Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 27. 4. 2021
Líbí se mi

Vyzkoušejte líčení podle největších hvězd padesátých let

CathB
CathB
Vloženo 27. 4. 2021
Líbí se mi
Vyzkoušejte líčení podle největších hvězd padesátých let

Vyzkoušejte líčení podle největších hvězd padesátých let

Když se díváme na filmy z 50. let, mnohdy si posteskneme, jaká je škoda, že je tato éra neodvratně pryč. Ženy vypadaly jako ženy a svět byl plný mužů s velkým M. V posledních několika letech se však vzhled z poloviny minulého století dostává opět do módy. Pojďte si sama vyzkoušet, jak by tento styl slušel zrovna vám. 

Když se ohlédneme o téměř 70 let zpátky, musíme uznat, že tehdejší svět vypadal úplně jinak, než jak ho známe dnes. V lecčem mu však začínal být podobný. Byly to právě ženy 50. let, které se učily žít s moderními technologiemi, mezi které patřil i vynález mikrovlnné trouby. I přes veškeré technické vymoženosti si však tyto dámy zachovaly dostatek ženskosti. Nošení rukaviček a dobře padnoucích šatů bylo v té době naprostou samozřejmostí.  

Za to, že o sebe zástupkyně něžného pohlaví tak dbaly dost možná mohly i tehdejší hvězdy filmového plátna. Stačí, když se i my dnes podíváme na ikonickou Marilyn Monroe, nevinně vypadající Audrey Hepburn či aristokratickou Grace Kelly a máme občas chuť být osudovými ženami s velkým Ž. 

Možná to ale není tak složité, jak si myslíte. Vyzkoušejte líčení každé z těchto hvězd a vyberte si takové, které ve vás probudí dávku smyslné ženské energie. 

Něžná jako Audrey Hepburn 

Audrey Hepburn si dokázala získat sympatie téměř každého člověka na světě. Nebylo to ale jen kvůli jejímu nevinnému zjevu a hereckým schopnostem (Prázdniny v Římě, Snídaně u Tiffanyho...). Tato herečka byla milována i pro svou přívětivou osobnost a dobré srdce. Ke konci života se dokonce stala velvyslankyní dobré vůle organizace UNICEF 

Jak se nalíčit? 

Základem líčení podle Audrey je dokonale sjednocená pleť. Pokud máte obličej bez červených žilek či pupínků, můžete ho nechat bez jediného tahu líčidla. Jestli ale takové štěstí nemáte, nedokonalosti skryjte přirozeně vypadajícím make-upem. Je-li to potřeba, obličej trochu zapudrujte. (Rozjasňovač se v tomto období nenosil.) Pokud chcete, na líčka aplikujte lehký poprašek velmi přirozeně vypadající tvářenky. 

Když se přesuneme k úpravě obočí, na tom rozhodně nešetřete. Jestli se chcete Audrey co nejvíce přiblížit, pokuste se napodobit její přirozeně husté obočí. Nejlepšího efektu docílíte, když do něj vetřete pomádu na obočí. Pro dokonalý efekt obočí zafixujte průhledným gelem. 

Co se týká líčení očí, to bude jen velmi jemné. Z palety si vyberte světle béžový či světle růžový stín (oba rozhodně matné) a ten aplikujte na celou plochu horního víčka. Linii řas zvýrazněte tenkou hnědou linkou (přípustná je i šedá). Tu zakončete decentním křidélkem ve vnějším koutku oka. Řasy zvýrazněte přirozeně vypadající řasenkou. 

Nakonec naneste na rty trochu růžové rtěnky, kterou přetřete malým množstvím průhledného lesku. 

Elegantní jako Grace Kelly 

Grace Kelly je žena, která se nám do paměti nezapsala pouze kvůli filmům, ve kterých hrála (Okno do dvora, Z nóbl společnosti...). Největší roli pro ni totiž nachystal reálný život. Řízením osudu se z ní stala Grace, kněžna monacká. Jaký byl její život na královském dvoře vám nejlépe přiblíží stejnojmenný film (Grace, kněžna monacká) z roku 2014. 

