Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 31. 7. 2020
Líbí se mi

Jablka prospívají našemu zdraví, postavě i pokožce

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 31. 7. 2020
Líbí se mi
Jablka prospívají našemu zdraví, postavě i pokožce

Jablka prospívají našemu zdraví, postavě i pokožce

Trápí vás kila navíc nebo rychle se tvořící vrásky? S tím vám pomůže jablko, které můžete „užívat“ vnitřně i zevně. Jeho jedinečné složení zpomalí stárnutí, urychlí hubnutí a ještě vám zreguluje cholesterol!

Jablka jsou u nás asi nejoblíbenějším ovocem. Věřili byste tomu, že existuje několik tisíc odrůd? Bez ohledu na konkrétní druh či barvu si tento sladký doping dopřávejte pravidelně, protože jeho výhody za to vážně stojí. Nebo to vidíte jinak?

Dávka zdraví, až to bere dech

Jedno známé úsloví praví, že kdo jí jedno jablko denně, ten nepotřebuje doktora. O blahodárném vlivu zmíněných kulatých plodů jsou přesvědčení i odborníci, kteří zastávají názor, že díky obsahu prospěšných živin jablíčka značně omezují tvorbu zubních kazů. Rovněž prý poskytují prevenci před Parkinsonovou chorobou a snižují riziko rakoviny i diabetu 2. typu, zatímco regulují hladinu škodlivého cholesterolu. Nelze jim odepřít ani to, že zabraňují ucpávání cév a dodávají energii, přičemž tlumí bolesti hlavy i depresivní příznaky. Úžasných schopností mají ale víc…

Pomoc při hubnutí, co přijde vhod

Nejste spokojení se svými tělesnými proporcemi? Američtí vědci znají tajemství štíhlých křivek a neváhají se o něj podělit. Poznatky jejich studie sdělují, že lidé, kteří se soustředí na každodenní příjem vlákniny, mají zpravidla nižší index tělesné hmotnosti. Jelikož právě dary jabloně patří na seznam bohatých zdrojů této složky potravy, jsou zeštíhlující sázkou na jistotu. Navíc dokáží perfektně zasytit žaludek, neboť jsou tvořeny hlavně z vody. Ocení je ale také vaše pleť. Ani nevíte, jak moc!

Přírodní kosmetika, která vás nadchne

Už jste někdy slyšeli o tom, že jablečné slupky dokáží velké věci? Pokožku hloubkově vyživují, hydratují, omlazují, rozjasňují a ochraňují před nepříznivými vnějšími vlivy. Stačí je rozmixovat a promíchat zhruba se třemi lžícemi podmáslí, popřípadě bílého jogurtu. Získanou směs si aplikujte na obličej a nechte 20 minut působit, poté smyjte všechny pozůstatky. Čím častěji budete tuto kúru opakovat, tím lepších výsledků se dočkáte.

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Kateřina Šlimarová 21. 10. 2020

pravda

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 13. 9. 2020

super, jablka jsou výborné

Odpovědět
lemur
lemur 4. 8. 2020

Dělám často ovocné saláty i s jablky.

Odpovědět
Amanda
Amanda 2. 8. 2020

Brzo ocesavat, vecny kolobeh.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 31. 7. 2020

právě jsem snědla dvě letní malí jablíčka

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 090
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.