Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 12. 2019
Líbí se mi

Dopřejte si po svátcích pořádný relax. Stačí přidat do vany tyto esenciální oleje

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 12. 2019
Líbí se mi
Dopřejte si po svátcích pořádný relax. Stačí přidat do vany tyto esenciální oleje

Dopřejte si po svátcích pořádný relax. Stačí přidat do vany tyto esenciální oleje

Vánoční svátky jsou za námi. I když byly jistě obdobím radosti, znamenaly pro mnohé z nás také pořádné nervy. Jak se zbavit následků stresu, shonu a starostí? Napusťte si horkou lázeň a přidejte do ní esenciální fenykl, levanduli nebo mátu. Tenhle ozdravný a zkrášlující odpočinek si jistě necháte líbit!

Esenciální oleje se k nejrůznějším léčebným i kosmetickým účelům využívají již hodně dlouho. Znamená to ale, že se jejich uplatnění vždy musí točit výhradně kolem inhalace či vnějšího „pomazání“? Ale kdepak! Své úžasné schopnosti vám mohou v plné parádě předvést i v koupelně – tedy pokud si jimi zpříjemníte lázeň. Jakých pravidel se držet?

Správný postup jako alfa i omega úspěchu

Vzhledem k faktu, že uvedené voňavé poklady se nerozpouští ve vodě, měli byste je před použitím nejprve patřičně rozředit. K těmto účelům báječně poslouží polévková lžíce mléka nebo smetany. Získaná směs se následně přelije do vany, v níž se obvykle doporučuje pobýt alespoň půl hodiny.

A teď k samotnému výběru vhodného pomocníka. Ono vlastně záleží na tom, co momentálně potřebujete...

Levandule, něco na nervy i detox

O levanduli je všeobecně známo, že díky svým vzácným složkám s antioxidačními schopnostmi bojuje proti negativním účinkům znečišťujících látek, zatímco normalizuje pH pleti. Je tedy parádním detoxikačním prostředkem, jenž nejenže zbaví kůži toxinů, ale zároveň pozitivně ovlivní „opravu“ buněk, zpomalí biologický proces stárnutí a omezí tvorbu vrásek.

Aby toho náhodou nebylo málo, aromatický elixír v malé lahvičce navíc uklidní pocuchané nervy a navodí pocity příjemné relaxace.

Máta jako energetická vzpruha

Vítaným parťákem pro vás bude i máta, jejíž stopy sahají až do egyptských pyramid. „Větrová“ rostlina v tekuté formě ochlazuje, stimuluje krevní oběh a uvolňuje svaly, kterým poskytuje hojivý a regenerační dotek.

Také zvyšuje energetickou hladinu a potlačuje otoky, přičemž pomáhá regulovat produkci mazu, tudíž je vhodným prostředkem pro ty, kterým se nadměrně mastí vlasy. Ovšem její složení efektivně bojuje i proti lupům.

Fenykl, bojovník nejen proti celulitidě

Určitě se shodneme na tom, že pomerančová kůže je největším nepřítelem odhalených stehen. Za tenhle nešvar ve většině případů může sedavé zaměstnání, hormonální nerovnováha či užívání některých léků, včetně antikoncepce. Zásadní roli zde ale podle odborníků sehrává také konzumace alkoholu, stres nebo nezdravý jídelníček.

První pomoc představuje fenykl, jenž pochází z oblastí Středozemního moře. Závěry hned několika studií se shodují v tom, že obsahuje složky, které mírní projevy nenáviděné celulitidy, přičemž stahují i rozšířené póry.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
potkanek
potkanek 30. 12. 2019

levandule je moje oblíbená

Odpovědět
gustawka
gustawka 29. 12. 2019

Miluju napustit si vanu

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 29. 12. 2019

Bohužel mám sprchový kout

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 29. 12. 2019

super kombinace bylinek, ale my máme sprchový kout

Odpovědět
lemur
lemur 29. 12. 2019

Levandule, máta a fenykl - super bylinky.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 984
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.