Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 3. 2. 2021
Líbí se mi

Zelná šťáva: Doping pro imunitu, který dokonce pomůže zhubnout

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 3. 2. 2021
Líbí se mi
Zelná šťáva: Doping pro imunitu, který dokonce pomůže zhubnout

Zelná šťáva: Doping pro imunitu, který dokonce pomůže zhubnout

S chladným počasím byste rádi něco udělali pro své zdraví, aby vás neskolil každý bacil? Zavlažte útroby šťávou ze zelí. Ta udělá dobře nejen obranyschopnosti, ale také srdci, pokožce i štíhlým křivkám!

Zelí jakožto blahodárnou zeleninu znali již staří Egypťané, kteří na její mocné schopnosti doslova přísahali. Co by se stalo, kdybyste křupavý košťálový zázrak vložili do odšťavňovače a zmáčkli patřičný čudlík? Pak byste získali jedinečný nápoj, jehož konzumace příznivě ovlivní vaši kondici. Hned z několika důvodů! Proč tento životabudič „užívat“ pravidelně?

Zdravé srdce a lepší vyhlídky na důchod

Již mnoho a mnoho studií s průkaznými daty naznačilo, že obsažená sloučenina antokyan, kterým brukvovitý přítel doslova překypuje, výrazně snižuje riziko rozvoje kardiovaskulárních chorob. Američtí vědci na základě svého výzkumu, o němž informoval magazín American Journal of Clinical Nutrition, dokonce neváhají tvrdit, že lidé, kteří zmíněnou potravinu do jídelníčku zahrnou v jakékoli podobě, vykazují menší pravděpodobnost předčasného úmrtí. A to je hodně pádný argument!

Detox těla a silnější imunita? Přesně tak

Cenné složky, jež v každé kapce vytvořeného zelného občerstvení naleznete, se do značné míry podílí na všech detoxikačních procesech. Organismus zbavený nahromaděných škodlivých látek lépe vstřebává přijaté vitaminy i minerály, což nejenže připravuje příhodné podmínky pro hubnutí, ale také posiluje obranyschopnost a zlepšuje kvalitu pokožky, vlasů i nehtů.

Prevence rakoviny, co se hodí

Elixír připravený z uvedeného listového dobrodince může zvýšit vaši ochranu před rakovinou, neboť platí za zprostředkovatele sulforafanu. Tato látka s úžasnými vlastnostmi bojuje proti nádorovému bujení, zejména jde-li o jícen, prostatu a slinivku břišní. Tedy alespoň takový názor mají experti, kteří tuto „medicínu“ vřele doporučují.

Fungující trávení, které si necháte líbit

Čas od času vás potrápí břišní trable? O důvod víc, proč se zelné šťávě rozhodně nevyhýbat. Nabízí totiž neskromné množství rozpustné i nerozpustné vlákniny, která podporuje peristaltiku střev a dohlíží na bezproblémový chod zažívání. Ostatně o silném probiotickém působení tohoto džusu jsou přesvědčení i odborníci se souhlasem výživových poradců. Dáte si říct?

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
beata0063
beata0063 6. 2. 2021

Odpovědět
sipeji
sipeji 4. 2. 2021

Zelí je skutečná superpotravina a šťáva z kysaného zelí mě postavila na nohy po operaci

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 3. 2. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 508
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.