Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Michaella
vloženo 21. 6. 2018
Líbí se mi

Hubnutí do plavek pomocí bylin je snadné, stačí dodržet tato pravidla

avatar
Michaella
vloženo 21. 6. 2018
Líbí se mi
Hubnutí do plavek pomocí bylin je snadné, stačí dodržet tato pravidla

Hubnutí do plavek pomocí bylin je snadné, stačí dodržet tato pravidla

Letní dny – to je čas strávený v přírodě, u babiček nebo u vody. Čas prožitý na dovolených, kdy máme na sobě minimum oblečení, toužíme po osvěžení, opalování a sluníčku. Nosíme plavky, šaty, krátké sukně, kraťásky a topy, které většinu naše tělo spíše odhalí než zakryjí.

Není divu, že toužíme v létě vypadat úžasně a chceme ukazovat postavu nejen svému partnerovi, ale celému světu. Je pravda, že existují dvě skupiny žen. Ty, které postavu a hubnutí nikdy neřeší, protože se cítí skvěle. A pak je druhá skupina, které se na léto těší právě kvůli odhalování těla a snížení váhy.


Teplé počasí nás k hubnutí motivuje

Díky vyšším teplotám a pravidelnému přísunu slunečních paprsků, nemáme až tak velkou chuť na jídlo, více přijímáme tekutiny a jíme hlavně zeleninu a ovoce. Jsme častěji na vzduchu, více chodíme ven. Dalo by se říct, že je to ideální období pro snížení hmotnosti, třeba pomoci bylinek.

Je pravda, že se na trhu objevují různé čaje a uměle vytvořené preparáty, které slibují velký úbytek váhy, ale ve výsledku spíše zklamou. Já sama jsem jednou naletěla reklamě v letáčku a koupila si čaj na hubnutí se zajímavým názvem. Možná bylo po dvou týdnech kilo a půl dole, ale jen proto, že mi čaj způsobil žaludeční potíže. Trvalo delší dobu, než se mé tělo dalo opět dohromady.

Proč tloustneme?

Váhu ovlivňují geny, také naše životospráva, správný příjem tekutin, pohyb a způsob života. V příjmu potravy a pohybu by měla být určitá rovnováha, jinak si tělo rádo ukládá tukové zásoby. Hlavně pokud je příjem cukru vyšší než má být. Bohužel má na nás velký vliv i věk. S věkem se náš metabolismus zpomaluje a tělo se více zavodňuje.

Bylinky a čaje pomáhají k látkové výměně a odvodnění

Některé bylinky jsou močopudné, jiné čistící, další obsahují vysoký podíl přírodního kofeinu, který podporuje rychlejší látkovou výměnu. U nás doma funguje Lapacho na dobré trávení a posílení funkčnosti střev a posílení imunity. Babička nedala nikdy dopustit na kopřivu a oblíbenou klasiku – zelený čaj. Další významní pomocníci jsou například: psyllium, ostropestřec, kurkuma, zázvor, guarana, zelená káva, stévie.

Co víme o zeleném čaji nebo bylinných extraktech?

Zelený čaj si získal za poslední roky popularitu díky svých léčivým účinkům. Má vysoký obsah vitamínů (C, B, E, K, betakarotén) a minerálních látek (fosfor, železo, síru, vápník, selen, fluor, sodík, mangan), tříslovin, aminokyselin a kofeinu, působí blahodárně na tělo. Dokáže povzbudit psychicky i fyzicky, zvyšuje vitalitu a radost ze života. Má dobrý vliv na spánek, krevní tlak, cholesterol, tuk a cukr v krvi. Zpomaluje stárnutí, pomáhá při dýchacích potížích, je močopudný, potlačuje chuť na sladké, pomáhá udržet váhu, ničí plísně, viry v těle, bojuje se zubním kazem, léčí různé záněty kůže. Pomáhá zastavit růst nádorových buněk v těle, omezuje vznik infarktu a mrtvice. V létě dokáže ochlazovat, má termoregulační schopnosti.

Bylinný elixír White Elefant má za úkol pomáhat tělu při správném odvodnění, rozpouští tuky a podporuje správné trávení. Jsou v něm přírodní stimulátory pro dobrou energii těla, které potlačují chuť k jídlu, rychleji spalují tuky, regenerují svalovou hmotu, jsou močopudné a některé nahrazují cukr. Obsahuje tyto přírodní složky: guaranu, zelenou kávu, xantiny, tribulus (kotvičník zemní), kořen pampelišky, stévii. 


Aby se člověk cítil dobře, musí být v těle rovnováha. Naše tělo je jako zrcadlo, dokáže ukázat, co mu chybí a proto se vyplatí věnovat mu dostatek pozornosti. 

Pokud se chcete cítit dobře, je potřeba dodržovat tyto pravidla:

 

  • zdravě jíst
  • omezit přísun sladkého na minimum
  • odpočívat
  • pravidelně spát
  • dodržovat pitný režim
  • udržovat se fit pomoci pohybu
  • doplňovat průběžně vitamíny, minerály, stopové prvky
  • naordinovat si každý den aspoň hodinu smíchu a radosti
  • dostatečně vypnout od všeho stresujícího a udělat si čas jen pro sebe
  • věnovat pozornost přírodě a bylinkám, protože nám pomáhají

 

Blogerka Michaella

 

(zdroj obrázků - pixabay)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Clairest 24. 6. 2018

Zajímavé, hubnout naštěstí nemusím

odpovědět
avatar
Jana7 23. 6. 2018

poučné

odpovědět
avatar
Michaella 23. 6. 2018

Děkuji.

avatar
Lucija 22. 6. 2018

A ten elixir máte vyzkoušený?

odpovědět
avatar
Michaella 23. 6. 2018

Sama jsem ještě nestihla elixír vyzkoušet (ale chystám se). Vím však ze zkušeností jiných žen, že elixíry jsou účinné a opravdu pomáhají. Snad se tady některé z nich připojí ke komentáři a podělí se o svoji osobní zkušenost.

avatar
hudlenka 22. 6. 2018

krásné rady, piju hodně, jím střídmě a smích je opravdu hodně důležitý

odpovědět
avatar
Michaella 22. 6. 2018

Tak to je pěkné

avatar
sipeji 22. 6. 2018

souhlasím, je opravdu důležitá psychická pohoda, všechno není jen o jídle

odpovědět
avatar
Michaella 22. 6. 2018

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
81 541
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.