Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana Nowak
Jana Nowak
Vloženo 14. 3. 2018
Líbí se mi

Imunita – všichni ji máme, všichni ji známe, ale jak vlastně funguje?

Jana Nowak
Jana Nowak
Vloženo 14. 3. 2018
Líbí se mi
Imunita – všichni ji máme, všichni ji známe, ale jak vlastně funguje?

Imunita – všichni ji máme, všichni ji známe, ale jak vlastně funguje?

V minulém článku jsem mluvila o tom, co je lymfatický systém a co je v naší terminologii toxin.

K tomu, abychom mohli lépe chápat celkovou funkci lymfatického i imunitního systému, bylo třeba rozšířit stávající definici slova toxin na „cokoli co přímo, nebo nepřímo zabíjí lidskou buňku“. Tato koncepce otevřela mnohem širší možnosti pochopení toho, jak v těle nemoci vznikají a proč se jim tělo není schopno bránit.

Vezmeme-li v úvahu cokoli, co napadá lidskou buňku, například vir, bakterii, kvasinku, parazita. Nebo cokoli neživého, co také poškozuje buňky nebo tkáně, například nebezpečnou chemickou látku nebo těžký kov. Vezmeme-li cokoli, co naší buňku poškozuje bez ohledu na její druh nebo typ poškození, které způsobuje, a podíváme se, jak s tím náš lymfatický a imunitní systém nakládá, zjistíme velmi zajímavou skutečnost.

Skutečnost, že tělo bez ohledu na to, co ho napadlo, vždy obecně reaguje stejně, aby se ochránilo.

Je jedno, jestli je to vir nebo chemická látka. Je i jedno, který druh viru nebo těžkého kovu to byl. Tělo, jak se ukázalo, vždy s takovou situací nakládá stejně. 

Pokud je organismus napaden čímkoli, co by mohlo narušit jeho celistvost, první věc, kterou udělá, je, že pomocí základních bílých krvinek zjistí, o jaký toxin přesně jde a kde se nachází.

Typ bílých krvinek, které tuto práci vykonávají, by se mohl přirovnat k běžným městským policistům, kteří hlídají ulice a dohlížejí na obecný pořádek. Když tyto bílé krvinky zaznamenají problém, okamžitě předávají potřebné informace. 

Na základě těchto informací tělo poté aktivuje a vysílá velmi specializované bílé krvinky, které jsou vyzbrojeny a utvořeny k tomu, aby daný toxin zneškodnily. Tento druhý typ bílých krvinek by se dal chápat jako speciálně vycvičení bojovníci, kteří se s toxinem utkají.

Ve chvíli, kdy byli zaktivováni tito bojovníci, dochází k situaci, která by se dala přirovnat k boji ve filmu Hvězdné války. Lidé se možná chodí dívat do kina na tyto filmy, aby si užili adrenalin, který jim tento typ filmu nabízí. Faktem ale je, že takové malé „hvězdné války“ se odehrávají v každém z nás ve chvíli, kdy bylo naše tělo napadeno nějakým toxinem. 

Vše, co je vyprodukováno v tomto boji, zneškodněný toxin, mrtvé bílé krvinky, poškozené buňky, které byly již napadeny, všechen tento „odpad“ je poté z těla odváděn pomocí lymfatického systému. Lymfa vše přebytečné a nechtěné nabere a prostoupí s tím do lymfatických cév. Tam cirkuluje tělem do ledvin a jater, odkud jsou tyto látky filtrovány pryč. Co profiltrovaly ledviny, odchází močí. Co vyfiltrovala játra, odchází stolicí. 

A tento koloběh se opakuje pořád dokola, dokud není všechen toxin zneškodněn a celé „bitevní pole“ vyčištěno. Poté co je tento krok dokončen, nastupuje na řadu rekonstrukce. Tedy vytvoření nových buněk a tkání, které byly toxinem poškozeny. Ve chvíli, kdy je tak učiněno, můžeme pokračovat dál v našem životě. 

K tomu, aby tělo bylo schopno toxin napadnout a vyhrát nad ním, potřebuje skutečně hodně energie. Velké množství vitamínů, minerálů a bílkovin je třeba k aktivaci potřebných bílých krvinek a k vyřešení takové nebezpečné situace. 

Proto když lidé onemocní, jsou často unaveni nebo nemají ani chuť jíst. Pohyb a trávení vyžaduje velké množství energie, kterou ale tělo v boji s toxinem, potřebuje využít. V době, kdy dochází k bitvě mezi vetřelcem a našim imunitním systémem, jsou lidé často unavení, slabí a potřebují odpočívat. To je ta doba, kdy se tělo s toxinem vypořádává. A jen co se mu to podaří, většinou přijde zdravá chuť na jídlo, protože tělo nyní potřebuje vybudovat nové buňky a doplnit rezervy potřebné energie. A tuto energii získává z výživné stravy, jako je zelenina, ovoce, luštěniny a jiné.

Bez ohledu na to, jaký typ toxinu na naše tělo zaútočí, tělo vždy postupuje stejně, aby se ochránilo. Pomocí imunitního systému toxin rozpozná a zneškodní. A pomocí lymfatického systému ho odklidí pryč.

Toto je velmi základní vysvětlení naší imunity a jakou roli v ní hraje lymfatický systém. 

Příště o tom, co se v těle začne odehrávat, pokud z jednoho nebo druhého důvodu není schopno daný toxin zneškodnit.

Na shledanou.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 15. 3. 2018

Poučné.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 14. 3. 2018

my se čistíme Detoxilenem, právě jsme skončili 6. týdenní kúru a chodíme na reponaci páteře, kde nám fyzioterapeutky právě čistí lymfu...

Odpovědět
sipeji
sipeji 14. 3. 2018

vždy se mi vybaví seriál Byl jednou jeden život

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 756
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.