Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 11. 11. 2020
Líbí se mi

Co se stane s vaším tělem, když přestanete jíst cukr

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 11. 11. 2020
Líbí se mi
Co se stane s vaším tělem, když přestanete jíst cukr

Co se stane s vaším tělem, když přestanete jíst cukr

Také jste se odhodlali, že jednou provždy skoncujete s cukrem? Toto rozhodnutí by vám jistě pochválil nejeden odborník! Většina lidí se cukru vzdává kvůli touze zbavit se přebytečných kilogramů, ovšem to nejsou jediné benefity takového rozhodnutí.

Co dalšího můžete čekat, když se rozloučíte s „bílým zlem“?

Silnější imunita

Neustále bojujete s rýmou, a kdykoli kolem vás projde člověk s virózou, můžete si být jistí, že do tří dnů také ulehnete? Pak je jasné, že váš imunitní systém potřebuje pořádně „nakopnout“. A vyřazením cukru mu hodně pomůžete. Nedávná studie otištěná v Journal of Clinical Nutrition zjistila, že pouhých 100 gramů cukru sníží schopnost bílých krvinek bojovat s bakteriemi až o 50 procent. A tento efekt může trvat celých 5 hodin poté, co si na něčem sladkém pochutnáte. Vyloučíte-li tedy ze stravy cukr, dáte svému tělu lepší výchozí pozici pro boj s patogeny.

Mladistvější vzhled

Cukr nesvědčí nejen našemu zdraví, ale také kráse. Nejenže podporuje v těle tvorbu zánětů, jež se velmi často projevují i na naší pleti, ale navíc nabourává produkci kolagenu, jenž je nezbytný pro pružnou a pevnou pleť. Když se tedy cukru vzdáte, postupně se vaše pleť zbaví některých neduhů a bude pevnější, takže se na ní nebudou tak snadno tvořit vrásky. První změny ostatně můžete pozorovat již po 2 týdnech „bezcukrové diety“.

Více úsměvů

Není neobvyklé, že při nějakém splínu sáhneme po čokoládě nebo dortíku, abychom se cítili lépe. Jenže i když se nám na pár minut uleví, po chvíli se zase cítíme mizerně. To proto, že cukr sice způsobí příval energie, ale ta velmi rychle opadne a my jsme tam, kde jsme byli. Když k tomu připočítáte, že záněty, ke kterým cukr v těle přispívá, ovlivňují i náš mozek, je jasné, že bez něj si dobrou náladu udržíme o něco déle a hlavně bez zbytečných výkyvů.

Kvalitnější spánek

Pokud si dopřejete něco sladkého na zub, než se vydáte do postele, hrozí, že se příliš nevyspíte. Jednak tělu dodáte příval energie, kterou potřebuje „vybít“, zatímco vy po něm chcete, aby spalo, jednak se do těla vyplaví stresové hormony, které si se spánkem také příliš nerozumí. Proto když cukr ze stravy vyřadíte, během dvou až tří dní pocítíte změnu v kvalitě spánku.

Lepší zážitky v posteli

Především mužům může konzumace cukru narušit milostný život. Jednak jim totiž snižuje libido, jednak může mít vliv na erekci. A to rozhodně není dobrá zpráva. Ušetřeny ale nejsou ani dámy – u nich může cukr narušit produkci pohlavních hormonů a ve výsledku snížit chuť na sex, případně dokonce narušit menstruační cyklus apod.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 15. 3. 2021

cukr nejím již léta.... a nic

Odpovědět
dasenaK
dasenaK 19. 12. 2020

Odpovědět
Jjala1
Jjala1 17. 12. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 15. 12. 2020

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 10. 12. 2020

Přesně tak! Všeho s mírou, ale omezit cukr je super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.