Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 11. 2020
Líbí se mi

Esenciální oleje, které oceníte při nachlazení nebo chřipce

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 11. 2020
Líbí se mi
Esenciální oleje, které oceníte při nachlazení nebo chřipce

Esenciální oleje, které oceníte při nachlazení nebo chřipce

Nachlazení a chřipky nechodí po horách, ale po lidech. A umí pěkně otrávit život! Vyšlete proti nim silné protivníky v malých skleněných lahvičkách. Tyhle éterické oleje bakteriím a virům nedají nic zadarmo!

Horečka, rýma, bolest v krku, kašel, ucpaný nos, bolesti hlavy i kloubů. Při nekomplikovaném průběhu nachlazení a chřipky se připravte na 7–10 dnů nevolností. Tahle doba se však dá zkrátit s pomocí silně vonících éterických olejů, které čistí nosní průchod, mají antivirové účinky, působí proti infekcím a snižují teplotu. Esenciální oleje můžete inhalovat přímým čicháním k lahvičce nebo přidáním několika kapek oleje do difuzéru, koupele, na polštář nebo kapesník. A které že jsou ty nejlepší?

Citrón

Pročišťuje a detoxikuje organismus, uvolňuje nosní dírky a umožňuje stabilní dýchání. Podporuje činnost lymfatického systému a vyplavuje nečistoty z těla

Máta peprná

Mírní kašel, zánět vedlejších nosních dutin a infekce hrdla. Má příjemný chladivý efekt a pomáhá udržet průchodnost dýchacích cest. Působí při rýmě, trávicích obtížích, zmírňuje únavu.

Eukalyptus

Snižuje horečky a bojuje proti virům. To je eukalyptus. Dobře se míchá s citrónem a je antibakteriální.

Tymián

Tymián vykazuje antibakteriální aktivitu, která pomáhá bojovat s respiračními infekcemi. Je vhodný při infekcích a plísních (záněty dýchacích cest), posiluje imunitní systém. Zvyšuje obranyschopnost organismu.

Olej z čajovníku

Tea tree inhibuje bakterie a taktéž bojuje proti infekcím. Čajovníková silice má antimikrobiální, antimykotické, antivirové, antirevmatické a analgetické účinky.

Rozmarýn

Pročišťuje vzduch, zmírňuje bolesti namáhaného svalstva a působí při zánětech dýchacího systému. Rozmarýn dodává potřebnou energii a v neposlední řadě ulevuje od příznaků onemocnění dýchacího traktu.

Heřmánek    

Příjemná vůně heřmánku zmírňuje příznaky nachlazení a chřipky. Podporuje normální funkce dýchacích cest (uvolnění dýchacích cest s rýmou).

Hřebíček

Hřebíček vykazuje antivirové a protiplísňové vlastnosti. Navozuje optimální podmínky pro klidný spánek a omezuje růst mikroorganismů a plísní.

Skořice          

Ulevuje od nachlazení a viróz, čistí vzduch a pochlubit se může antiseptickými účinky. Skořice, tolik oblíbená zvlášť v zimním období, zároveň zmírňuje stres a úzkost. Možná si na to vzpomenete při pečení cukroví.

Autorka: Nikola Strnadová

Foto: Shutterstcok

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 21. 11. 2020

S nachlazením právě bojuji a je pravda, že s esenciálními oleji mám velmi dobrou zkušenost i u dětí.

Odpovědět
lemur
lemur 21. 11. 2020

Mám nejraději eukalyptový olej.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.