Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 1. 2. 2020
Líbí se mi

Detoxikujte své ledviny přírodními prostředky, pomůže česnek i zázvor

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 1. 2. 2020
Líbí se mi
Detoxikujte své ledviny přírodními prostředky, pomůže česnek i zázvor

Detoxikujte své ledviny přírodními prostředky, pomůže česnek i zázvor

Spousta lidí ke konci zimy uvažuje o tom, že by svému organismu poskytla vzpruhu v podobě detoxikace. A tak zatímco někteří drží drastické diety nebi hladovky, i kterých většina lékařů nabádá k opatrnosti, jiní vsázejí na osvědčené pomocníky pro detoxikaci z přírody, jež zařadí do jídelníčku.

Na které se spolehnout, chcete-li detoxikací podpořit především své ledviny?

Česnek

Zdá se, že tahle skromná plodina nám prospívá od hlavy až k patě – ledviny nevyjímaje. Pravidelná konzumace česneku pomáhá snížit v krvi koncentrace škodlivého kadmia a olova. Navíc má diuretické účinky, takže zajišťuje vylučování škodlivin z těla. A aby toho nebylo málo, látka alicin, již česnek obsahuje, má protizánětlivé, antibakteriální a protiplísňové účinky.

Zázvor

Typický kořen zázvoru obsahuje gingerol, který působí jako přírodní antibiotikum a hraje důležitou roli v boji se záněty. Podporuje zažívání a vylučování toxinů z těla, navíc dokáže ovlivňovat hladinu cukru v krvi. A ten je, jak známo, pro ledviny významným nepřítelem. Především lidé s diabetem by měli zázvor v rámci ochrany svých ledvin konzumovat. A my ostatní v rámci prevence.

Kurkuma

Podobně zázračné účinky na lidské tělo má také výrazně žluté koření kurkuma. V působení proti zánětům prakticky nemá konkurenci, dokáže také potlačit tvorbu enzymů, jež jsou spojené s některými onemocněními ledvin. Nicméně pozor by si měli dát lidé, kteří již nějakou ledvinovou chorobou trpí – kurkuma obsahuje poměrně velké množství draslíku, který je při onemocnění ledvin regulován.

Brusinky

Spousta lidí sahá po brusinkách, když je začne trápit zánět močového měchýře. A dobře dělají, příznivé účinky těchto červených plodů na močové ústrojí bylo několikrát dokázáno. Látky, které obsahují, totiž brání bakteriím, aby se v tomto ústrojí zdržovaly déle, než je nutné. A týká se to i ledvin. V rámci prevence nejrůznějších onemocnění proto není na škodu brusinky na jídelníček zařadit.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Svata
Svata 6. 3. 2020

Odpovědět
avatar

Doporučuji a je to opravdu pravda,mám vyzkoušené

Odpovědět
beata0063
beata0063 2. 2. 2020

Super tipy!

Odpovědět
lemur
lemur 2. 2. 2020

Kurkumu používám a brusinky jím.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 1. 2. 2020

musím se na to zaměřit

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 350
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.