Jak se nalíčit? 

Stejně jako v případě Audrey Hepburn je i u líčení podle Grace Kelly klíčová dokonale sjednocená pleť. Všechny nedokonalosti proto zakryjte přirozeně vypadajícím make-upem. Pokud je to potřeba, obličej lehce zapudrujte. Oproti Audrey si však Grace dovolila trochu lesku ve tváři. Na zvýraznění líček opět použijte jen velmi lehkou vrstvu přirozené tvářenky. 

Obočí vyčešte kartáčkem do tvaru co nejdokonalejšího, ale stále velmi přirozeně vypadajícího obloučku. Klidně jednotlivé chloupky vyčešte úplně narovno. V tomto tvaru je zafixujte gelem na obočí. Mezery pak zaplňte několika tahy tužky.  

Na štětec naberte středně hnědý stín (matný) a opět ho naneste na celou plochu horního víčka. Malým štětečkem pak stejným stínem zvýrazněte i spodní linii řas. Tu na horním víčku obtáhněte tmavě hnědou linkou na oči bez výraznějšího protažení ven. Řasy taktéž přejeďte spíše přirozeným typem řasenky. 

Nakonec přetřete rty jasně růžovou hydratační rtěnkou, která jim dodá optický objem a lesk. 

Sexy jako Marilyn Monroe 

Marilyn Monroe se stala jedním z nejznámějších sex symbolů všech dob. Jako herečku jsme ji vídaly v řadě komediálních rolí (Jak se provdat za milionáře, Někdo to rád horké...). Jak ale víme, její soukromý život příliš veselý nebyl. I přesto se jedná o ženu, která je vysoce inspirativní osobností do dnešních dnů.  

Jak se nalíčit? 

Oproti výše uvedeným hereckým kolegyním si Marilyn potrpěla na dramatičtější a výraznější vzhled. Pro dokonalý efekt si na tvář aplikujte nenápadný make-up se saténovým finišem. Zásadně ho nepudrujte. V tomto případě je velmi žádoucí, aby na vašem čele, tvářích a nose zůstal jemný lesk. Oblast pod lícními kostmi vystínujte pomocí konturovacího pudru. V tomto případě si také dovolte jemně broskvovou tvářenku, která vytvoří efekt “políbení sluncem”. 

Vyčešte obočí do obloučku a mezery v něm vyplňte tužkou na obočí. Její kontury poté rozmažte kartáčkem do ztracena. Celý tvar obočí poté ještě zafixujte gelem.  

Na horní oční víčko naneste světle béžový matný stín. Horní linii řas zvýrazněte černou oční linkou. Tu veďte od 2/3 vnitřního víčka směrem ven. Křidélko linky by mělo být vytažené mimo vnější koutek. Určitě se ale snažte spíš o rovnější konec linky než o linku, která bude zvednutá příliš nahoru. To očím dodá svůdnější, a tak trochu ospalý vzhled. Řasy zvýrazněte svou oblíbenou řasenkou, která může být i trochu více výrazná. 

Co se týče rtů, je známo, že Marilyn byla schopná na ně aplikovat i několik druhů rtěnek najednou. Pokud nemáte na hraní si čas, sáhněte po červené rtěnce s mírným podtónem do hněda. Nejedná-li se o hydratační (lesklou) verzi, pak do rtů dodatečně vklepejte trochu balzámu. 

Kterou z těchto hereček máte nejradši? Dejte nám vědět do komentářů. 

Zdroj obrázků: Pinterest.com

 

 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lenin
lenin 16. 5. 2021

Chtěla bych se jednou dostat do rukou takové šikovné odbornici.

Odpovědět
lemur
lemur 28. 4. 2021

Krásné ženy.

Odpovědět
sipeji
sipeji 28. 4. 2021

Tyhle ženy se uměly líčit.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 27. 4. 2021

jedna krasavice vedle druhé

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 27. 4. 2021

krásné ženy

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.