Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 11. 12. 2019
Líbí se mi

Esenciální oleje na zimní neduhy. Který platí na rýmu nebo únavu?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 11. 12. 2019
Líbí se mi
Esenciální oleje na zimní neduhy. Který platí na rýmu nebo únavu?

Esenciální oleje na zimní neduhy. Který platí na rýmu nebo únavu?

Máta, ylang-ylang nebo levandule. Tuto svatou esenciální trojici se vyplatí mít po ruce, neboť s její pomocí zaženete bolesti hlavy, teplotu, splíny i vyčerpanost. Jako bod navíc můžete zlepšit kvalitu svých vlasů!

Zrovna vás napadlo, že je nejvyšší čas „oprášit“ aromalampu a nakoupit si pořádnou zásobu vonných olejů? Až budete v obchodě, nezapomeňte se tam poohlédnout i po těchto druzích. Vzhledem k momentálnímu ročnímu období by ve vaší výbavě chybět určitě neměly!

Máta zabere nejen na hlavu

Trpíte na migrény, nebo jen „obyčejné“ bolesti hlavy? Pokud v takových případech vždy spoléháte na farmaceutické medikamenty, vašemu žaludku to dvakrát neprospěje. Ostatně, ne nadarmo před jejich neuváženou konzumací odborníci varují s tím, že mají pěkně dlouhý seznam nežádoucích vedlejších účinků. Jak si tedy ulevit bez následků? Své služby nabízí esenciální máta, jejíž inhalace prokazatelně tlumí „bolehlav“ i nejrůznější respirační problémy. A to teď opravdu přijde vhod…

Proti únavě boduje ylang-ylang

Ylang-ylang působí jako energetická vzpruha s okamžitým účinkem. Tenhle blahodárný doping ale hodně ocení i nervy, jelikož zmíněný spasitel všeobecně stimuluje, harmonizuje a povzbuzuje psychiku. Nelze mu však odepřít ani to, že mírní příznaky premenstruačního syndromu. Dlužno dodat, že budete-li si jeho menší množství přidávat do šamponu při běžném mytí, můžete podstatně vylepšit i kvalitu svých vlasů, kterým stále nižší venkovní teploty dávají zabrat.

Na horkost platí levandule

Zima je tu, což znamená, že bacily číhají na každém rohu. Pro případ, že by vám či vašim blízkým nějaký takový „prevít“ nehezky „zatopil“, mějte po ruce vždy levandulový olej. Každému pacientovi, jemuž je několik kapek přidáno do lázně, zpravidla zvýšená tělesná teplota o něco klesne. To jste věděli? Důvodů k pořízení uvedeného přítele je však víc. Je prokázáno, že zabraňuje infekcím a v případě vnějšího použití léčí akné a detoxikuje pokožku. Jen mějte na paměti, že je třeba ho nejprve zředit s dalším nosným olejem.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
pinkflower88
pinkflower88 12. 12. 2019

Velmi užitečný článek, určitě zkusím ylang-ylang , levandule a máta již v mé výbavičce olejú už jsou.

Odpovědět
lemur
lemur 12. 12. 2019

Mám ráda mátu.

Odpovědět
gustawka
gustawka 11. 12. 2019

levanduli používám velice často

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 287
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.