naprosto nepřipravenou. Přesto byla nesmírně silná a tehdejší zaměstnanci Bílého domu svorně tvrdili, že právě její síla po atentátu uchránila všechny před zhroucením.

Podruhé se provdala několik let poté za Aristotela Onassise, řeckého miliardáře. Po svatbě s malým a zavalitým Onassisem si Jackie vyslechla spoustu kritiky za svůj údajný pragmatismus. Ona reagovala slovy, že jí šlo hlavně o zabezpečení a bezpečí jejich dětí. Za Onassisem utekla do Řecka, aniž by si nechala do čehokoliv mluvit.

Po pár letech Onassis zemřel a ona se vrátila do New Yorku ke svým kořenům a věnovala se redaktorské práci a životu s posledním mužem, obchodníkem s diamanty Mauricem Tempelmanem.

Perly jsou vždy vhodné.

O jejím stylu se dodnes vypráví legendy a módní časopisy ji nepřestávají uvádět jako vzor nadčasového, elegantního stylu. Velké tmavé brýle, perly takřka ke všemu a dokonale střižené kostýmky – tomu všemu spolehlivě zařídila absolutní nadčasovost. Stejně tak jednoduchému tričku a kalhotám. O jejím módním vlivu svědčí i fakt, že falešné trojřadé perly, které nosila, se vydražily za neuvěřitelných 211 tisíc dolarů a dodnes má v muzeu ve Washingtonu výstavu své garderoby.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Ovace
Ovace 8. 3. 2020

silná to žena

Odpovědět
gustawka
gustawka 8. 3. 2020

byla to nádherná žena

Odpovědět
avatar

Ano, jedna z ikon z ženského světa

Odpovědět
potkanek
potkanek 8. 3. 2020

mám stejný názor

Odpovědět
lemur
lemur 8. 3. 2020

Obdivuhodná žena.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 168
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.