Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 18. 2. 2020
Líbí se mi

Dietní limonády zdraví neprospívají, navíc nahrávají obezitě

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 18. 2. 2020
Líbí se mi
Dietní limonády zdraví neprospívají, navíc nahrávají obezitě

Dietní limonády zdraví neprospívají, navíc nahrávají obezitě

Infarkt, nadváha, deprese či velké problémy v reprodukční sféře. Věřte, nebo ne, tohle všechno se dává do souvislosti s nápoji nabitými umělými sladidly. Ještě pořád si nějaký chcete nalít? Být vámi, raději to ještě zvažte!

Pijete nízkokalorické nápoje s dobrým pocitem, že jimi neohrožujete své štíhlé křivky? Tak to vás teď čeká nepříjemné překvapení. Nevinně se tvářící limonády, toniky či koly v light verzích vám totiž mohou přihrát nejen pár kilogramů navíc, ale i zdravotní rizika. Víte vlastně, jaké hrozby se skrývají v každé sklence?

Pitný režim, za který vás nikdo nepochválí

Odlehčené“ produkty jsou lepší, neboť neobsahují kvanta cukru, tedy alespoň v porovnání s jejich přeslazenými protějšky. Také jste tohle tvrzení za svůj život slyšeli snad stokrát? I když zní vcelku logicky, pravda je vzdálená kilometry daleko. V těchto výrobcích totiž není nouze o umělá sladidla typu aspartam, sukralosa a sacharin, jež nemají právě dobrou pověst. Jaká je jejich temná stránka?

Nadváha jako vedlejší účinek

Výše zmíněné náhražky nejsou dvakrát prospěšné. Američtí odborníci z Purdueovy university na základě vlastního výzkumu tvrdí, že způsobují chuť k jídlu, což konzumenta nabádá k přejídání. Aby toho nebylo málo, ke všemu prý podstatně nahrávají vzniku metabolického syndromu, při němž tělo přestává reagovat na inzulin. Dočkat se tedy můžete cukrovky. Tedy kromě jiného…

Infarkt nebo deprese? I s tím můžete počítat

Povzbudivé zprávy nemají ani britští lékaři. Ti prostřednictvím své vlastní studie zjistili, že denní spotřeba light limonády zvyšuje pravděpodobnost srdečního infarktu, mrtvice i deprese, neboť je příčinou nerovnováhy v mozku. O celých 43 %! Tohle občerstvení však podle nich může přivodit i osteoporózu a ledvinové potíže, takže je třeba mít se před ním na pozoru.

Těhotenství. Nechte si zdát

V nedávném průzkumu žen podstupujících IVF, tedy „oplodnění ze zkumavky“, bylo nadměrné užívání dietních produktů spojováno se sníženou plodností i kvalitou vajíček, stejně jako s vysokými embryonálními deformitami. Poměrně šokující je fakt, že stejná rizika mají „na triku“ i klasické slazené limonády.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
beata0063
beata0063 19. 2. 2020

Nepijem ich ale ani neverím že nejaké,,dietne limonády " vôbec existujú

Odpovědět
lemur
lemur 19. 2. 2020

Odpovědět
potkanek
potkanek 18. 2. 2020

taky nepiju

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 18. 2. 2020

Nic takového nepiju

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 081
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.