Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 30. 4. 2021
Líbí se mi

Jaké jsou největší hříchy při péče o pokožku celého těla? Dejte si na ně pozor!

CathB
CathB
Vloženo 30. 4. 2021
Líbí se mi
Jaké jsou největší hříchy při péče o pokožku celého těla? Dejte si na ně pozor!

Jaké jsou největší hříchy při péče o pokožku celého těla? Dejte si na ně pozor!

Kůže je největší orgán lidského těla. Chrání nás před vnějšími vlivy, zajišťuje naší termoregulaci a pomáhá z těla vylučovat množství nebezpečných látek. Málokdy jí ale věnujeme tolik pozornosti, jako jiným orgánům našeho těla.  

Televizní reklamy a dámské časopisy nám v poslední době poskytují jistou osvětu. Často jsou zde vyobrazené ženy s pihami, suchou či citlivou pokožkou. Jedno mají ale společné - pozitivní přístup ke své kůži. 

Je nám skoro záhadou, jak je možné, že se tolik lidí stará o zdraví svého zraku, mozku či srdce a úplně zapomínají na orgán, který je během celého života namáhán snad úplně nejvíce. Zkuste si jen představit, kolikanásobně se zvětší plocha kůže od narození člověka až po jeho dospělost. A pokud zhubnete (či porodíte), kůže se vrátí zpět do odpovídající velikosti. No řekněte, není to úžasné? 

Za to se jí pak odvděčíte tak, že ji opalujete na slunci, zapomínáte se mazat a neposkytujete jí náležitou péči, kterou by si tolik zasloužila. 

Tyto hříchy vám budou možná několik let procházet, ale nezapomínejte, že v určitém období života vám pokožka vyjeví vše, co jste v průběhu let zanedbala. Kůže ztratí elasticitu, začnou se na ní tvořit vrásky, strie a nedostatečná hydratace způsobí, že bude zašedlá a bez života. 

Proto je důležité, abyste se o zdraví a stav své pokožky začala zajímat co nejdříve. Jedině pak bude vaše kůže vypadat dokonale a zdravě až do pokročilého věku. 

1. Výživa 

Víte, jaká je správná výživa pro kůži? Často se jedná o ingredience, jakými jsou například med či mléko. 

Tyto přísady jsou důležité, protože obsahují vysoký podíl prospěšných látek, minerálů a proteinů které vaši pleť doslova nakopnou. Správná výživa je pro vaši kůži naprosto klíčová. Jen díky ní je vaše pokožka opravdu zdravá a dokáže se poprat se všemi případnými neduhy. 

2. Hydratace 

Hydratace je velmi důležitá pro správný chod celého organismu. Pokud váš pitný režim není dostatečný, tělo si samo určí, ve kterých orgánech je voda nejvíce potřeba. Bohužel, dost často jde voda v organismu na vrub vnitřních orgánů a na kůži se jí tak mnoho nedostane. Brzy nato vás začnou trápit šupinky na kolenou a loktech, pnutí a řada dalších příznaků, které se s nedostatkem hydratace pojí. Proto je důležité dodat kůži dostatek vláhy alespoň z vnějšku. 

Protože je v této fázi kůže často přecitlivělá, měla byste sáhnout po přípravku, který napomůže obnovit její přirozenou rovnováhu.  

3. Ochranný faktor 

Ochranný faktor je při správné péči o pleť naprosto zásadní. Ačkoliv bychom mohli tuto informaci opakovat takřka denně, jen málokterá žena si tuto radu vezme opravdu k srdci. Mnoho lidí tak odchází každé ráno z domu, aniž by se namazali krémem s ochranným faktorem. (Správně byste se měla mazat i ve městě, v zimě i ve dnech, kdy nesvítí slunce.) 

Odpovědí vám za pár let bude suchá kůže plná vrásek. Jak jistě uznáte, to vašemu zdraví a mládí kypícímu vzhledu zrovna dvakrát nepřidá. 

Takže opakujeme ještě jednou. Mazat, mazat, mazat. Každý den, krémem s minimálním SPF 15. 

4. Pod sprchou 

O kůži se můžete postarat i každý den ve sprše. Určitě vám v koupelně kraluje celá řada barevných sprchových gelů nejrůznějších vůní. Občas může být zábavné vonět jako marshmallow nebo jako borůvkový cupcake. Je ale nad slunce jasné, že tyto produkty vaší pleti nedopřejí dostatečnou ochranu a výživu. 

Někdy je tím nejlepším řešením sprchový gel čistě mléčné či mýdlové vůně, který je doplněn o látky, které vaše kůže zcela určitě ocení. Možná to zní trochu méně dobrodružně, ale buďte si jistá, že vaše kůže vám za to bude vděčná. 

A jak se o svoji pokožku staráte vy? 

Zdroj obrázků: Pexels.com

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 2. 5. 2021

Musím se na to více zaměřit

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 2. 5. 2021

prima

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 30. 4. 2021

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 603
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.