Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 12. 9. 2019
Líbí se mi

Zelná šťáva: Doping pro imunitu zkoušenou podzimem

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 12. 9. 2019
Líbí se mi
Zelná šťáva: Doping pro imunitu zkoušenou podzimem

Zelná šťáva: Doping pro imunitu zkoušenou podzimem

S nadcházejícím podzimem byste rádi něco udělali pro své zdraví, aby vás neskolil každý bacil? Zavlažte útroby šťávou ze zelí. Ta udělá dobře nejen obranyschopnosti, ale také srdci, pokožce i štíhlým křivkám!

Zelí jakožto blahodárnou zeleninu znali již staří Egypťané, kteří na její mocné schopnosti doslova přísahali. Co by se stalo, kdybyste křupavý košťálový zázrak vložili do odšťavňovače a zmáčkli patřičný čudlík? Pak byste získali jedinečný nápoj, jehož konzumace příznivě ovlivní vaši kondici. Hned z několika důvodů! Proč tento životabudič „užívat“ pravidelně?

Zdravé srdce a lepší vyhlídky na důchod

Již mnoho a mnoho studií s průkaznými daty naznačilo, že obsažená sloučenina antokyan, kterým brukvovitý přítel doslova překypuje, výrazně snižuje riziko rozvoje kardiovaskulárních chorob. Američtí vědci na základě svého výzkumu, o němž informoval magazín American Journal of Clinical Nutrition, dokonce neváhají tvrdit, že lidé, kteří zmíněnou potravinu do jídelníčku zahrnou v jakékoli podobě, vykazují menší pravděpodobnost předčasného úmrtí. A to je hodně pádný argument!

Detox těla a silnější imunita? Přesně tak

Cenné složky, jež v každé kapce vytvořeného zelného občerstvení naleznete, se do značné míry podílí na všech detoxikačních procesech. Organismus zbavený nahromaděných škodlivých látek lépe vstřebává přijaté vitaminy i minerály, což nejenže připravuje příhodné podmínky pro hubnutí, ale také posiluje obranyschopnost a zlepšuje kvalitu pokožky, vlasů i nehtů.

Prevence rakoviny, co se hodí

Elixír připravený z uvedeného listového dobrodince může zvýšit vaši ochranu před rakovinou, neboť platí za zprostředkovatele sulforafanu. Tato látka s úžasnými vlastnostmi bojuje proti nádorovému bujení, zejména jde-li o jícen, prostatu a slinivku břišní. Tedy alespoň takový názor mají experti, kteří tuto „medicínu“ vřele doporučují.

Fungující trávení, které si necháte líbit

Čas od času vás potrápí břišní trable? O důvod víc, proč se zelné šťávě rozhodně nevyhýbat. Nabízí totiž neskromné množství rozpustné i nerozpustné vlákniny, která podporuje peristaltiku střev a dohlíží na bezproblémový chod zažívání. Ostatně o silném probiotickém působení tohoto džusu jsou přesvědčení i odborníci se souhlasem výživových poradců. Dáte si říct?

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Ovace
Ovace 13. 9. 2019

Musím vyzkoušet

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 13. 9. 2019

tato šťáva je takový malý přírodní zázrak

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 13. 9. 2019

mám ráda šťávu ze zelí

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 867
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.