Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 25. 10. 2019
Líbí se mi

Hubnutí na podzim. Využijte zázračné síly skořice a medu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 25. 10. 2019
Líbí se mi
Hubnutí na podzim. Využijte zázračné síly skořice a medu

Hubnutí na podzim. Využijte zázračné síly skořice a medu

Hledáte přirozený způsob, jak se zbavit několika kil – ideálně ještě před tím, než se na stůl dostanou typicky vánoční dobroty, jako třeba cukroví? Odpovědí může být skořice a med. Dopřejte si horký šálek!

Jedno je jisté. Skořici a med má doma téměř každý. A když ne, obojí lze sehnat v každých potravinách. Z jakého důvodu? Skořice čistí tělo a odstraňuje bakterie, houby a parazity v zažívacím traktu. Zároveň pomáhá při stabilizaci hladiny cukru v krvi a zabraňuje ukládání tuku, které je způsobeno vysokou hladinou cukru v krvi. Ve skutečnosti vědci dokázali, že zvyšuje metabolismus glukózy až 20krát. Také zlepšuje funkci inzulínu, urychluje nástup pocitu sytosti a pomáhá tak při hubnutí.

Vůně i účinky? Famózní!

Naproti tomu med je nabitý vitaminy a minerály, jež pomáhají zvyšovat hladinu energie v těle. Tento proces tak může nenápadně potlačit touhu po potravě. Med však není jen tekutým zlatem vhodným do čaje. I on podporuje činnost metabolismu a umožňuje tělu spalovat tuk.

Jeho glykemický index je v porovnání s klasickým cukrem zdravější, což znamená, že jej tělo vstřebává postupně. Med zároveň obsahuje enzymy a antioxidanty, které mají různé přínosy pro zdraví. Studie ukázaly, že u pacientů s diabetem, jež med pravidelně konzumovali, došlo k významnému snížení hladin triglyceridů, cholesterolu a tělesné hmotnosti. Ještě máte pochybnosti o tom, že skořice a med s vaší postavou udělají divy? Připravte si čaj!

Horké potěšení v chladnějších dnech

Budete potřebovat 1/2 šálku vody, 1 tyčinku skořice a 1 polévkovou lžíci medu. Do vroucí vody vložte skořici a nechte asi 10 minut odpočívat, poté tyčinku vyndejte. Čaj dolaďte medem.

Možností je i varianta zeleného čaje, který obohatíte právě medem a skořicí. Mnozí také nedají dopustit na další ingredienci – citron. A kdy vlastně konzumovat nápoj se skořicí a medem? Chce-li zhubnout, tak ráno na lačný žaludek. Nebo mezi jídly tak, abyste omezili své chutě a snížili hladinu cukru v krvi. Vyzkoušejte, která varianta vám bude sedět víc.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
libka5
libka5 29. 10. 2019

vyzkouším

Odpovědět
beata0063
beata0063 28. 10. 2019

škoricu zbožňujem ! a v tejto kombinácii už ani nehovorím..

Odpovědět
gustawka
gustawka 27. 10. 2019

skořici mám moc ráda

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 26. 10. 2019

tuhle kombinaci miluji

Odpovědět
sharonka
sharonka 26. 10. 2019

Také mám tuhle kombinaci velmi ráda

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 979
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.