Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Všechno je možné, když jste dostatečně troufalí, říká spisovatelka J. K. Rowlingová

Líbí se mi
Všechno je možné, když jste dostatečně troufalí, říká spisovatelka J. K. Rowlingová

Všechno je možné, když jste dostatečně troufalí, říká spisovatelka J. K. Rowlingová

Už na škole ráda vyprávěla příběhy. Právě její talent postihnout záblesky inspirace a vyjádřit se slovy tak, jak to dokáže málokdo, jí předurčil spisovatelskou dráhu. Její život ale nebyl vždycky jen růžový.

Než se stal Harry Potter jednou z nejoblíbenějších knih na světě, byla nezaměstnanou samoživitelkou, která musela obracet každou korunu. Nevzdala to a prodala právě to, co umí nejlíp - vyprávět příběhy. Z ženy závislé na sociálních dávkách se stala během několika let miliardářkou. Právě díky prožité minulosti dnes navíc neváhá pomáhat všem, kteří to potřebují.

Citáty o životě od J. K. Rowlingové

Byla jsem volná, protože mé obavy se staly skutečností a já neměla co ztratit. Ale stále jsem měla dceru, kterou miluji, starý psací stroj a velký nápad. A právě na tom jsem vystavila svůj nový život.

Když se kvůli práci učitelky angličtiny stěhovala do Portugalska, kde si našla manžela a otěhotněla, ještě určitě netušila, jaký to všechno vezme konec. Manželství nevydrželo a ona se vrátila do Anglie - s roční dcerkou a ničím. Neměla práci, ale měla příběh, který vymyslela jednou při cestě vlakem. Příběh o malém čaroději, který si později zamiloval celý svět, ji postavil zpátky na nohy. Někdy jsou to totiž právě chvíle, kdy nemáme co ztratit, které nás posunou tam, kam jsme si ani nemyslely, že lze dojít. 

Všechno je možné, když jste dostatečně troufalí.

Protože spousta lidí má talent, nápad, vizi. Ale jen ti nejodvážnější, troufalí a drzí mají největší šanci. Nebojí se totiž stát si za tím, co je pro ně důležité. A to, co děláme a jak nás to naplňuje, je asi ta nejdůležitější věc na světě, proto se vyplatí si za ní stát.

Je nemožné žít bez toho, aniž bychom v něčem selhali. Leda v případě, že bychom žili tak opatrně, jako bychom nežili vůbec. A to by bylo to největší selhání.

Vůle pouštět se do životních kroků s nejistým výsledkem, riskovat, měnit a zkoušet - to všechno je život. Občas selžeme, občas uspějeme, každopádně je to jediný možný způsob, jak život skutečně prožít. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 25. 8. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 104
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.