Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 8. 2019
Líbí se mi

Horké dny dávají vlasům zabrat a tak se bez hydratace neobejdete

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 8. 2019
Líbí se mi
Horké dny dávají vlasům zabrat a tak se bez hydratace neobejdete

Horké dny dávají vlasům zabrat a tak se bez hydratace neobejdete

Po zdravých a krásných vlasech toužíme bez ohledu na roční období. Jenže zatímco v chladných měsících schováme nějaké ty nedokonalosti své kštice pod čepici, v létě nic neskryjeme. Navíc se vlasy musejí vypořádat s pořádnou zátěží v podobě slunce či mořské vody, jež je oslabuje.

Vlasům je v teplých měsících třeba věnovat zvýšenou péči, ať už kvůli vydatným slunečním paprskům, mořské soli či chloru. Tyto tři faktory totiž vlasy a vlasovou pokožku ničí a vysoušejí.

Bez hydratace se neobejdete

Stejně jako potřebuje hydrataci vaše tělo a pokožka, obdobně prahnou po vláze i vlasy. Slunce, pot a nekonečné ráchání ve slané či chlorované vodě je vysušuje, třepí a zbavuje je jejich přirozené ochrany.

Volte kvalitní kondicionéry a vyživující masky a pravidelně si dopřávejte zábaly z přírodních surovin. Z nich můžeme vřele doporučit avokádo, med či vejce. Oblibu si pro své zázračné účinky získává i arganový či kokosový olej.

Pozor však, ať už zvolíte jakýkoli olej, vždy je nutné jej aplikovat na mokré či vlhké vlasy.

Vsaďte raději na kvalitu

Základem péče o vlasy je, nejen v létě, kvalitní vlasová kosmetika. Ani ta ale nedokáže zázraky, používáte-li takovou, která pro daný typ vlasů není vhodná. Pokud tápete, po jakém šamponu sáhnout, nebojte se oslovit profesionály.

Vlasových produktů je v současné době tolik, že si každý může vybrat to pravé ořechové. Ženy často trápí vlasy mastné či naopak extrémně vysušené, a pokud pomineme životosprávu, většinou je na vině právě nevhodně zvolený produkt.

Vlasovou kosmetiku vybírejte také podle toho, jaké zátěži své vlasy vystavujete. Pokud si je barvíte, denně žehlíte a fénujete, budou pravděpodobně poničené a bez života.

Hlavně šetrně

Pamatujte, že k vlasům je v teplých měsících třeba přistupovat šetrněji. Po každém koupání v moři či v bazénu vlasy opláchněte čistou vodou, zbavíte je tak nežádoucích složek.

Stejně tak zkuste vynechat žehličku, kulmu či fén, vlasy dostávají zabrat už i tak od slunce. A pokud se děsíte, že budete vypadat jako strašidlo, vězte, že rozevlátý svěží look je právě in!

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Victoria1
Victoria1 28. 8. 2019

Péče o jakékoliv vlasy, ať už dlouhé nebo krátké je základ. Skvělé jsou pěnové kondicionéry Hair superfood od Pantene.

Odpovědět
lemur
lemur 28. 8. 2019

Mám jemné vlasy a používám kvalitní šampon, kondicioner a balzám.

Odpovědět
konatovka
konatovka 27. 8. 2019

Mám velmi osvědčenou značku vlasové kosmetiky, která mi vlasy hydratuje a kromě toho používám i olejíčky.

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 27. 8. 2019

slunci se vyhýbám , takže problém nemám : mám jemné barvené vlasy - šampon mohu mít prakticky jakýkoli , ale potřebuji kvalitní kondicionér nebo balzám , který mi sedne a vlasy s ním rozčešu

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 345
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.