Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 8. 2019
Líbí se mi

Cviky, kterými si brzy vypracujete pevné bříško

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 8. 2019
Líbí se mi
Cviky, kterými si brzy vypracujete pevné bříško

Cviky, kterými si brzy vypracujete pevné bříško

Které z nás by se s blížící se nehodilo mít pevné a ploché bříško, na kterém by se místo špíčků rýsovaly svaly. Jenže jak takový sen proměnit ve skutečnost? Stačí znát ty správné cviky!

Oblast bříška je jednou z nejproblematičtějších partií těla, která trápí každou ženu. Obzvláště po porodu břišní svaly ještě více povolí a je nejvyšší čas začít se věnovat dodržování zdravého jídelníčku a zejména pravidelnému cvičení.

Vzhled bříška záleží na dvou věcech – na stavu břišních svalů, jež můžeme zpevnit cvičením, a na množství tuku, které v této problematické oblasti máme. Velkým mýtem je rozšířený názor, že když budu určitou oblast těla posilovat, tak tam zhubnu. Reálné hubnutí tuků je otázkou dlouhodobého sníženého příjmu kalorií nebo zvýšené fyzické aktivity. Pokud se nechceme bavit o krátkodobých dietách, které zpravidla vedou jen k jojo efektu, musíme se smířit s tím, že zákony zachování energie a hmoty stále fungují. Tuk z oblasti břicha dostanete jen tak, že začnete zdravěji jíst a více se hýbat.

Bříško jak z časopisu

Zanožování a předpažování
Začněte s jednoduchými zpevňovacími cviky vkleče, při kterých střídavě zanožujete jednu a druhou nohu, předpažujete paže, popř. kombinujete pravá paže – levá noha, levá paže – pravá noha. Cvičení je jednoduché, ale nepodceňujte ho. Ideální je následná kombinace s protažením zádových svalů v pozici kočky.

Prkna aneb planky
Z pozice kočky můžete plynule přejít na tzv. prkna neboli planky. Klasické prkno začíná na předloktích, těžší varianta je na natažených pažích. Těžší variantou je boční prkno, tzv. side plank. Obtížnost můžete zvýšit upažením horní paže, popř. snížením pánve dolů a vrácením zpět do základní polohy. Ve výdrži zůstanete nejprve několik sekund, pravidelně dýchejte, postupně zkuste dobu ve výdrži prodlužovat.

Rotování lokte ke koleni vleže
Cvik z kategorie těch náročnějších, jak z hlediska síly, tak i koordinace: v pozici vleže na zádech zvedněte obě nohy kolmo k zemi a střídavě jednu a druhou sklápějte těsně nad zem. K pokrčenému koleni současné rotujte protilehlý loket. Zkuste 10 opakování, uvolněte a zkuste přidat další sérii.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Od září chci zase začít cvičit a zapojit i svoji dcerku tak doufám že to půjde ????

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 22. 8. 2019

od září začnu - pořádně se do toho obuji - doufám, že mi to vydrží

Odpovědět
Ollynka
Ollynka 22. 8. 2019

cvičenie bol môj chlieb každodenný, po 7 rokoch by som mala začať.

Odpovědět
rodinkamatejku
rodinkamatejku 22. 8. 2019

Ještě by to chtělo, aby mi to vydrželo a dokázala se po celodenním starání se o dítě rozhoupat

Odpovědět
kometka
kometka 22. 8. 2019

Ještě se dokopat

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 033
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.