Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 9. 2021
Líbí se mi

Hřebíček vás zbaví stresu. Co dalšího od něj můžete čekat?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 9. 2021
Líbí se mi
Hřebíček vás zbaví stresu. Co dalšího od něj můžete čekat?

Hřebíček vás zbaví stresu. Co dalšího od něj můžete čekat?

Hřebíček je především koření sladké a výrazné vůně. Milují ho však i vlasy, pleť a domácnost. Ještě než s jeho pomocí uklidíte, nechte si pár kousků do čaje. Zbaví vás stresu! A co dalšího od něj můžete čekat?

Hřebíček je usušené poupě sebrané těsně před rozkvětem. Pochází ze stálezeleného tropického stromu s názvem hřebíčkovec vonný. Spolu se skořicí, pepřem a lískovými oříšky byl dřív nesmírně cenný, a to jak v Evropě, tak i Americe. Tohle koření však nachází uplatnění nejen v kuchyni, ale i domácnosti a kosmetice. K čemu všemu ho můžete využít?

Osvěžovač vzduchu

Hřebíček vykazuje antibakteriální schopnosti, proto je báječným prostředkem pro osvěžení a vyčištění domova. Vodou naplňte lahvičku s rozprašovačem a do ní nakapejte několik kapek hřebíčkového oleje. Chcete-li odstranit plísně, postříkejte směsí zasažené oblasti. Roztok nechte chvíli působit, poté ho setřete. Oplachování není nutné. A co dělat, pokud ucítíte zatuchlinu? Hřebíček vložte do bavlněného pytlíčku a položte ho, kam potřebujete.

Řešení dietních chyb

Hřebíčkový olej (extrahovaný z hřebíčku) lze použít ke snížení plynatosti a nadýmání. Může být také účinný pro škytavku, neklid, zvracení a nevolnost. Výzkumy zároveň ukázaly, že jak skořice, tak i hřebíček podporují normální hladinu cukru v krvi.

Lék na bolest zubu

Protože hřebíček mírní bolesti a bojuje proti bakteriím, často se používá při léčbě bolesti zubů a jiných orálních problémů, jako je zánět dásní. Stačí ho v ústech jazykem „poslat“ na místo určení.

Úleva od stresu

Hřebíček může uklidnit nervy. A to jako vážně. Uvařte si hřebíčkový čaj, spouští produkci hormonů, které regulují stres a podporují dobrou náladu.

Kosmetika proti akné

Hřebíček je nabitý silnými protizánětlivými, antimykotickými, antioxidačními a antiseptickými vlastnostmi, což z něj činí užitečnou složku v kosmetických prostředcích. Pokud trpíte na akné a černé tečky, smíchejte rozdrcený hřebíček (na prášek) s trochou medu a aplikujte na pleť jako masku. Nechte uschnout a opláchněte. Používejte podle potřeby. Trápí-li vás spíš jizvičky po akné, seznamte 3 kapky hřebíčkového oleje s 1 lžičkou kokosového oleje a tuto směs naneste na jizvy - těsně před spaním.

Leskné a krásné vlasy

Hřebíčkový olej prospívá i vlasům. To jste věděli? Výživnou masku připravíte tak, že promícháte 2 lžíce kokosového oleje, 5 kapek hřebíčkového oleje a 5 kapek oleje z čajovníku. Aplikujte na vlasy, zakryjte se plastovým sáčkem a nechte 30 minut působit. Poté umyjte šamponem.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 10. 9. 2021

mám ho ráda, používám při bolesti zubů nebo dásní a napíchaný do pomeranče kolem Vánoc, díky za další rady

Odpovědět
ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena 11. 9. 2021

Kahomar
Kahomar 10. 9. 2021

zajímavé

Odpovědět
sipeji
sipeji 10. 9. 2021

Já používám hřebíček když mě bolí zub.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 455
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.