Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 1. 2020
Líbí se mi

Co se stane s vaším tělem, když dáte sbohem cukru: Hubnutím to nekončí

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 1. 2020
Líbí se mi
Co se stane s vaším tělem, když dáte sbohem cukru: Hubnutím to nekončí

Co se stane s vaším tělem, když dáte sbohem cukru: Hubnutím to nekončí

Také jste si jako předsevzetí do nového roku dali, že jednou provždy skoncujete s cukrem? Toto rozhodnutí by vám jistě pochválil nejeden odborník! Většina lidí se cukru vzdává kvůli touze zbavit se přebytečných kilogramů, ovšem to nejsou jediné benefity takového rozhodnutí.

Co dalšího můžete čekat, když se rozloučíte s „bílým zlem“?

Silnější imunita

Neustále bojujete s rýmou, a kdykoli kolem vás projde člověk s virózou, můžete si být jistí, že do tří dnů také ulehnete? Pak je jasné, že váš imunitní systém potřebuje pořádně „nakopnout“. A vyřazením cukru mu hodně pomůžete. Nedávná studie otištěná v Journal of Clinical Nutrition zjistila, že pouhých 100 gramů cukru sníží schopnost bílých krvinek bojovat s bakteriemi až o 50 procent. A tento efekt může trvat celých 5 hodin poté, co si na něčem sladkém pochutnáte. Vyloučíte-li tedy ze stravy cukr, dáte svému tělu lepší výchozí pozici pro boj s patogeny.

Mladistvější vzhled

Cukr nesvědčí nejen našemu zdraví, ale také kráse. Nejenže podporuje v těle tvorbu zánětů, jež se velmi často projevují i na naší pleti, ale navíc nabourává produkci kolagenu, jenž je nezbytný pro pružnou a pevnou pleť. Když se tedy cukru vzdáte, postupně se vaše pleť zbaví některých neduhů a bude pevnější, takže se na ní nebudou tak snadno tvořit vrásky. První změny ostatně můžete pozorovat již po 2 týdnech „bezcukrové diety“.

Více úsměvů

Není neobvyklé, že při nějakém splínu sáhneme po čokoládě nebo dortíku, abychom se cítili lépe. Jenže i když se nám na pár minut uleví, po chvíli se zase cítíme mizerně. To proto, že cukr sice způsobí příval energie, ale ta velmi rychle opadne a my jsme tam, kde jsme byli. Když k tomu připočítáte, že záněty, ke kterým cukr v těle přispívá, ovlivňují i náš mozek, je jasné, že bez něj si dobrou náladu udržíme o něco déle a hlavně bez zbytečných výkyvů.

Kvalitnější spánek

Pokud si dopřejete něco sladkého na zub, než se vydáte do postele, hrozí, že se příliš nevyspíte. Jednak tělu dodáte příval energie, kterou potřebuje „vybít“, zatímco vy po něm chcete, aby spalo, jednak se do těla vyplaví stresové hormony, které si se spánkem také příliš nerozumí. Proto když cukr ze stravy vyřadíte, během dvou až tří dní pocítíte změnu v kvalitě spánku.

Lepší zážitky v posteli

Především mužům může konzumace cukru narušit milostný život. Jednak jim totiž snižuje libido, jednak může mít vliv na erekci. A to rozhodně není dobrá zpráva. Ušetřeny ale nejsou ani dámy – u nich může cukr narušit produkci pohlavních hormonů a ve výsledku snížit chuť na sex, případně dokonce narušit menstruační cyklus apod.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
citygirl14
citygirl14 23. 5. 2020

bohužel se cukru nedokáži vzdát

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 13. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 19. 3. 2020

je to už skoro rok, kdy jsme se bílého cukru takřka vzdaly. Jediné, kam jsem ho použila bylo drtek do marmelád

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 412
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.