Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 8. 2019
Líbí se mi

Co je třeba vzít v úvahu, když chcete radikálně změnit účes

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 8. 2019
Líbí se mi
Co je třeba vzít v úvahu, když chcete radikálně změnit účes

Co je třeba vzít v úvahu, když chcete radikálně změnit účes

Toužíte po změně a přemýšlíte o novém účesu? Pak jistě zvažujete, jaký by se k vám nejlépe hodil. Ovšem tvar obličeje není zdaleka jediným kritériem, které byste měli zvážit. V úvahu musíte vzít také typ a kvalitu svých loken.

Řešíte každodenní problém s vlasy? Chyba může být nejen v nevhodně zvolené kosmetice a péči, ale také v tom, že jste na svůj typ vlasů zvolili nesprávný střih. Poradíme vám, jak tuto neplechu napravit.

Když vlasů ubývá

O řídnoucí vlasy je třeba pečovat pravidelně a za dohledu odborníka. Volte raději kratší sestřih, a pokud trváte na vlasech delších, ideální je plná délka s vrchním jemným sestříháním. Vlasy tak získají objem a dají se zafixovat tak, aby nebylo vidět řídnoucí místo.

Skvělý pomocníkem může být také ricinový olej, který před každým mytím jemně vmasírujte do pokožky hlavy. Pár kapek též můžete přidat do svého šamponu. Co se kosmetiky týče, používejte šampony a kondicionéry pro větší objem vlasů, které vlasy posilují, zajišťují jejich měkkost a objem.

Neposedné kudrny

U kudrnatých vlasů bývá největší problém to, že jsou suché, matné a mají porézní strukturu. Vhodné je tedy volit delší a plnější účesy. Ideální je také vlasy řádně sestříhat a prostříhat. Nebudou mít poté takový objem, zároveň bude jednodušší je upravovat.

Kudrnaté vlasy také nikdy nefénujte, nechávejte je volně uschnout. Do suchých vlasů zároveň pravidelně aplikujte masku, která jim dodává hebký a jemný pocit, má antistatický efekt, vyhlazuje vlasová vlákna a usnadňuje rozčesávání.

Trápení s jemnými vlasy

Jemný vlasům zpravidla chybí objem a rychleji zplihnou. Vhodnější jsou opět kratší sestřihy s délkou maximálně po ramena. Skvěle se vyjímá hustá ofina či patka, účes je pak opticky plnější a konečky se pomaleji třepí.

Vyhněte se nejrůznějším asymetrickým střihům, které vlasy opticky rozdělí a v důsledku budou působit daleko jemněji. Jemné vlasy není třeba sestříhávat, naopak nechávejte stejnou délku po celé hlavě.

Vlnka sem, vlnka tam

U přirozeně vlnitých vlasů nenastává žádný výrazný problém, a tak není problém zvolit víceméně jakýkoli střih vlasů. Vhodnější jsou ovšem delší účesy, ty kratší jsou totiž podstatně horší na údržbu. Velký důraz se ovšem klade na postup střihu, je velmi důležité dodržovat směr růstu a podle toho se řídit. Zamezíte tím nekontrolovatelnému vlnění.

Na přirozeně vlnité není třeba vybírat nijakou zvláštní vlasovou kosmetiku, pravidelně je ovšem zastřihávejte, abyste předešli třepení konečků.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 31. 8. 2019

taky mám ráda změnu, a provádím to tak, že zhruba každé dva roky změním kadeřnici...protože ona každá to dělá jinak

Odpovědět
Lucíšek
Lucíšek 31. 8. 2019

Občas udělat změnu, přijde vhod. Já nevydržím pořád u toho stejného. Pokud jsem s něčím hodně spokojená, zůstanu u toho dlouho, ale pak stejně provedu změnu. Co se týče vlasů, nechám narůst hodně dlouhé, užiju si je a až mě omrzí, nechám si udělat kratší nebo delší mikádo a pak zase nechám narůst hodně dlouhé, které opět později nechám razantně zkrátit. Co se týče barev, postupem času už jsem měla na hlavě snad všechny barvy co existujou..

Odpovědět
lemur
lemur 31. 8. 2019

Odpovědět
avatar

Jeden měsíc červená s blond,,

Odpovědět
avatar

Změnit účes to jenom doporučuji, ????csama chodím pravidelně a vždycky si dám něco jiného ať už je to barva, nebo střih. Protože já, jako žena se pak cítím lépe a taky mám radost že se vše líbí i mému příteli,. Každá žena by se měla už jakýmkoli způsobem udržovat ????

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 671
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.