Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 15. 9. 2019
Líbí se mi

Esenciální oleje, s jejichž pomocí se zbavíte únavy

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 15. 9. 2019
Líbí se mi
Esenciální oleje, s jejichž pomocí se zbavíte únavy

Esenciální oleje, s jejichž pomocí se zbavíte únavy

Zase bojujete s pocitem vyčerpanosti a splíny si u vás „podávají dveře“? Nenechte se neblahým psychickým rozpoložením převálcovat a nasajte vůni esenciální bazalky, tymiánu nebo borovice. Oceníte to z mnoha důvodů!

Jste poslední dobou bez nálady i energie? Tak jistě, s takovým stavem se v momentálním ročním období potýká kdekdo. Ale jak situaci zvrátit k lepšímu? Efektivním dopingem nejsou jen litry kávy a sladkosti, s nimiž obvykle uklidňujete pocuchané nervy. Co takhle dát šanci aromaterapii? Vždyť voňavá první pomoc se přímo nabízí. A konkrétně tyto oleje vám dobijí baterky a posílí optimismus!

Bazalka, všestranná medicína

Bazalkový olej je doslova unikátním nervovým tonikem, který při úzkosti a podrážděnosti nikdy nezklame. Je mnohokrát prokázáno, že jeho inhalace bojuje proti únavě, zatímco zlepšuje odezvy těla na fyzický i emoční stres. Stejně účinně ovšem zatne tipec nevolnosti a posiluje mozkovou činnost, koncentraci a paměť. Nelze opomenout, že zároveň uvolňuje ucpané nosní dutiny a ulevuje od migrény.

Tymián, přítel do nepohody

Název tymián pochází z řeckého slova thymon, což znamená odvaha. Jedná se o jeden z nejsilnějších povzbuzovačů psychiky vůbec. Uplatní se při slabosti, rozptyluje melancholii a nabádá k aktivitě. Příznivý účinek má také na produkci progesteronu, tedy ženského steroidního hormonu, jehož nedostatek způsobuje neplodnost a zvyšuje pravděpodobnost vývoje syndromu polycystických ovarií (PCOS). Tedy alespoň podle odborníků!

Borovice jako aromatické léčivo

Máte rádi vůni lesa, ale kvůli nedostatku času se mezi jehličnatou zeleň zkrátka nedostanete? Nevadí, příhodnou atmosféru si můžete naladit i ve svém obýváku. Služby nabízí esenciální borovice, která nejenže zvyšuje energetickou hladinu, ale také čistí vzduch a tlumí bolesti různého původu. Dlužno dodat, že s tímto zachráncem lze vyčistit také koberce. A to bez legrace! Stačí přidat 20 kapek do kbelíku teplé vody. Získaný zlepšovák si hravě poradí s tvrdohlavými nečistotami i případným zápachem, přičemž báječně osvěží barvy podlahových tkanin.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
beata0063
beata0063 15. 9. 2019

esenciálne oleje využívam tiež

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 752
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.