Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 2. 2021
Líbí se mi

Dietní limonády způsobují infarkt, depresi a nadváhu. Ještě pořád si chcete nalít?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 2. 2021
Líbí se mi
Dietní limonády způsobují infarkt, depresi a nadváhu. Ještě pořád si chcete nalít?

Dietní limonády způsobují infarkt, depresi a nadváhu. Ještě pořád si chcete nalít?

Infarkt, nadváha, deprese či velké problémy v reprodukční sféře. Věřte, nebo ne, tohle všechno se dává do souvislosti s nápoji nabitými umělými sladidly. Ještě pořád si nějaký chcete nalít? Být vámi, raději to ještě zvažte!

Pijete nízkokalorické nápoje s dobrým pocitem, že jimi neohrožujete své štíhlé křivky? Tak to vás teď čeká nepříjemné překvapení. Nevinně se tvářící limonády, toniky či koly v light verzích vám totiž mohou přihrát nejen pár kilogramů navíc, ale i zdravotní rizika. Víte vlastně, jaké hrozby se skrývají v každé sklence?

Pitný režim, za který vás nikdo nepochválí

Odlehčené“ produkty jsou lepší, neboť neobsahují kvanta cukru, tedy alespoň v porovnání s jejich přeslazenými protějšky. Také jste tohle tvrzení za svůj život slyšeli snad stokrát? I když zní vcelku logicky, pravda je vzdálená kilometry daleko. V těchto výrobcích totiž není nouze o umělá sladidla typu aspartam, sukralosa a sacharin, jež nemají právě dobrou pověst. Jaká je jejich temná stránka?

Nadváha jako vedlejší účinek

Výše zmíněné náhražky nejsou dvakrát prospěšné. Američtí odborníci z Purdueovy university na základě vlastního výzkumu tvrdí, že způsobují chuť k jídlu, což konzumenta nabádá k přejídání. Aby toho nebylo málo, ke všemu prý podstatně nahrávají vzniku metabolického syndromu, při němž tělo přestává reagovat na inzulin. Dočkat se tedy můžete cukrovky. Tedy kromě jiného…

Infarkt nebo deprese? I s tím můžete počítat

Povzbudivé zprávy nemají ani britští lékaři. Ti prostřednictvím své vlastní studie zjistili, že denní spotřeba light limonády zvyšuje pravděpodobnost srdečního infarktu, mrtvice i deprese, neboť je příčinou nerovnováhy v mozku. O celých 43 %! Tohle občerstvení však podle nich může přivodit i osteoporózu a ledvinové potíže, takže je třeba mít se před ním na pozoru.

Těhotenství. Nechte si zdát

V nedávném průzkumu žen podstupujících IVF, tedy „oplodnění ze zkumavky“, bylo nadměrné užívání dietních produktů spojováno se sníženou plodností i kvalitou vajíček, stejně jako s vysokými embryonálními deformitami. Poměrně šokující je fakt, že stejná rizika mají „na triku“ i klasické slazené limonády.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 24. 2. 2021

piji jen kohoutkovou vodu, občas Magnesii, někdy vodu přímo z pramene., limonády nekupujeme a nikdy jsme je ani domů nekupovali

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 21. 2. 2021

slazené nápoje jakékoli již dva roky vůbec nekupujeme

Odpovědět
beata0063
beata0063 21. 2. 2021

Našťastie k týmto ci už Light alebo sladenym nápojom a minerálkam mam uz od mala odstup.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 21. 2. 2021

dietní nápoje vůbec nepiji

Odpovědět
sipeji
sipeji 21. 2. 2021

To se mi vůbec nelíbí - občas si dietní kolu dám ráda.....

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 249
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.